PUBLIEKSPRIJS stro o K j e ZEEUWSE BELOFTE noemde Raad van elf plus èèn in al haar wijs heid besloten heeft maar twee nominaties te doen. Laten we ho pen dat 1996 zo'n goed Cd-jaar wordt dat vier nominaties eigenlijk nog te weinig is. in de categorie Beste; s demo-produktie: In geval van Nood voor morgén vergaat de wereld? 'Strak gespeeld, goede teksten, composities goed afgestemd op de teksten. Prima produk- tie.' - te Them Bones voor hun demo zonder titel 'Een goede produktie, zeer energiek, goede composities, vol dyna miek.' Down to Earth - z.t. 'Origineel, uitstekende composities, hoewel ver gezocht, goed vorm gegeven. Uit gebalanceerde prod uk- tie.' Scaloway - z.t. 'Een frisse demo, - energiek,goéde sound, strak gespeeld. Misschien nog wel het belangrijkste onderdeel in het prijzenfestival is depublieksprijs. lm mers zonder publiek blijft het zelfs voor de allerbeste band bij pielen voor de spiegel of in het oefen hok. Vandaar dé publieksprijs dus. Heeft u nooit ergens wat te zeggen Grijp uw kans. Wilt u eigenlijk al heel lang uw mening kwijt over de Zeeuwse popmuziek in het algemeeen ende genomineerde bands in het bijzonder? Welaan, hier wordt u dê moge lijkheid geboden. En, omdat wij weten dat u op zijn minst zo lui bfent als wijzelf, hebben we al een bonnetje voor u ge maakt. Zodat u, zelfs als u het schrift maar, matig beheerst, ons uw mening kunt lateri we ten. Dus niet geaarzeld maaar voor de vijftiende de bon ingeleverd. Wij verwachten u, tussen de reerug en de oliebol len door op 28 decem ber in het Schuttershof café. i i als dat hoort bij reggae. Een aar dig en hoopge vend begin van de avond. Natuurlijk er zijn uitzon deringen. Als je doof bent heb je de Zeeuwse Belofte waarschijnlijk ge mist of er in ieder geval niet erg veel aan gehad. Als je je de laatste maan den in strikte afzondering met je verzameling opgeprikte vlinders hebt geamuseerd, kan het je ook maar weinig sche len, maar alle voor alle Noot-lezers V/M) is hier een uitgebreid verslag van de voorronden en fi nale van de check-up voor zeeuws poptalent. Peter Slager en Kees van der Heijde verzorg den de tekst. De foto's zijn van Frank Husslaga Voorronde 1Porgy Bess, Terneuzen 13 ok tober De eerste voorronde van de Zeeuwse Belofte. Uw Nootmedewerker begaf zich, samen met de man nen van Swindle, per au tomobiel naar het Ter- neuzense Porgy Bess, het bleek een oud jazz café. Dat beloofde wat. En wat beloofde dat dan? Wel, om te begin nen de reggaeband Flux uit Terneuzen, die al de nodige mensen had mee gebracht. De band speelde 'strak man', zo- De tweede band was het eveneens uit Terneuzen afkomstige Mindlink, twee jaar geleden nog tweede in de finaia Deze band was gehandicapt door het vertrek van hun zanger, daags tevoren. Het gat dat hierdoor viel kon helaas niet opgevuld worden. Al met al was het optreden van Mindlink vooral een ty pisch geval van jammer. De Walcherse punkrock band Swindle bracht voor het eerst in hun be staan een groot aantal eigen nummers achter elkaar. Weliswaar werden niet alle nummers even strak gedrumd, maar door het enthousiasme van de band kwamen er na afloop veel leuke reakties uit het publiek, en dat is ook wat waard. De West Zeeuws- Vlaamse crossoverband Oblivious to the Obvious had veel aanhang mee gebracht, en zodoende stond het voor het po dium goed vol. De band speelde nummers met muzikale invloeden van onder anderen Urban Dance Squad, Rage against the machine en Dog eat dog. Lek ker fel bandje. Als laatste was The Gain uit Goes aan de beurt. Deze band speelde instrumentale muziek in de stijl van Joe Satriani, Vinnie Moore,Tony Mac Alpine en meer van dat soort Brammen. Al vanaf het begin was duidelijk dat deze jongens voor een finaleplaats gingen, want alles was tot in de puntjes verzorgd. Grote klasse. En zo viel het alles mee, daar in Ter neuzen, ondanks onze grote bedenkin gen vooraf. 1

Noot | 1995 | | pagina 3