Finale, Het Beest, Goes, 11 November. De finale van de Zeeuwse Belofte barstte los met The Gain. Wie nog niet wist dat Jacco Havenaar een zeer virtuoos gitarist is, die wist het nu, en ook de rest van de band deugde (en dan vooral drummer Paul Bukkens). Bovendien speelt The Gain goede .en behoorlijk afwisselende composi ties. Maar toch begon ik na een paar num mers de zang te missen, en daarmee was ik beslist niet de enige. Ook jammer is dat Jacco Havenaar het enige bandlid met een beetje branie is, waardoor de uitstraling vrij beperkt is. Stel je voor dat The Gain over een charismatische zanger(es) met krach tige stem zou beschikken... De loting had Sure As Heil aangewezen als tweede band. Het jonge vijftal beklom een beetje nerveus het podium, en de start was dan ook niet zo flitsend als twee we ken eerder in Middelburg. Maar dat trok al snel bij: na een paar nummers rolden en stuiterden de bandleden over de plan ken. De losse rock'n'roll-houding die nogal wat bands onsympathiek doet overkomen werkt wel voor Sure As Heil. Het duo Bart van de Weide en Michiel Cremers steelt de show, onder andere met enthousiaste samenzang, die mis schien niet altijd glaszuiver is, maar wel vol vuur en hartstocht. Naarmate Alle foto's: Frank Husslage Natuurlijk werd Sure As Heil de winnaar. Zij zullen Zeeland vertegenwoordigen bij de Grote Prijs van Nederland, te houden in de zomer van '96 in Paradiso. The Gain was een goede tweede, en Flux werd nog net derde. Nog net, omdat achteraf bleek dat de groep maar liefst zeven covers had gespeeld, en dat wa ren er dus zes teveel. Men wist het niet, was het verweer. Reglement lezen, jon gens. Maar de jury maakte het nog bon ter: De setlijsten waren niet gecontro leerd, en dus kon Flux niet gedis kwalificeerd worden. Erg slordig allemaal natuurlijk, maar het deed er niet veel meer toe. De beste heeft gewonnen, daar is geen twijfel over mogelijk. Samenvattend moet worden gesteld dat het algehele niveau van de bands een beetje aan de lage kant lag, wat gelukkig gecompenseerd werd door een overtuigende en terechte winnaar. Er werd wel gezegd dat Sure As Heil geen originele muziek maakt. Toege geven, enigszins trendgevoelig is het wel, maar welke Zeeuwse band is dat niet? Behalve Gorefest kan ik geen echte trendsetters aanwijzen in deze contreien. En daarbij is originaliteit na tuurlijk een lastig criterium. Je moet het weliswaar in het oog houden, maar voor komen dat je jezelf er blind op staart. Sure As Heil is gewoon een prima band waar hopelijk nog veel meer in zit dan we tot nu toe gezien hebben. Benieuwd hoe ze het gaan doen in de Grote Prijs van Nederland. de set vorderde werden de nummers sterker, en waar The Gain halverwege begon af te zwakken daar schakelde Sure As Heil nog een paar tandjes bij. En zo hoort het ook. En ten slotte was het de beurt aan Flux, en wat ik vooraf al vreesde gebeurde ook: de reggae-band viel volledig in het niet bij de twee voorgaande groepen. Het was niet slecht, maar het lang niet goed ge noeg om serieus te kunnen meedingen naar de hoofdprijs. Het publiek begaf zich ook steeds meer richting bar, en echt gezellig werd het niet. Jammer, jammer, jammer.

Noot | 1995 | | pagina 5