I Specialist op het gebied van live-geluidsversterking verhuur en verkoop van professionele licht- en geluidsapparatuur ontwerp en fabricage van 19" racks en f lightcases noot S ElectroTfoice® crouun an SEIMIM HEISER DYNACORD YAMAHA pagina 3 o 110 /I7n017 ni1Q A7HQ99 het belangrijk positief tegenover het leven te staan.' Pascal: 'Onze optredens zijn gezellige feestjes, een leuke show maar de muziek is wel heel hard, snel en opzwepend.' Robin: Tegenwoordig zijn we iets melodieuzer. We spelen zogenaamde Old School Hardcore, de hardcore van begin jaren tachtig. Ik hou nu ook wel van een gitaar sound zonder distortion.' Donnie: 'Momenteel stoppen we metal- invloeden in de muziek. We hebben een agressieve show, rauw, snel, hard, zeg maar het imago Tough Guy.' André: 'Bij ons neemt ieder een zo zijn invloeden mee naar de oefenruimte en dan proberen we er een leuk mengsel van te maken. Als het maar lekker beukt.' Zijn teksten belangrijk? Pascal: 'Jazeker, ze gaan over persoonlijke dingen, over de hardcore wereld, maar we hebben ook een nummer tegen het rechtse geweld en dat blinde nazi-regime.' Donnie: 'Je vertelt je mening, je gaat met elkaar op stap. Je schrijft hierover maar ook over dingen in de we reld die naar je mening niet kloppen.' Robin: 'De teksten zijn belang rijk voor Michiel onze zanger. Naderhand lezen we de teksten die hij schrijft en die vinden we wel ok.' André: Ja, alleen maar zingen over neuken en veel bier drinken verveelt een keer, dus ik haal nu wel inspiratie uit de krant. Zo handelt een nummer van ons bijvoorbeeld over kinderporno en een ander nummer over de hypocriete situatie in Amerika.' Lennert: 'De teksten zijn heel belangrijk en handelen bij ons over vriendschappen en dingen die je heel graag zou willen zien, ook dingen binnen de vriendenkring.' Het valt inderdaad op dat nogal wat teksten van hardcore bands over hun 'eigen wereld' gaat. Onderstaande teksten getuigen daarvan: (Uppercut in Together:) 'To make this scene one group of friends, united and fucking strong, punks and skins and harcore kids should all just sing along.' RuthlesS in One Scene: 'We must unite, back to back. Stand as one, gather for attack. Open your mind, unity ain't a dream. Friends and foes, we're one scene.' Toch is er ook wel lichte kritiek te beluisteren op de andere 'subcul turen' binnen de stroming. (Uppercut in Using your own mind:) 7 understand you're new to this entire scene. That doesn't mean you get away with everything There's more to this than just a fucking fashion show, no place for all you sell-outs, the key is staying true. RuthlesS in Just Slamming: 'Unity is far to seek in the scene. Coz your minds are too tighten to a single theme. Your uniform dress seems to be important today. I think it'll be better if you stayed the fuck away. Het moet echter allemaal met een knipoog worden gezien. Donnie: 'Het is natuurlijk logisch dat er een bepaald publiek op je afkomt. Maar zowel skaters als punkers of skinheads zijn welkom.' Wat zijn de ambities van de bands? Robin: 'Veel spelen, maar we hopen ook ooit nog eens in een studio te zitten en wat langer dan twee dagen de tijd te nemen om wat op te nemen.' Lennert: 'De kans krijgen bekend te worden samen met de andere bands binnen het circuit.' Pascal: 'Ik denk niet dat hardcore echt door zal breken, het draait puur om het spelen. We hebben veel lol met zijn allen.' André: 'We gaan binnenkort de studio in en hopen met een nieuwe cd toch meer mensen te bereiken.' Live in Londen Hoewel je merkt dat de bands elkaar enorm steunen en helpen, lijken de kansen in Zeeland beperkt om op te treden. Er vallen na men als Bar American, Midgard, De Piek en 't Beest. Verder zijn er in het verleden wel festivals georganiseerd in Kapelle en buurthuis De Paraplu in Vlissingen. Buiten de provincie moet men het veelal hebben van hardcoreparties waarbij niet zelden wordt opgetreden met buitenlandse bands. André reageert hier als volgt op: 'In Zee land moet je echt overal zelf achteraan, buiten de regio is het wat makkelijker. Bij een optreden word je dan automatisch door andere bands uitgenodigd.' Maar hoe zat dat ook alweer met de buiten landse gigs van Uppercut? Robin vertelt er nuchter over: 'We heb ben een keer in Frankrijk op een festival gespeeld. Daar leerden we een Londense band kennen die ons uitnodigde om in Engeland op te komen treden en dus zijn we toen met zijn allen op de trein gestapt en naar Londen afgereisd. Ook zouden we gaan-toeren met Vision, dat is een New Yorkse band die ons vroeg vooh een drie weekse tour. Maar in die drie weken zouden we uiteindelijk maar vijf keer moeten spelen en daar zaten optredens bij in Polen en Tsjechië. Dat hebben we uiteindelijk toch niet gedaan.' Nou ja, me nig Zeeuws bandje zou met zijn oren klapperen als dit werd aange boden. De bands en hun muziek Onderstaand een korte beschrijving van iedere band met de bijbe horende geluidsdragers. Het lijkt mij een loffelijk streven als de or ganisatoren van festivals in onze provincie eens aan één van de on derstaande bands zouden denken in hun reguliere programmering. Het zou wel eens sfeerverhogend kunnen werken. Laat je vooral niet afschrikken door de snelheid waarmee muziek en teksten je trommelvliezen teisteren. De boodschap is namelijk duidelijk. Michiel van Uppercut zingt het je toe: 'There's no such thing as wasted time when we're all together.'^ COUNTERPART Muziek-invloeden: vroeger europese hardcore, nu meer metal-in- vloeden 1e demo-cd: Strike One, 2e demo-cd: Blood honour trust, Bel Donnie: (0118) 416714, Kijk op: members.xoom.com/hcounterpart RUTHLESS Band bestaat al drie jaar. Metal-hardcore, hier en daar zelfs funk 1e demo-cd: Behaviour, 2e demo-cd: Wordt binnenkort aan ge werkt, Bel Pascal of Henk: (0118) 552259, Kijk op: me m bers.xoom.com/ruth less_hc UPPERCUT Al jaren bezig. Old School Hardcore 1e demo-cd: One across die lips, 2e demo-cd: Punches strategies (12 nummers in 20 minuten), Bei Robin (010) 4761542, Kijk op: www.uppercuthardcore.com UPSIDE DOWN Heette in 1999 nog Stand Today, speelt nu in stijl Youth-Crew Willen in februari/maart 2001 een cd op gaan nemen, Bei Lennert (0118) 636215, Nog geen website PUKE Mengeling van keiharde hardcore en metal met punkinvloeden 1e demo-cd: Demo 1998, 2e demo-cd: Sicker than the rest Bel André (0113) 621391, Kijk op: members.xoom.com/puke1 (aan-

Noot | 2000 | | pagina 2