The CUBE recording studio Bernhardstraat 31 4532 AS Terneuzen Tel.: 01150-96525 Licht Geluidverhuur Disco shows P.A. install. Technische verzorging voor al uw evenementen sr Professionele J6 sporen opnamestudio voor CD-MC-Demo-Commercials-Jingles en Orkestbanden Wij werken o.a. met Tascam, Roland, Panasonic, Sony, Nakamichi, Technics, Lexicon, Behringer, BBE, Aphex, Drawmer, QSC, Tannoy, Yamaha, AKG, Neumann, Shure, Sennheiser, Crown, Beyer, Fender, Ibanez, Pearl, Korg, Crate, maar vooral met tevreden klanten. Informeer eens naar de mogelijkheden of vraag de gratis brochure. The CUBE recording studio Eikelhof 5 4641 JL Ossendrecht Rogier Carpentier Tel. 01647 -4440 Fax 01647 -3631 Bijdragen: Ernst Jan Rozendaal, Ron Boon, Bert van Leerdam WIL JIJ JE DEMO 00K IN NOOT? STUUR 'M OP NAAR POSTBUS 407 4330 AK MIDDELBURG 3 5 c? 5"- m reeitiTËï Band: In geval van nood Demo: idem Info: 01184-13671 Opname: PKS Vlissingen, juli 1993 Het lijkt wel of de Vlissingse band In geval van nood niet zo'n hoge dunk heeft van eigen kunnen. De naam spreekt al boekdelen. Op de omslag van de eerste demo, gevuld met Nederlandstalige popmuziek, is bovendien een kwartje geplakt, daaronder twee telefoonnummers: 01184 - 13671/11602. Ofte wel: als u echt niks beters weet, kan u altijd ons nog bellen. Die bescheidenheid is onge twijfeld met een knipoog gebracht en dat is maar goed ook, want ze is nergens voor nodig. De vier nummers op de eerste demo klinken volwas sen en meeslepend. Het ge luid is helder en krijgt een aangename kleur door het saxofoonspel van Patricia de Meulmeester en de orgeltonen van componist/tekstschrijver Frank Engels. De teksten gaan over liefde (Blijf maar hier. Ooit), een terugblik op een vriendschap (Vriend) en de sleur van het dagelijks leven (regelmaat). Af en toe bewegen de nummers zich - door een wat lijzige manier van zingen en een gladde uitvoering - gevaarlijk dicht langs de valkuil van het cabaretrepertoire. Ik krijg tenminste altijd een beetje de kriebels wanneer een pop groep associaties oproept met Herman van Veen. Dat zou dan ook het enige bezwaar tegen deze demo kunnen zijn: het klinkt wat braafjes, terwijl ik met eigen ogen heb kunnen aanschou wen dat de groep op het podium van begin tot eind overtuigt. Misschien een goed streven voor de volgende demo: die live-sfeer zien te vangen.(EJR) Band: Crosshead Demo: Don't Believe a Word Info: 01115-3209 Opname: Studio 2, Ouwer- kerk, 1993 Eindelijk dan de eerste echte demo van Crosshead, de blues rock'n'roll partyband van Zeeland, met 6 gedegen covers. De titels daarvan, zoals Dancin' in the Moon light, Mustang, Sally, Don't Believe a Word zullen menig een bekend in de oren klin ken. De band rondom Kees "Crosshead" de Feiter timmert al sinds najaar 1991 aan de weg en is dan ook geen onbe kende meer in het Zeeuwse circuit, maar een demo had den ze nog niet. Hier is-ie dan, goed verzorgd, duidelijk met informatie en vooral een prima beeld ge vend van het totlae repertoire van de band. Het klinkt alle maal zeer helder, zo ook de leuke arrangementjes van de blazerssectie Southside Horns die ook live het gebeuren komen verrijken. Er is een klein minpunt: het totaalgeluid had wat voller gekund. Vooral tijdens de vele