zdv m Nehalennia - herfst 2022 nr. 217 Begroting 2023 - concept Drs. Peter Vleugel Nadelig saldo 1.425 Totaal Totaal 15.725 15.725 Toelichting: 23 22 Van de bestuurstafel Aantal betalende leden in 2023 geschat op 280. Deelnemersbijdrage Dialectdag verhoogd naar 37,50. Voor gezamenlijk georganiseerde projecten, waaronder zo mogelijk de Dialectdag, worden subsidies aangevraagd bij Provincie Zeeland. Kosten voor Inventarisatie Travaljes onttrokken aan in 2022 ontvangen subsidie. Kosten voor dialectonderzoek onttrokken aan de algemene reserves. De Zêêuwse Dialect Verênigieng Begroting 2023 Als we dit schrijven is het nog niet duidelijk of we ook in één van de andere regio's op een groot gebeuren zullen staan. We doen ons best. En mocht u ons gemist heb ben, laat het ons weten. Dan zijn we volgend jaar present. Inmiddels zijn we druk bezig de komende dialectdag invulling te geven. U leest daarover in het ingesloten pro gramma. We hopen er weer zoals van ouds, een gezellige dag van te maken. Hieronder staat het jaarverslag en het financieel verslag over 2021, dat op de jaarvergadering geagendeerd is. Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek Jaarverslag over 2021 7.000 2.250 2.000 1.500 600 600 350 Namens het bestuur, Rinus Willemsen, secr. 8.000 3.500 750 1.500 600 300 750 125 200 Digitalisering Supplement In 2018 werd een begin gemaakt met de digitalisering van het Supplement overeenkomstig het Zeeuws Woorden boek op onze site. Dit jaar werd het project niet verder uitgewerkt vanwege de coronapandemie. Werkgroepen De drie werkgroepen in Zeeland kwamen diverse keren samen. De ene werkgroep meerdere keren; die van Zeeuws - Vlaanderen één keer. Schenkingen Via de heer Sjaak van Loo uit Kruiningen ontvingen we twee keer een aantal boeken die betrekking hebben op het Zeeuwse erfgoed. Ze worden later aangeboden in ons kraam dat op diverse festiviteiten staat. Overleg Met Netwerkgroep Erfgoedorganisaties van de provincie Zeeland was regelmatig overleg dat prettig verliep. De jaarlijkse instandhoudingsubsidie liep op 31 dec. 2020 af en werd vervangen door een projectsubsidie die samen dient te worden aangevraagd met een andere vereniging/ stichting die van de Provincie voorheen subsidie ontving. Drs Peter Vleugel, vice-voorzitter, nam regelmatig aan dat overleg deel. Maarten Tanis was bij de digitale vergaderingen aanwezig. Public Relations Kees Heule en Peter Vleugel konden helaas niet actief zijn met het kraam van onze vereniging, vanwege de corona- maatregelen. Peter de Bakker bezocht vergaderingen van de grensdorpen in het Land van Hulst/Land van Waes ter voorbereiding van dialectvertelavonden in het komende winterseizoen. Een aangekondigde cursus kon dit jaar ge lukkig doorgang vinden Samenwerkingsprojecten Een project met de Zeeuwse molenaars kwam niet van de grond. Een project met het Werkend Trekpaard zagen we vanwe ge de de covid-beperkingen, gedeeltelijk groeien. Met de voorzitter hadden we een interview in Nehalennia 213. Een project met de Vrienden van de Travaille is nog in een voorbereidingsfase. Op de Monumentendag, 11 september 2021, presenteer den we ons gezamenlijk in Oostkapelle. Bestuur Het bestuur kwam vier keer bijeen: op 17 februari (digi taal), 19 mei (digitaal), 11 augustus en 2 november. Helaas kon de jaarvergadering vanwege de Covid-beper kingen, geen doorgang vinden. De jaarstukken stonden in Nehalennia no 213. De dialectdag van 16 oktober 2021 kon weer niet door gaan. Hopelijk kunnen we in 2022 wel samenkomen en luisteren naar de lezing van Dr. Jan Stroop. Extra vergaderingen Op 1 september was er een digitale vergadering, belegd met drs. Peter van Drunen over een samenwerkingsproject met het Kon. Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Site De website werd zorgvuldig onderhouden en werkte goed onder de naam: www.zeeuwsedialecten.nl https://zeeuwsewoordenbank.nl. Uitgaven Nehalennia Dialectdag Overige samenwerkingsprojecten Inventarisatie Travaljes Dialectonderzoek Zomermarkten, incl. PR Verenigingskosten Website Bankkosten Inkomsten Contributies Dialectdag Subsidies Onttr. bestemmingsreserves Onttr. alg. reserves Verkoop producten Giften laatste exemplaren van het Woordenboeken der Zeeuwse Dialecten verkochten we. Woensdag 3 augustus reden we naar Westkapelle.. Daar leefde het dialect ook nog volop en waren ze met veel ac tiviteiten, waaronder klederdrachtgroep en klederdracht- koor bezig vanuit ’t Polderuus. Op 3 september waren Pau en Kees in Ouddorp op Goe- ree-Overflakkee, waar ze ook 'n Zeeuws dialect spreken. De ledenadministratie was ook dit jaar weer in de ver trouwde handen van Rien Passieux. Aan het eind van het verslagjaar bedroeg het aantal betalende leden: 278. Dit jaarverslag is goedgekeurd in de bestuursvergadering van 14 maart 2022 In de vorige Nehalennia stond de mededeling dat er in samenwerking met De Vrienden van de Travailje een vra genlijst over de hoefsmid zal worden ontwikkeld. De lijst is nu klaar om rondgestuurd te worden. De vragenlijst is niet te lang, circa 40 vragen met een aantal illustraties. In middels heeft Dingeman de Feiter, secretaris van De Stich ting Vrienden van de Travalje een aantal illustraties naar ons gezonden, die we verwerken in Navraaglijst Hoefmid. Het is nu eenmaal zo dat al werkende met de lijsten er toch nog weer een aantal vragen komen bovendrijven. De Navraaglijst zullen we zo snel mogelijk rondsturen. Om alle (vroegere) hoefsmeden te bereiken, hebben we natuurlijk uw hulp nodig. Dus als u mensen uit dit vak kent, geef hun naam en adres even aan het secretariaat door. Hartelijk dank. Dan doen wij de rest. Beleidsplan Digitalisering geluidsbanden Zeeuws-Vlaanderen In samenwerking met Rijks Universiteit Gent kwam een tweejarig project tot stand, waarin 32 geluidsbanden van Zeeuws-Vlaanderen (opnames ca 1965) zijn ontsloten. Elke band bevat één uur gesproken tekst. Ze zijn te raad plegen op de computer. Nehalennia Ons kwartaalblad verscheen vier keer in een dikkere versie. De vragenlijsten werden individueel, maar ook groepsgewijs ingevuld door de drie werkgroepen-Noord, Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen. De redactie kwam slechts één keer fysiek samen. De con tacten verliepen telefonisch en digitaal. Veronique de Tier nam afscheid van Cultureel Erfgoed Zeeland; gelukkig blijft ze in de redactie van Nehalennia. Rinus Willemsen met een passant vóór de kraam in IJzendijke. Zêêuwse Dialect Verênigieng

Nehalennia | 2022 | | pagina 13