M'ül HwmwAHww gggj» bandje» L CJLt- mm 7 W NOOTVE RBAN DJ ES NOOTVE RBAN DJ ES Keen NOOTVE R k NOOTVERBANDJES drie keer per maand op van Maastricht (European Hardcore Party) tot Friesland en van Hoofddorp tot aan de Franse grens, van zalen waar vijftig man in kunnen tot aan grootschalige festivals.' Die optredens komen niet vanzelf aanwaaien. De band doet veel aan zelfpromotie. Mark: 'In deze scene wordt hard gewerkt. Vanwege de grote hoeveelheid aan hard-corestijlen is het belangrijk dat je gezicht wordt geassocieerd met de band. En dat betekent dat je met niks doen ook niks bereikt.' Donnie en Mark zijn gemiddeld een uur per dag bezig met het promoten van de band en dat bestaat uit het onderhouden van contacten, veel bellen, flyeren en het onderhouden van de website. Donnie: 'Verder is het heel belangrijk dat je een goede show aflevert, een slechte show kostje al gauw zo'n vier optredens elders. Ook na een goede show moet je niet op je lauweren rusten, maar blijven promoten. De mensen moeten je positief onthouden.' Wie naar een optreden van de band gaat kijken, kan een energiek optreden verwachten met af en toe de nodige positieve agressie van de bandleden, voortkomend uit de serieuze teksten van de band die gaan over onder andere vervuiling en de onnodige oorlogen en onrecht in de wereld. Donnie: 'Sommige mensen vinden ons net een stel losgeslagen bulldozers.' besproken in de oefenruimte. De teksten komen uit de pen van Donnie, die al zijn teksten al los van de muziek klaar heeft liggen. Donnie: 'Het is mijn taak om de teksten in te passen in de muziek.' Zijn teksten waren vroeger veel simplistischer, vertelt hij. 'Je ontwikkeltje in teksten en je denkt steeds meer na over dingen die je ziet en meemaakt. Bijvoorbeeld als je langs industrie rijdt en je ziet die vervuiling, dan voel en weet je gewoon dat we de rekening nog wel eens krijgen gepresenteerd, dat houdt me bezig. Mijn teksten worden steeds abstracter en poëtischer. We dragen geen politieke mening uit in onze muziek, daar is geen plaats voor in onze muziek. We zijn vijf verschillende mensen met vijf verschillende meningen. Het is om die reden soms ook best moeilijk om van een band te spreken. Naast hardcoremuziek wordt er ook nog naar andere muziek geluisterd, rap, hiphop, maar ook top-40 muziek. Mark: 'Dat je niet alleen naar hardcoremuziek luistert, heeft meer te maken met je persoonlijke ontwikkeling dan met je muzikale ontwikkeling.' Donnie: 'Ik heb jaren lang alleen maar geluisterd naar hardcore, van metalcore tot en met old school en punk en alles wat ertussen hangt.' Omdat de cd nog niet uit is, toch alvast het eerste couplet van het openingsnummer 'Decay': Split-cd Sinds de demo 'Blood, honour and trust' met 6 nummers in juni 2000 is uitgekomen, hebben de mannen niet stil gezeten. Al snel hierna lagen er nieuwe nummers klaar met een andere stijl dan de nummers op bovengenoemde demo. Wéér een demo uitgeven met vier nummers vonden ze geen goed plan. Ze zijn toen op het idee gekomen om een andere band te gaan zoeken, die net als zij, een opstapje naar meer als ambitie hebben. Hoe doe je dat? Donnie: 'We zijn al snel in contact gekomen met de Eindhovense band 'Urban Conflict'. Hun plannen kwamen overeen met die van ons en zodoende zijn we afspraken gaan maken. De cd is bij Mark Nijssen geproduceerd. Wij hebben er zo'n vier a vijf dagen over gedaan om alles in te spelen en Urban conflict heeft alles in drie dagen opgenomen. In acht dagen lagen de opnames er dus en is Mark ermee aan de slag gegaan.' Op dit moment zijn de beide bands in onderhandeling met een Eindhovens label. De cd zal hoogstwaarschijnlijk in mei worden uitgebracht, maar verdere uitspraken kunnen de twee nog niet doen. Ze zijn op dit moment al wel druk bezig met het organiseren van een tour, waarbij Urban Conflict ook van de partij zal zijn. De band lonkt naar zalen en festivals in Nederland en België, maar vooral ook Duitsland waar een groot aanbod blijkt te zijn als het gaat om hardcoremuziek. Mark: 'ook landen als Noorwegen, Finland en Polen beginnen de muziek te ontdekken, maar dat is voor ons nu nog even toekomstmuziek.' Politieke mening De muziek wordt voornamelijk door Chris geschreven en 'Darkened days becoming true, a nightmare being real. Decay is slipping through, confusion is all i feel Failure of mankind, sinful by our birth. Eat the apple become blind, your wishes would be heard. De band is aanbeland op de vooravond van een mogelijk