gitaarsoli komt dit euvel naar voren. Live zal dit, denk ik, in het geheel niet meespelen want ze hebben bij menig optreden al bewezen er flink tegenaan te gaan en een feestje te kunnen bouwen. Live staat het dan als een huis, en dat doet het op deze demo ook! Ben je geïnteres seerd geraakt, ga ze dan zien: bijvoorbeeld op zondagmiddag 16 januari in De Vlinder te Zierikzee. Daar is de demopre sentatie en je kunt hem daar ook zelf in je bezit krijgen, voor f 12,50. (RB). Band: Grandpa Nick's Blues Band CD: Live info: 01194-9673 Opnames: Live op festivals in Beesd, Ovezande en Schoon- ebeek "The best way to catch the spirit of Grandpa Nick's Blues band is to go and see them play live". See them play live. Een tip op de bijsluiter bij de CD: gaan kijken naar de band en dat moet iedereen maar gaan doen want van het luis teren naar deze CD krijg je beslist een fout beeld. Ik denk dat heel wat producers, als zij een casettebandje met muziek van deze kwaliteit krijgen, hooguit denken "leuk, laat maar eens komen, het zit er in". Maar om zoiets direkt op CD te zetten gaat mijn ver stand te boven, ongelofelijk. Het is niet meer dan een registratie van het monitor geluid, zo plat als een dubbel tje Nee dit is geen reklame voor de Zeeuwse popmuziek en ook niet voor Virgin dat zo'n CD uitbrengt. Wat een armoe en wat een arrogantie! Bij de Fleetwood Mac-klassieker "Need your love so bad" bijvoorbeeld, hoor je dat de gitaar aan het begin wordt bijgedrukt op de mengtafel. Ik ken de Grandpa Nick's blazersectie, en ik weet hoe goed ze zijn. Geluk kig (of misschien wel niet) staat hij op de foto, maar een virtuoos saxofonist als Frank lin Schieman hoor ik niet. Ik maak er geen woorden meer aan vuil, "Grandpa Nick's Bluesband live": een stomme blunder! (BvL) Band: Nix Trix CD: Number One informatie: 010-4101200 fax 010-210174 Opnamen: Met "Number One" heeft "Nix Trix" een prima eerste CD afgeleverd. De band bestaat eigenlijk maar uit een Zeeuw (Jon Houtekamer uit Kruinin- gen) en vier niet-Zeeuwen. Maar een band met zo'n CD rekenen we graag een beetje tot 'de onzen'. Nix Trix maakt lekkere recht- toe-recht-aan Rock blues. Al direkt bij het eerste nummer "Rock 'n roll tonight" weet je waar je aan toe bent: Stevige, geoliede rockmuziek. Verder op deze, overigens behoorlijk gevarieerde CD kom je onder andere uitstekend mondharmonica-werk tegen van Nico Tuytel. Hiermee weet hij een prima sfeertje neer te zetten. En de heren durven, op de CD staan lekker uitgesponnen bluesnummers van soms meer dan 7 minu ten. Humor hebben ze ook, bijvoorbeeld in het nummer "Fly away" (track 9) klinkt tussen het zee- en meeuwen geluid zowaar een latin-achtig deuntje. De CD sluit af met "Thinkin' about my baby", een nummer in de sfeer van "Ice cream man" van Van Halen en daarin laat Nix Trix zien dat je fluitend uistekende muziek kan maken. Er staan trouwens maar twee covers op de CD: "My baby's gone" en de Creedence-klassieker "Proud Mary". Een komple- mentje trouwens ook voor degenen die de CD hebben geproduceerd. Waarom krij gen we zoiets nou in Zeeland niet voor elkaar? Ik zou graag een CD van deze kwaliteit van bijvoorbeeld een band als de Juke Joints hebben... (BvL). Go 5 co Go O

Noot | 1993 | | pagina 6