Veel mensen denken dat Kiss vroeger een obscuur bandje was dat al jaren geleden zijn laatste adem uitblies. Die mensen hadden op zaterdag 27 november het tegendeel kunnen zien. De Nederlandse Kiss-fanclub Kollector organiseerde samen met de Piek in Vlissingen een Kiss-fandag. Dit ter herdenking van de tweede sterfdag van de vorige drummer van Kiss, Eric Carr. Hoewel het die zaterdag bitter koud was, bleken er toch veel mensen op deze Kiss-happening afgekomen te zijn. Ruim voor openingstijd zat er al publiek uit Leiden en Beverwijk op de stoep. Ondanks het niet in de landelijke pers verschij nen van deze dag blijkt de fanclub-tam-tam toch goed te werken in de Kiss gelederen. Bin nen is het lekker warm, redelijk druk en gezellig. In de zaal staan een aantal standwerkers hun muzikale waren te slijten. Even kijken, Abba, Dylan, the Cu re??? Een enkele koop man heeft het niet helemaal begrepen, de rest heeft voornamelijk Kiss-materiaal meegeno men. Het aanwezige publiek smult van de onofficiële CD's, de foto's en de kalenders. De meeste mensen blijken desgevraagd heel tevreden met deze dag. "Ik vind het een prima initiatief. Je ont moet veel mensen en er staan een hoop spullen die je anders zelden tegenkomt". 's Avonds stond de band Kiss This uit Noord-Holland op het programma. De band liet erg lang op zich wachten, maar het aanwezige publiek kon alvast in de stemming komen met verschillen de video's van de échte Kiss. Het optreden begon met een wat lang intro-op-band. Hierna speelden de vier volle dig geschminkte en gekleedde heren de ene na de ander Kiss-kraker. Muzikaal kon het naar mijn smaak allemaal wat strakker, vooral de drummer had daar re gelmatig problemen mee. Kiss This zal dan ook het huidige reper toire van de originele Kiss absoluut niet aan kunnen. Bijna iedereen in de zaal wist dit maar niemand had er pro blemen mee. De illusie was namelijk redelijk compleet en het publiek zong alle hits mee. Zelfs de bloedspuw-act van de zeer goed lijkende Gene Simmons werd uitgevoerd. Nadat de act klaar was, mocht de band dan ook terug het podium op om nog eens te spelen en ging ieder een prima vermaakt naar huis. Peter Toussaint 4331 LR Middelburg tel. 01180-37003

Noot | 1993 | | pagina 8