5 border collies and seven children Info: 0111-654167 www. Fortheallince.nl Francis Levoy ...hobOS noof lllproductionz ill_productionz@hotmail.com (0615-443326) noof Band: For the Alliance CD: Punk for pussies Studio: Poon's place Zierik* zee In vorige NOOT werd For the Alliance (FTA) uitgenodigd de hele CD even bij ons te bezor gen. Da's intussen gebeurd en na het beluisteren van 'Punk tor pussies' heb ik een heel goed gevoel over deze band. Jong, onstuimig, creatief en vooral vol energie. Ik kan geen cover ontdekken op dit debuut-album, waanzinnig! Wat een talent! Het eerste nummer 'Liposuction' begint met een draaiorgeltje en daarna neemt de band het vloeiend over. Track 2 (Without my friends) is een heavvy Ska nummer, nummer 3 is de 'hit' van de GD: 'Me and Tom' en zo gaat net door, afwisselend, strak en origineel. Ik hoor af en toe een beetje Lemon heads, Blur en anderzijds ongepolijste punk. Als de band deze CD had weten waar te maken op 1 juni in Het Arsenaal in Vlissingen dan hadden ze de Finale van de Zeeuwse Belofte zeker gewon nen want ze hebben 'goud in hun klauwen'. Maar de jury zei het ook al: Het is een Belofte, maar ze moeten live nog even de balans vinden, ze gebruikten het woord 'rijpen' geloof ik. Een feest bouwen is één, maar ook een beloftevolle CD als 'Punk for Pussies'waarmaken is twee. Ik geef ze de tip gewoon door te gaan zoals ze nu bezig zijn en laat je vooral niet van de kaart brengen door knorrige heren. We zullen ze in Nederland eens even laten weten waar Haamstede ligt. Nu ik toch bezig ben met tips: Omdat er echt een paar potentieële hits op deze CD staan lijkt me kontakt met Buma/Stemra gewenst, voor je het weet loopt er een andere band met je werk weg. (BvL). Francis Levoy For the Alliance Artiest: Francis Levoy CD: ...Hobos border collies and seven children Opname: Moondance Cot tage, Mark Nijssen Info: 0117-348210, www.francislewy.nl Voor de verandering eens een keer geen cd van een band maar een plaatje van een solist. In eigen beheer zijn twaalf(!) eigen songs opgenomen en uitgebracht. De cd klinkt niet alleen professioneel: hij ziet er ook erg goed uit. De muziek klinkt soms als Bob Dylan, inclu sief mondharmonica, soms als Donald Fagen en beweegt zich van folk naar blues naar rock. Veel variatie tussen de songs onderling en mooie wisselingen in de songs zelf. Het bindend element tussen al deze stijlen is de akoestische gitaar die in alle songs prominent aanwezig is en de warme stem van de zanger. Ondanks de verschil lende stijlen vormt deze cd wel degelijk een geheel. Samen met de medemuzikan ten die meedoen op deze cd en de mensen van de techniek heeft Francis Levoy een prach tige debuut-cd laten verschij nen. Kennelijk is er de nodige tijd voor uitgetrokken om hier een goed product van te maken. Alles is mooi in balans en het klinkt allemaal goed afgewerkt, nergens overhaast gewerkt. En dat hoor je. 't Zou een goed advies zijn aan menige band die vindt dat ze aan een cd toe zijn: neem de tijd. (SN) Band: lltproductionz CD-R: Beatdownsyndrome Studio: 'Fake heef' en the Smeekens' place Info: lllproductionz (het lijken drie 'ellen', maar de eerste is de hoofdletter I) is een Walchers rapgezelschap. Uiteraard staan de 'gewone namen' van de jon gens niet op de GD, maar de bandleden worden wel voorge steld; All lyrics by III Pro, All cuts by Optimus en All beatz by Skillz 1. Kijk dan weet je wat. Beatdownsyndrome is een zeer verdienstelijke CD. Om onverklaarbare redenen klink hij zacht, d'r had best een tandje bij gemogen, maar nadat ik mijn versterker harder had gezet kun je de tomeloze creativiteit van die gasten wel horen. Leuke onder steunende muziekjes (soms klassieke), vette beats die ver wacht en onverwacht een lekker zompig dansritme geven. Bij sommige tracks struikel ik af en toe wel, maar dat mag. Die ondersteunende muziek is ook goed gekozen, ze accentu eren de sfeer die de nummers hebben. Supersnelle raps die met emotie worden uitgespro ken, je kunt de humor, de teleurstelling, de afkeur van de rapper(s) horen in hun manier van spreken. Dat is knap, want wat ze rappen menen ze wel. Over de inhoud van de num mers kan ik niet oordelen, maar ze zijn geheel in de vertrouwde fuck, dick, bitch, jackass, shit etc etc stijl, maar sinds Eminem is dat ongeveer de standaard dus: Goeie band. Dit klinkt een beetje flauw, maar met je debuut-demo CD op dit niveau beginnen is beslist goed en er klinkt enorm veel talent uit deze CD van lllproductionz. Jammer dat ze niet meededen aan de Zeeuwse Belofte want ik denk dat ze, eenmaal in Amster dam aangekomen, de scene daar best hadden kunnen verbazen.(BvL) Band: Badly Preserved CD: Still Feeling Studio: the Hangar Studio, Eede Opgenomen door: Sascha Kondic Info: www.badlypreserved.com Elton Boussen 0117-492114; Tim Boussen 0117-452222 Even voorstellen, Badly Pre served is: Elton Boussen (zang en gitaar), Sasha Kondic (gitaar en achtergrond zang), Michael Saffrie (bas) en Tim Boussen (drums, strings) Enkele dagen geleden viel mij de eer te beurt Badly Preser ved tijdens de finale van de Zeeuwse Belofte in levende lijve te aanschouwen. Ondanks het spetterend en zeer strak optreden, moesten zij genoegen nemen met een tweede plaats (you can't win therm afl), maar ik kon het niet laten om na afloop de CD aan te schaffen. Badly Preserved komt uit West Zeeuws Vlaanderen en is op gericht in 1999. Zij noemen hun muziek Cross-Over Metal. Persoonlijk vind ik het Nu-Metal met een vleugje Death-Metal (dus toch cross-over). "Still Feeling" is hun debuut CD. Badly Preserved Het schijfje bevat 10 sterke en toegankelijke tracks en een leuke bonus voor de volhou ders. Een pluim voor de band zelf, want het album is geheel opgenomen en geproduceerd door de band zelf. Het geluid benadert dan ook de sponta niteit en kracht van hun een optreden. Hoogtepunten zijn Tensed, Lost Boys en Still Feeling, dat ook als single is uitgebracht, maar eigenlijk zijn alle nummers hoogtepuntjes. Apart is het nummer Nebula Skies, waar het lijkt of de drummer is vervangen door een drummachine en de gitaren dreigend lijken te over heersen. Een aardig rustpuntje op deze CD. Voor wie deze band live wil aanschouwen en "Stil Feeling" willen aanschaffen kunnen 27 juli terecht op Weitjespop in IJzendijke en op 12 oktober in Kalashnikov Terneuzen. Meer data zijn te vinden op de web site van de band. (SK)

Noot | 2002 | | pagina 3