ij wonen hier alleen maar. Eva en Igor 2 U c cr ty p :?e* w W iT cr 4 9 f 2 0 7 M Surrender Het XL concert The Hosternokke Orpheans line-up: Vriendelijk verzoek aan de fans: Niet teveel balen stro meebrengen dit keer svp noot noot achtergrondfoto: De kopersexie van TNO oefent zich warm door Bert vari Leerdam Dat het begrip eXtra Large kan leiden tot bijzondere combinaties blijkt wel uit de samenvoeging van de bigband The New Orpheans en de oer-Zeeuwse, uit de klei getrokkenmaar o,zo populaire Surrender. Rinus Zuidweg (trompet) en Chris Krekelberg (gitarist en arrangeur bij de New Orpheans) verheugen zich er zeer op. Rinus: 'We, mijn broer en ik en natuurlijk ook Marjon, hebben al eens meegewerkt aan een live-cd van Surrender, toen 'N8WERK, en vedder praoten w'allemaele Zeeuws, dus dat moe toch heen probleem wezel' - Is The New Orpheans eigenlijk wel een bigband? Chris: 'Strikt genomen niet. We missen een aantal blazers, maar dat hindert ons totaal niet. We kunnen alle Bigband-muziek spelen, maar we nemen ook de vrijheid om soul, blues en weet ik wat nog meer te spelen! Door onze manier van arrangeren kunnen we een behoorlijk brede sound neerzetten.' Dat het gezelschap succesvol is blijkt wel uit het feit dat ze min of meer voor een lolletje in juni 2000 meededen aan een landelijk Bigband-concours in Den Haag en tot grote verbazing van iedereen, en niet in de laatste plaats hun zelf, de eerste prijs overhandigd kregen! Chris: 'Wij houden er van om met onze zwakke punten te experimenteren. Als er verschillende trombones in één stuk zitten, wij hebben er maar een, dan brengen we die onder bij andere instrumenten en dat maakt een nummer ineens anders, verrassender., en denkt-er-om: Rinus krijgt zelfs uit zijn trompet nog wel een paar glissando's!'. Rinus grijnst bescheiden.. Eén van de sterke punten van The New Orpheans is natuulijk ook de aanwezigheid van zangeres Marjon van Iwaarden (ooit 2Unlimited), met haar soul-volle stem maakt zij het orkest geschikt voor veel optredens. Deze band hoeft eigenlijk geen introductie meer. De ultieme 'hosternokke-band' uit de Zak van Zuid-Beveland is absoluut van plan om tot zijn recht te komen op het Abdijpop-podium. Eigenlijk is het bijna een vorm van rechtvaardigheid dat deze heren een keertje op het Abdijplein aantreden. 'Luctor et Emergo' siert menig t-shirt van de band en de fans zullen zonder meer aan hun trekken komen. Sinds Surrender de naam 'N8WERK heeft laten vallen is er ook een bezettingswisseling geweest: gitarist Rene Koole, toetsenman Bart Hoogesteger en een nieuwe drummer, Henry de Bruin. Samen leverden ze vorig jaar de cd 'Zeeuwse Klei' af, en die was weer goed voor een nominatie voor een popprijs eind 2001. - Jullie staan straks wel met drie gitaristen op het podium.. Chris: 'Klopt, maar dat is geen probleem. Sterker nog, we staan straks met bijna 20 muzikanten op het podium! Dat is andere koek. Maar omdat we het programma van te voren bedenken, arrangeren, kunnen we ook de ruimtes voor solo's een beetje van te voren bepalen. Maak je maar geen zorgen hoor, Rene 'Slier' krijgt z'n ruimte wel!'. Chris: 'Ik heb al drie nummers gearrangeerd en het zier er erg leuk uit.' - Moet je niet oppassen dat je Surrender te mooi maakt? Chris: 'Nou, ik ben nu bezig met 'Een leeg hlas bier' van Surrender, een verdomd goeie compositie waar wij als big band veel lol aan kunnen beleven. Denk niet dat drie-akkoorden-nummers saai zijn voor zo'n combinatie! Het gaat meer om de groove die je in zo'n optreden legt'. Rinus: De echte liefhebbers van zowel Surrender als ons moeten gewoon komen want ik denk dat we een heel speciaal optreden in petto hebben.. Trompet/bugel: Rinus Zuidweg, Rick Mol, Jacco Groenendijk, Pim Schrijver Trombone: