NOOT VERBAN 11 Cd nieuws Gelukkig weer eens wat nieuws uit Zeeuws Vlaanderen deze keer. En wat voor nieuws. De Terneuzense Deathmetalformatie Polluted Inheritance heeft een deal gesloten met Anthony van den Bergs D.S.F.A. Records. Het is een tweejarig kontract voor één CD met optie op een tweede. De schijfjes zul len wereldwijd verspreid worden door diverse distributiemaat schappijen. Eind januari gaat de band in studio Jacks Place in Meerle (Belgie) opnamen maken voor de eerste cd met de werktitel 'Betrayed'. De productie zal in han den zijn van Jack Nobelen en de band zelf. De release is voor maart gepland en half april zal de CD gepre senteerd worden in de Piek te Vlissingen. Naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van het bluesblad Block, is er een CD samengesteld met 4 bands die allen unplugged spelen. De Zeeuwse formatie Champagne Charlie is vertegenwoordigd met vier nummers op de cd 'No less than wireless; Dutch blues unplugged'. Het schijfje is in september gepresen teerd in Vredenburg te Utrecht. De CD is uitge bracht door platen maatschappij Music and Words. Demo nieuws De Walchers/Zuid Bevelandse hard- coreformatie Uppercut is alweer sinds de zo mer compleet. In Noot nummer drie deed de band nog een oproep voor een zanger. Deze is intussen gevonden in de persoon van Michiel Walrave. Ook heeft de band intussen een demo gemaakt, met de titel 'Positive hardcore'. Ze namen hiervoor vier nummers op in hun oefenruimte met een vier sporen recorder. De demo is telefonisch te bestellen bij Jeroen Mol of Patrick Zanders op 0113-250001/251235. De Middelburgse band Downerdie een menge ling speelt van grunge, metal en hardcore, heeft in oktober ook een demo uitgebracht. De drumparijen namen ze in de Piek op en de rest werd bij Van Damme gedaan. De demo bevat zes nummers en is aan te vragen bij Corno Adriaanse, telefoon 0118-615202. Hoge Nood Een zangeres wil een band oprichten die ei gen muziek gaat spelen. Zij zoekt een bassist, drummer en een gitarist, liefst mensen tussen de 16 en 20 jaar. Meer in lichtingen via de Piek, telefoon 0118-416791 en vragen naar Han. Starship Intercourse is juist op zoek naar een zangeres. Een zanger mag ook maar ervaring is wel vereist. Wie bij de rock funk band zou willen zingen belt met Jacco of John op 0118 - 29897. Band: Swiers company; foto: Jaap Wolterbeek band: Swiers Company demo: idem opname: Van Damme (Peter Wessel/Norman v/d Pool), september '95 Swiers Company is de band van singer/ songwriter Robbert Jan Swiers en dat is goed te horen. De nummers die de band op de demo heeft gezet zijn echt liedjes. Over het alge meen vindt ik de com posities wat eenvoudig, maar doeltreffend. Ze begeleiden de zang van Robbert Jan. Die stem is moeilijk te omschrij ven, licht rauw, een beetje zeurderig, maar niet irritant. Vind ik dan tenminste. Toch viel de basis van deze band op, drum en bas, me het meeste op. Vanni Patty en Alvin Manuhuwa spelen al enkele jaren samen en dat is goed te horen. Het staat als een huis. Vooral het baswerk in het tweede nummer, I've been down so long, fleurt het num mer enorm op. Leuk ste stukje vond ik toch het derde, It's not a case of being lonely. Het was naar mijn smaak veel te kort, maar reuze spannend. Liefst had ik toch gezien dat de rest van de demo ook in deze stijl was, wat meer afwij kend van de stan-

Noot | 1995 | | pagina 7