Nehalennia Inhoudsopgave 2 12 Van de redactie 16 18 19 20 20 I 29 31 22 22 26 26 27 Kopij voor het volgende nummer indienen uiterlijk 15 oktober 2022 bij de redactie. 0p de voorkant: m m I Nehalennia - herfst 2022 nr. 217 wh Tijdschrift van de Zeeuwse Dialect Verênigieng ISSN 01687131 Van de bestuurstafel Reacties van lezer Varia Pau Heerschap, hoofdredacteur r 1 Deze Nehalennia kwam tot stand met steun van de Provincie Zeeland. Verschijnt viermaal per jaar. Aflevering 217, herfstnummer, september 2022 Redactie P (Pau) Heerschap (hoofdredacteur) drs. R.M. (Ronald) Rijkse lie. V. (Veronique) De Tier G. (Gerard) van der Wal R. (Rinus) Willemsen (eindredacteur) Lidmaatschap/abonnement Nehalennia is een uitgave van de Zêêuwse Dialect Verênigieng (www.zeeuwsedialect.nl) De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 25,00 per jaar. Verzending en bestelling Losse nummers van Nehalennia kosten 7,50 inclusief administratie- en verzendkosten. Ook oude nummers en andere verenigingspublicaties zijn vaak nog verkrijgbaar. Bestellen: maak het verschuldigde bedrag over naar rekeningnummer NL96 INGB 0656 2500 46 van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek o.v.v. afleveringsnummer(s), het gewenste aantal exemplaren en uw postadres. Losse nummers kunnen niet contant worden betaald. Secretariaat Voor verenigingsaangelegenheden wende men zich tot. - ZDV: dhr. R. Willemsen, Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. Redactiesecretariaat Bijdragen voor Nehalennia kunnen naar de redactie worden ingezonden, t.a.v. R. Willemsen, e-mail rwillemsen@zeelandnet.nl als Word-bestand. Omvang maximaal 2500 woorden. Illustraties apart aanleveren als jpegbestanden. De redactie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de bijdragen. Verhalen en gedichten Henk Blom en Teunie Knöps De Molen van Zuidzande Gerard van de Velde Van de redactie Pau Heerschap Minder artistiek maar meer natuurgetrouw Arco Willeboordse Langzaam verwijderen zich zijn voetstappen Jan Kouwen Volkskunde Pau Heerschap Van de bestuurstafel Rinus Willemsen Nikkesstaert Veronique De Tier en Piet van Sterkenburg In gesprek met Anne Hoek Pau Heerschap M’n stikje Pau Heerschap Deelname aan markten Drs. Peter Vleugel Beantwoorden vragenlijst 215 Rinus Willemsen Nieuwe vragenlijst 21 Rinus Willemsen Uienvelden aan de Kortedijk ten zuiden van Goedereede, foto Pau Heerschap. Het contributiejaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Men kan zich het gehele jaar als lid of donateur aanmelden. Leden en donateurs ontvangen Nehalennia gratis. Voor betaling van de contributie wordt een nota toegezonden. Opzegging van het lidmaat- of donateurschap moet uiterlijk vóór 1 december geschieden. Aanmelding, opzegging en adreswijzigingen dienen uitsluitend schriftelijk te worden gericht aan: Administratie Nehalennia, dhr. M. Passieux, Bernadottelaan 168, 2037 GW Haarlem, tel. 023-5337602, e-mail rienpassieux@online.nl. J Zoals meestal gebruikelijk is, wordt het voorwoord als laatste onderdeel van Nehalennia geschreven. Alles overziend concluderen we dat het een aflevering geworden is met een gevarieerde inhoud. Bijna alle gebruikelijke rubrieken zijn weer aan de orde gekomen. Bij het samenstellen van een editie blijkt het uitgaan van de seizoenen ons goed te bevallen. Zo is dit nummer, zowel in tekst en beeld, een echt herfstnummer geworden. Tegenwoordig wordt vaak de uitspraak gehoord, dat jongeren geen dialect meer spreken. In deze Nehalennia is in de uitslag van een eenvoudig onderzoek te lezen dat dit bijvoorbeeld voor Ouddorp nog wel meevalt. Er is zelfs een dialectsprekende jongedame geïnterviewd. De redactie vindt het bijzonder leuk dat zoveel personen reacties insturen. Blijft u dat vooral doen. Zo houden we een interessante rubriek in stand. In deze Nehalennia treft u het aanmeldingsformulier aan voor de Dialectdag op 15 oktober. Wij hopen, na enkele jaren dat dit niet mogelijk was, weer velen van u te mogen begroeten in Kapelle. Via Nehalennia hebben we ons best gedaan om de contacten met u zo goed mogelijk te onderhouden, maar om elkaar van aangezicht tot aangezicht te mogen ontmoeten, dat is toch het aangenaamste. Neemt u gerust een gast mee die nog geen lid is van onze vereniging. Dan kan die de sfeer ook eens proeven en wellicht lid worden. Nog steeds willen wij u oproepen om leden te werven. Laat u deze Nehalennia maar eens zien aan familie, buren of kennissen. Helaas kan de herdruk van het boekje van Maartje Stuut geen doorgang vinden vanwege gebleken gebrek aan belangstelling en de sterk gestegen papierprijzen. Uw betaling wordt teruggestort. Mocht u zelf een bijdrage willen leveren voor de volgende Nehalennia, u weet ons te vinden. Namens de redactie wens ik u weer veel lees- en kijkplezier toe, Foto: Edith van den Berg.

Nehalennia | 2022 | | pagina 2