zeer spannende en succesvolle periode in hun muzikale carrière. Beiden spreken namens de groep dat ze veel willen gaan spelen, dat ze hopen op een snelle uitgave van hun split-cd en op een goede verkoop ervan. Een Europese en Amerikaanse tour langs diverse grote festivals is de ambitie van de band. Donnie: 'Met z'n allen op weg naar optredens is geweldig. Je voelt je dan één groep tegen de rest van de wereld.' Informatie Voor informatie over de band en boekingen kan contact worden opgenomen met Mark Huige, Kanariesprenk 35,4386 DE Vlissingen, 06 15175324. Voor boekingen kan de band ook worden benaderd via counterpart_zlhc@hotmail.com Verder heeft de band een website en die is te bezoeken op www.counterpart.iscool.net Binnenkort zijn er weer t-shirts van de band te koop en ligt de nieuwe cd in de winkel. Hun website houd je op de hoogte hierover. De band kun je op de volgende plaatsen gaan bekijken: 26 April in Jc Brieljant te Deinze (België) samen met Maypole en 3 andere bands, 27 April in de Piek te Vlissingen samen met Urban Conflict en Full Court Press, 7 Juni Jc Demo te Oisterwijk tijdens het My Own Way Festival met oa. Second Chance NL en Short Fused e.a. en 11 September in de Azijnfabriek te Roermond met Maypole en 2 andere bands. Meer optredens liggen in het verschiet en zullen worden vermeld op de website. NOOT Band: Airsculptors CD: Pushing da envelope Info: airsculp@zeelandnet.nl Airsculptors zijn Martijn Lijn- bach en Peter Elve. De cd werd op 23 februari feestelijk gepresenteerd in de Walk- Inn in Vlissingen, waarbij iedere betalende bezoeker een exemplaar van hun nieu we 17 tracks tellende cd Pushing da Envelope ont ving. Helaas hadden de Air sculptors tijdens hun optre den nogal te kampen met technische problemen (zie band profile), maar gelukkig bewijst de CD dat het hier om een serieuze band gaat. De muziek van Airsculptor kruist een beetje tussen break beats a la Orbital en Drum 'n Bass. Ondanks de soms ho ge tempo's straalt hun mu ziek soms een vreemd soort gespannen rust uit, een beetje dreigend, zoiets als dat je over straat loopt vlak voordat het onweer losbarst. Ondanks dat de muziek in eerste instantie kaal lijkt, hebben de tracks veelal meerdere melodielagen die de spanning er goed in hou den, en zeker als je de CD meerdere malen afspeelt ontdek je steeds meer gelui den. Ook schuwen de Air sculptors zang niet, wat zeker een heel eigen dimen sie aan hun muziek geeft. Hoogtepunten van deze CD NOOT zijn toch wel de openings track 'Genetics', 'Unbelie vable' en het spooknummer 17, waar de luisteraar op een wel heel creatieve 'four on the floor' versie van Dillinger's 'Cocaine in my Brain' krijgt voorgeschoteld. Het hoesje van de CD meldt aan de binnenkant dan ook: 'all samples used without asking permission' en 'Don't try this at home, we are trained pro's'. SK Band: Desolation CD: SLIK Studio: DSMP Studio, Zaamslag Info: 0114-315914 www.desolation.tmfweb.nl Desolation bestaat uit Sophie Simelen (zang), Bram De- wachter (gitaar/zang), Thijs Fassaert (gitaar/zang), Wou ter Planken Drums), Jeroen Millenaar (bas). Op deze cd staan 11 eigen nummers. In een bed van stevig gitaar- werk ligt fraai zang- en solo- werk, bij de intro van som mige nummers verwacht je een vette grunt, maar het zangwerk van Sophie doetje dat gauw vergeten. Echt nieuw is het niet, maar het is wel lekker beluisterbaar en je kunt er op uit je dak. Prima uitgangspunt voor een band van tegenwoordig. Het goeie aan Desolation vind ik ook dat ze zorg besteden aan hun produkt: De songs zijn composities, er is nagedacht over de opbouw van een nummer, er is ruimte in de muziek gecreëerd en het wordt goed uitgevoerd. Ook de opbouw van de cd is goed, al zou ik niet begonnen zijn met 'Hit me again', maar misschien met 'Promises', maar dat blijft een kwestie van smaak. 'Another life' is trouwens ook een mooi, energierijk rustig nummer. Ook de opnamen zijn prima, hier en daar is het drumwerk iets te pompeus, maar al met al een dikke voldoende voor Desolation BvL Band: For the Alliance CD: Funk for pussies Studio: Poon's place Zie- rikzee Info: 0111-654167 www.Forthealliance.nl Bij de SPZ werd een mooi cedeetje bezorgd van FTA, alleen zat er in het doosje een uittreksel met vijf num mers van dit Schouwse ge zelschap. Het smaakt naar meer, dat kan ik alvast zeg gen: Stuur het hele 'ding' eens op? Dan krijg je de volgende keer een hele re censie! BvL vervolg nootverbandjes Desolation

Noot | 2002 | | pagina 4