-friimm AUTJrUL Zeeuwss tteloris 2002 £J Ü3ïiuitxi doofl hüi JrijcJ:^jj (pop/rock - singer songwriter categorieën) De inschrijvingen voor de 2002 editie kwamen wat traag op gang. Niets nieuws dus, zou je zeggen, maar dit jaar kwam het dusdanig langzaam op gang dat ondergetekende zich toch wel enigszins ongemakkelijk begon te voelen. Er waren immers al afspraken gemaakt voor drie voorrondes. Dat plan bleek iets te ambitieus, dus de voorronde in 't Beest werd helaas gecancelled. Er bleekt dit jaar echter voldoende belangstelling te bestaan voor het onderdeel van Singer/ Songwriter. Dit jaar dus ook in die categorie een Zeeuwse Belofte. Meer details daarover later. Eerst Pop/Rock: Uiteindelijk stond de teller toch nog op 18. Twee bands trokken zich tijdens de voorselectie terug. Daarnaast kwam één band helaas pas na hun selectie voor de voorrondes tot de conclusie zich terug te willen trekken en een andere geselecteerde bleek op 26 april al op een ander concours in Limburg te staan. Echter, de poster lag natuurlijk al bij de drukker! Daardoor zullen degene die op 11 mei afreizen naar Zierikzee en daar denken dwarsrockers IBIS te zien te krijgen, For The Alliance in hun plaats zien aantreden. Toch even wat anders. Muziekminnend Zeeuwsch Vlaanderen wat dacht For the Alliance in Kalashnikov te zien te krijgen, want het staat toch echt op de poster, zag het Middelburgse No Code in hun plaats staan. Als je het nu echt niet meer weet... hieronder de enige juiste agenda. De muziekstijlen lopen weer zeer uiteen: van meedogenloze Heavy Metal tot Surf. Anders dan vorig jaar, toen er slechts in één band een zangeres de leadvocalen voor haar rekening nam, hadden we op de 26 april bijna een complete "ladiesnight", uitzondering Badly Preserved (en Rebbathe Loon natuurlijk). Na een afwezigheid van enkele jaren. Kan Zeeland dit jaar weer een Singer/Songwriter afvaardigen naar de Grote Prijs. Want op zondag 9 juni, zal de finale van Zeeuwse Belofte categorie Singer/Songwriter worden gehouden. Goes wordt begin mei verblijdt met de komst van een nieuw rockcafe. Het pand aan de Grote Markt, nr 22, (voorheen café Flora) is zéér grondig verbouwd! Aan de singer/song writers de eer om het als één van de eersten het gloednieuwe podium en de P.A. van rockcafé Heartbreak in gebruik te nemen: pop/rock: vrijdag 26 april Kalashnikov, Terneuzen: Badly Preserved Desolation The L.J. Karma Road Show NoCode Afsluiter: Rebba the Loon Aanvang: 20:30 uur, toegang gratis zaterdag 11 mei Brogum, Zierikzee: 505 Backlash Feedback For the Alliance Afsluiter: Coldpop Culture Aanvang: 20:30 uur, 5 euro (CJP 4 euro) NOOT zaterdag 1 juni Arsenaal, Vlissingen: FINALE (vier bands) Afsluiter: The Old Firm Aanvang: 20:30, toegang 5 euro Si naer/Son a writer zondag 9 juni, Heartbreak, Goes: Eva Igor Friendly Human Johan Jeras Just Friends Olof Sinke Aanvang 17:00 uur, toegang gratis door Bert Hoogerheijde Soms is daar ineens een eigenzinnige (Zeeuwse) band die in de spotlights staat Neem This Beautiful Mess. Schijnbaar geheel op eigen kracht werd vorig jaar een debuut CD (Falling On Deaf Ears) gelanceerd via het Double T label. Nu staat men avond aan avond op de Hollandse podia. Met een heel eigen stijl, een goeie single ('Clean') en een dosis eigentijdse dynamiek. We nemen kontakt op met Arjen van Wijk (zanger van de band) en krijgen de antwoorden op ons lijstje met vragen. Allereerst willen we graag weten of This Beautiful Mess een echte Zeeuwse band is. Arjen: 'Tja, wat is de definitie van een echte Zeeuwse band? Wat ons betreft zijn we een Zeeuwse band. We oefenen in Vlissingen en vier van de vijf bandleden komen uit Zeeland. We wonen er niet allemaal meer vanwege studie en zo. Maar ik verhuis binnenkort weer van Rotterdam naar Middelburg'. Er bekruipt mij het gevoel dat NOOT misschien toch wat achter de feiten aanhobbelt met betrekking tot This Beautiful Mess. Ziet Arjen dat ook zo? 'Het is misschien niet voor iedereen even duidelijk waar we nu eigenlijk vandaan komen. Ik woon bijvoorbeeld in Rotterdam en daarom hebben we ook al een keer in De Speaker (van de Zuid Hollandse Pop-Unie) gestaan. Maar in een ander Rotterdams uitgaanskrantje werden we weer de 'Vlissingse indiepopsensatie' genoemd. Als ik eerlijk ben vind ik dat ook wel cool klinken. Verder spelen we natuurlijk niet zoveel in Zeeland. En misschien voldoen we niet genoeg aan NOOT's definitie van een Echte Zeeuwse Band. Optredens De agenda van TBM is uitermate goed gevuld. Arjen legt uit hoe het met de optredens gaat: 'Momenteel gaat het erg goed. We zijn de support act van Ozark Henry (B) waardoor we in veel grote zalen staan. Daarna zitten we tot juni min of meer vol'. Gevraagd naar het beste optreden dat TBM tot nu toe heeft gegeven antwoordt Arjen dat dit het DP Festival in Blaker, Noorwegen is geweest. 