pop 1 DE ZEEUWSE POPPRIJZEN 1995 yL3 t- GENOMINEERD NOOT nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 6 nummer 5 december 1995 medewerkers Kees van der Heijden Hübert Leeman Bert van Leerdam Peter Slager Peter Toussaint eindredactie: Frank Hilbrands 1 fotografieen opmaak j Frank Husslage l drukwerk: huisdrukkerij VMC Zeeland j Middelburg redaktieadres: Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 407 4330 AK Middelburg tel. 0118-634880 fax. 0118-640582 Zo, de nieuwe Noot, en de laatste van 1995. Is het een goed popjaar geweest? Ja het is een goed popjaar geweest, buiten maar ook in Zeeland. Denk maar eens aan Sure as heil, De Zeeuwse Be lofte. Of denk aan Gorefest en Blof. Of denk aan Rory Galagher. Galagher zult u denken da's toch geen Zeeuw Nee inderdaad en de jongens van Fratsen ook niet, hoewel ze binnen veertien dagen in De Piek en op Scoutrock speelden. Bij hun nieuwste cd - Naar Buiten - zit een inlegvelletje, een soort bijsluiter. Met daarop een herinnering. Aan Rory Gallagher, zoals gezegd geen Zeeuw maar wel gitarist. Zo'n gitarist in een ruitjes hemd die duizenden anderen heeft beïnvloed. In de jaren zeventig in veehallen en stadions waarna duizenden puistige jongeren naar huis gin gen en ook een ruitjeshemd aantrokken. Om daarna met een bezem of een tennisracket voor de spiegel uitprobeerden hoe zij er als gitarist uit zou den zien. Later in de jaren tachtig en negentig speelde hij vanuit België, in steeds een beetje kleinere zalen. België, het land van de Duvels, Galagher bezweek aan een leverkwaal. En ondanks dat was het toch een goed popjaar, al was het maar omdat een ander monument, BB King, tot nader order doorspeelt. Waarschijnlijk als aanvulling op zijn pensioen speelde hij zelfs in Vlissingen. Namens de redactie hoop ik dat jullie de feestda gen een beetje goed door komen. En na nieuwjaar, ondanks doodskopstrijkers en wat al niet meer, nog tien vingers overhouden voor popjaar '96. Frank Hilbrands U heeft het zelf gewild. Vorig jaar was het een proef. U heeft daar een succes van gemaakt. In het Schuttershofcafé werden vorig jaar dè- cember de popprijzen uitgereikt aan; The Emmeroyts (beste CD), Gorefest (beste band) en Kamjehaar (publieks prijs). Bovendien werd er uitgebreid opgetreden en zelfs hi er en daar ge danst door en op de grootste band van Zee- land. En, net als elke film met een beetje succes vallen we in herhaling. Een commissie van twaalf wijze popkenners uit heel Zeeland,heeft zich tussen 1 november en 1 december de her sens gepijnigd over de vraag welke bands een nominatie waard zouden zijn. In totaal zijn twaalf bands genomineerd in drie categorieën - de beste band, beste CD- produktie en beste dehmo-produktie - en het bestuur van Stichting Popmuziek Zeeland be kroont uit die E De Stichting Popmuziek Zeeland proudly presents; blijft; Ibch wordt de band niet genomineerd. Ze hebben Öeprijsvorig jaar al gehad en,hein ben ook geen aanmoedigingsprijs meer nodig. Vandaar dus. Wie zijn er dan wel genomineerd: in de categone Beste band: - Bief - The Emmmeroyts - Sure as heil - Swindle Ze staan al weer klaar, de glanzende perspex zuiltjes met inscriptie, voor de bands die in één van de vier categorieën de onderscheiding in de wacht zullen slepen. Dat alles staat te gebeuren op donderdag 28 decem ber, opnieuw in 't Schut tershof. genomineerden in elke categorie één band. Dat wordt natuurlijk (zoals dat hoort) niet eerder dan op 28 december openbaar gemaakt. Raadt u maar! Het moet de popkenners Van het hart dat ze Gorefest nog steeds de beste Zeeuwse band vinden. Bovendien ver wachten ze dat dat ook nog een paar jaar zo indecategorie Beste CD-produktie: Blaf - Naakt Onder; De Hemel Crosshead - Say no more Er zijn in 1995 maar een paar CD's geproduceeerd. in ie der geval te weinig om er met een ge rust geweten vier te nomineren. Vandaar dat de al eerder ge-

Noot | 1995 | | pagina 2