Als een.speelbal op de golven: Beachpop 2 yj DEN DEKKER SLAGWERK MN DEKKER MUZIEK Voor de aanschaf van al uw slagwerkartikelen, blaasinstrumenten, keyboards, synthesizers, versterkers, gitaren en bladmuziek. Van der Biltlaan 69, 4421 BD Kapelle 01102-41000/81842 We zijn nu iedere dag geopend van 9.00 tot'18.00 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Verhuur-adviesburo op het gebied van professionele theater en showbelichting vierde jaargang nummer 1 februari 1993 Eindredactie: Frank Balkenende Medewerkers: Ernst-Jan Rozendaal Bert van Leerdam Hubert Leeman Opmaak: Frank Husslage Fotografie: Annetta v.d. Boomgaard Advertenties: 01180-34880 Druk: Drukpunt - Zierikzee STICHTING ZEE Postbus 407 4330 AK Middelburg 01180-34880 voorplaat: Emile Brunings (Miles Browning Band) foto Annetta v.d. Boomgaard Kalsdonksestraat 45 4702 ZB Roosendaal Telefoon 01650-58337 Telefax 01650-61759 Toezeggingen zijn er van Golden Earring en The Nits, daarnaast bevat het verlang lijstje namen als The Pil grims, Soft Parade, 2 Unlimi ted en de Zeeuwse band B- sharp. De organisatoren mik ken op vijf- tot tienduizend bezoekers. De opbrengst gaat naar het AIDS-fonds. ,,We willen af van het lokale gebeuren", zegt initiator Marco Verseput. Bijna twee maanden later be gint de opzet enkele haar scheurtjes te vertonen. ,,De VW-Renesse zit helemaal niet te wachten op een groots 's zomers popfestival op het overloopterrein aan de Rampweg in Renesse.(PZC 27 nov.) Er is al genoeg herrie in Renesse. Als Beachpop zo nodig door moet gaan, dan in ieder geval niet met pinksteren en liefst op Neeltje Jans, aldus VW- voorzitter J. Janse. Een dag later maakt dezelfde krant melding van een nieu we locatie: het havenplateau in Burghsluis. Van The Nits en de complete verlanglijst wordt nooit meer iets verno men, maar in ruil daarvoor is nu sprake van Golden Ear ring, de Dijk, Candy en Hans Dulfer en de Duitse formatie Totenhose. De datum is in middels 3 juli, het verwachte aantal toeschouwers ligt tus sen de vijf- een twaalfdui zend. Half januari zijn de krantebe- richten ronduit verontrus tend. ,,De stichting Beach pop heeft de vergunningen nog niet rond.Het wachten is op een positief advies van de stuurgroep Oosterschel- de. Het 'langdurige lawaai' zou schade kunnen aanrich ten aan de natuur, omdat ge luid over water ver draagt. Wel wordt onder de mogelijk optredende artiesten nu ook Lois Lane genoemd. Donderdag 21 januari: maar eens een telefoontje plegen naar organisator Marco Ver seput om te vragen hoe het ervoor staat. Hij blijft opti mistisch. Op 15 februari te kenen de organisatoren het contract met Golden Earring. Verseput: ,,Daar durf ik wel een contract mee af te slui ten. Het leek allemaal zo mooi, vo rig jaar oktober. Ineens was daar het plan voor een pop festival in Renesse. Golden Earring en The Nits hadden al beloofd te komen, draai boek en begroting waren rond, locatie stond vast, al leen de datum moest nog worden geprikt. De organisa toren hadden een voorkeur voor het pinksterweekend, de 'enthousiaste' gemeente zag het liever een paar weken later plaatsvinden. Nu, bijna viereneenhalve maand later staat alleen de datum vast: 3 juli. Maar wat, waar en hoe? Een inventarisatie. Op vrijdag 1 oktober maakt de PZC melding van een groots opgezet popfestival dat rond pinksteren op het overloopterrein onder aan de Schouwse duinen in Renesse moet plaatsvinden.

Noot | 1993 | | pagina 2