'In de openlucht met uitzicht op de zonsondergang. Kippenvel'. En het leukste optreden? 'We zijn nu bijna vijf jaar bezig met TBM. Wij zijn nog in de fase dat we elk optreden leuk vinden. Ik hoop dat dat niet verandert, maar zodra het je werk wordt schijnt het anders te worden. Dus misschien moet het dan toch maar een hobby blijven'. Ook een slechtste optreden wellicht? 'Op een festival in leper (B). De mensen wilden alleen maar punk horen, Dat is prima. Maar dat zijn wij dus niet'. 10 1 Melancholie In de pers wordt de muziek van TBM ook wel 'Emo Pop' genoemd. Gaat dit volgens jullie ook op of geven jullie er liever een andere benaming aan? Arjen: 'Emo Pop is een beetje een onduidelijke term. Ik weet het niet zo goed. Ik word wel het meeste geïnspireerd door melancholische muziek. Er wordt wel eens gezegd dat de mooiste kunst voortkomt uit het lijden en dat vind ik wel van toepassing op ons. De luisteraar wordt meegenomen in onze gevoelswereld. We proberen eigenlijk een bepaald gevoel muzikaal te communiceren. Wat dat betreft is het Zeeuwse land ook een goede voedingsbodem voor onze muziek. De weidsheid, de zee, de lucht, ik denk dat je dat wel een beetje terug kunt horen in TBM'. Wie schrijft de nummers en waaruit putten jullie inspiratie? 'Axel en ik komen met de ideeën voor de songs', aldus Arjen. 'In de oefenruimte krijgen die meer gestalte door de invulling van tempo, geluid en overige arrangementen. We hebben een zekere vernieuwingsdrang over ons. We proberen zoveel mogelijk als This Beautiful Mess te klinken. Uiteraard zijn er raakvlakken met andere bands. en Engeland. We hebben een goed contract bij Sally Forth Records en we worden gepromoot en gedistribueerd door Double T (o.a. K's Choice). In Amerika hebben we Deep Elm Records (o.a. Appleseed Cast) die een behoorlijke doelgroep hebben. Dus ja, het gaat bijzonder goed. Tegelijkertijd verdienen we er niets aan want we verkopen nog te weinig. Het is uitermate moeilijk om 'door te breken' naar een groter publiek. En dat is uiteindelijk wel nodig als je van je muziek wil gaan leven. Het blijft anders een uit de hand gelopen hobby die moet worden gecombineerd met een 'reguliere' baan'. Waar wil de groep naar toe, streeft TBM naar eeuwige roem of wil het gewoon de beste band zijn? Arjen relativeert: 'Genoeg platen verkopen om een mooie boerderij te kopen in Zeeland (of Canada) om daar tot 's avonds laat buiten te zitten discussiëren over de zin van het leven... 'This Beautiful Mess' in Zeeland Op de vraag of Zeeland nog aan de beurt komt om met TBM kennis te maken, is het antwoord: 'We hebben onze CD pre sentatie vorig jaar gedaan in de Piek. We hebben in novem- Want je wordt, bewust of onbewust, beïnvloed door de muziek waar je graag naar luistert. Momenteel luisteren we veel naar Björk, Mogwai, Sigur Ros, Pedro The Lion, The Innocence Mission, etc.'. Falling On Deaf Ears Het eerste wapenfeit is er inmiddels door middel van een CD die in de landelijke pers de nodige aandacht heeft gekregen en zeer positief is ontvangen. Hoe gaat het met de verkoop van de CD? Arjen: 'Phew. Eh, ik denk dat je als muzikant altijd weinig zicht hebt op de verkoop van je eigen CD. Ik heb wel het idee dat onze naamsbekendheid groter is dan onzeplaatverkoop'. Is er sprake van een doorbraak binnenkort of kunnen we (met dit visitekaartje) nu al spreken van een doorbraak? Arjen: 'Falling On Deaf Ears is uit in Nederland, Canada, Japan en de USA. We zijn bezig met België, Denemarken NOOT ber met Racoon gespeeld in 't Beest. En we zullen daar zeker nog wel eens spelen'. Heb je het gevoel dat Zeeland geen serieuze podia biedt voor bands als jullie? Arjen: 'Onze muziek ligt, denk ik, wel moeilijk in Zeeland. Het punt is niet dat de podia niet serieus zijn, maar dat onze muziek te serieus is. Maar misschien zit ik er wel helemaal naast hoor. We zijn langzamerhand ook in Zeeland wat bekender aan het worden. En dat eigenzinnige is misschien ook wel een kenmerk van Zeeuwse bands. Kijk maar naar Racoon, Blof en Nuff Said. Gewoon je eigen ding doen totdat je het respect krijgt dat je verdient'. Daar kan zelfs NOOT niets aan toevoegen. We hopen ze heel vlug te kunnen gaan zien in ons eigen Zeeland maar zullen het voorlopig even moeten doen met hun CD. Een aanrader voor iedereen die zich interesseert voor Zeeuwse Popmuziek. info: www.thisbeautifulmess.net This Beautiful Mess is: Lydia Wever: rhodes, strings en zang Axel Kabboord: drums Abne Herrebout: basgitaar Joop Flamman: gitaar Arjen van Wijk: leadzang

Noot | 2002 | | pagina 6