Frans van der Wende Sax: Franklin Schieman, Ko Zuidweg, Stephan Krekelberg, Guiseppe Krekelberg Zang: Marjon van Iwaarden Bas/zang: Johan van de Swaluw Bas: Collin Clement Gitaar: Rene Koole Gitaar/zang: Chris Krekelberg Gitaar/zang: Kees Wondergem Drums: Lennert Goemans en Henry de Bruin Toetsen: Bart Hoogesteeger en Sjaak Lammers Op een zwoele zondagavond tref ik Eva Howard (20) aan de bar van Café Popeye in Vlissingen, waar zij in de zomer elke zondag, samen met haar muzikale partner Igor Presnyakov (42), op het terras unplugged optredens verzorgt. Even later komt Igor met gitaar en zonnebril aangefietst. Na een korte foto sessie (Eva tegen Igor over diens zonnebril: 'Je lijkt wel een Italiaan', Igor doet snel de zonnebril af), wordt het eens tijd om wat meer van dit duo te weten te komen. Eva en Igor zijn erg blij met de 1e prijs die ze wonnen op Zeeuwsche Belofte in de categorie Singer/songwriters. Eva: 'Ik was het eigenlijk wel een beetje het beu om elke keer als 2® te eindigen: een keer bij de Kunstbende en onlangs in de Unplugged Competitie van Panta Rhei..'. Op 13 oktober spelen ze in de halve finale van de Grote Prijs van Nederland in de Paradox in Tilburg. Igor vertelt dat hij oorspronkelijk in Rusland een klassieke opleiding heeft gevolgd voor Dirigent voor Symfonische Orkesten en dat hij klassiek gitaar als 20 instrument heeft gestudeerd. Eva moet er een beetje om lachen: 'Dat heb je me nooit verteld, dat je voor dirigent hebt gestudeerd'. Sgor: 'Oh, maar ik speel al vanaf zijn 13® gitaar in diverse succesvolle Russische rockbands!' Momenteel speelt hij ook nog in de band 'Spin', maar die is voorlopig op een lager pitje gezet omdat de drummer voor lange tijd door ziekte is uitgeschakeld. Ooit speelde Igor in de Queen-sessie op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Als duo 'Eva en Igor' sloten ze op het hoofdpodium onlangs de Vlissingse Stadsfeesten af. 'Als wij samen spelen, hebben wij altijd een speciaal soort contact met het publiek', zegt Igor. Ongeveer een jaar geleden zocht 'Spin' een zangeres. Eva, die ook in 'Cartouche' zingt, reageerde op de advertentie. Igor kon het muzikaal al direkt zeer goed met haar vinden en zij besloten samen te gaan spelen. Eva: 'Wij voelen elkaar zo goed aan, ik hoef alleen maar vanuit mijn ooghoek te kijken en Igor begrijpt me'. Igor bevestigt dat ze een hechte band hebben: We hebben een apart geluid. Ik beheers veel klassieke stijlen, soms speel ik zelfs een stukje flamenco. De zang van Eva, die haar inspiratie voornamelijk uit R&B haalt, is anders dan de gewone singer/songwriters. Verder pakken we alles zo professioneel mogelijk aan..' Eva voegt daar aan toe: 'Wij zijn geen typische Zeeuwse band of zo. Ik kom oorspronkelijk uit Vlaardingen en heb overal in Nederland gewoond. Momenteel woon ik nu zo'n 5 jaar in Vlissingen en verhuis volgend jaar waarschijnlijk voor mijn opleiding naar Rotterdam. Igor woont hier ook nog maar 11 Jaar'. Ik vraag aan Igor wat hij gaat doen als Eva naar Rotterdam verhuist. 'Misschien verhuis ik dan wel mee, wie weet'. - Het thema van Abdijpop dit jaar is XL, hoe gaan jullie dat invullen? Igor: 'Ik heb een 15 jarige zoon, Svjatoslov, en die speelt piano. Hij heeft onlangs meegedaan aan het Prinses Christina Concours, een prestigieus Nationaal Concours voor klassieke jonge musici. Er waren 800 deelnemers en hij heeft de eerste prijs gewonnen! Ik verklap niet te veel, het moet een beetje een verrassing blijven, maar Svjatoslov gaat waarschijnlijk iets heel bijzonders doen op Abdijpop....'. Bezetting Apbijpop 2002: Eva Howard: Zang Igor Presnyakov: Gitaar en zang Svjatoslov Presnyakov: Vleugel Contact: 0118 - 461481 (e-mail: swits.p@12move.nl)

Noot | 2002 | | pagina 4