Onze laatste NOOT lllfie zijn gatje brand» En zo is Jan Vinke trots dat hij dit jaar goed met Di-rect, Triggerfinger (BE), Jaya the Cat (USA) en Nailpin (BE) als headliners heeft kunnen onderhandelen en boeken. Maar, wat is groot? 'Dat wordt meestal uitgedrukt in artiesten- gage en dan houdt het al snel op voor een klein festival als Peerock. Wij boeken liever nog (net) betaalbaar een band van hoge kwaliteit maar die misschien nog geen superbekend heid geniet. Dat is dit jaar gelukt met Plaeto', aldus Peter Hendrikse. Frank de Kort: 'In voorgaande jaren sponden op Kloosterpop Blof en Kane. Dit jaar wegens omstandigheden geen grote bands maar toch nog een paar waar je u tegen zegt. Of het te betalen is hangt een beetje van de regio af waar het georganiseerd wordt, denk ik. In de grote steden zal het wat makkelijker zijn dan in een klein dorpje. We hadden met Blof en Kane zo rond de 1800 - 2000 bezoekers op het festivalterrein en als je daar de drankomzet bij optelt is dat genoeg om uit de kosten te komen.' We kennen de Zeeuwse muziekscene nog niet zo goed maar hebben jullie veel Zeeuwse bands geprogrammeerd? Rock around the Bridge programmeert een vijftal regionale bands. Het programma is begin april helemaal bekend. Ad Boonman somt op: 'Dit jaar op Klomppop: zeven Zeeuwse bands, vijf nationale toppers en drie buitenlandse bands. Verder spelen er op het Straatfestival nog twee Zeeuwse bands. Maar kijk maar eens op de site naar het archief. Dan zie je dat Klomppop al een paar honderd Zeeuwse bands op de planken heeft gehad.' Op Kloosterpop stonden in 2003 Suck on this en Gino and the Bulldoze band in het voorprogramma van Blof dat zijn 3 zeeuwse bandsIn 2004 stonden Rover, Pillars (de winnaar van de Zeeuwse belofte) en Dexter in het voorprogramma van Kaney NOOT Vermoedelijk is dit voorlopig de laatste NOOT die jullie in de bus krijgen. Gedeputeerde Staten hebben besloten dat de volgende NOOT pas gemaakt mag worden nadat de financiële afwikkeling van de SPZ klaar is en zodra het nieuwe Popplatform in het zadel zit. Aan de NOOT in deze vorm mag in ieder geval geen geld meer worden uitgegeven. Wij zijn klaar. Deze NOOT is er nog dank zij persoonlijke bemoeienis van geputeerde Harry van Waveren. Het was natuurlijk even slikken voor de redactie, maar als het zo moet zijn dan leggen wij ons er bij neer. HET POPPLATFORM In de oproep in de kranten en in de vorige NOOT stond dat het de bedoeling was dat het nieuw te vormen Popplatform aan het werk zou gaan per 1 april. Hoe staat het er mee? Op het Provinciehuis was vrijdag niemand beschikbaar voor een update, daarom heb ik even gebeld met Ton van de Repe, die samen met Peter van Houte namens de Raad voor de Cultuur, de totstandkoming van het Platform monitoren voor de Provincie Zeeland. Ton: 'Ik kreeg een mailtje van Cor de Jonge dat de afhandeling op de Provincie om verschillende redenen vertraging heeft t opgelopen. Hij streeft er naar het Platform te presenteren tijdens een groot congres dat hij gaat organiseren in september.' ZEEUWSE BELOFTE Dat betekent dan dat er wellicht tot september niks wordt gedaan voor de popmuzikanten in Zeeland want het bestuur van de St Popmuziek Zeeland is per 1 janauri 2005 ontbonden, de Noot-redactie is ook opgeheven. Hoe moet dat dan bijvoorbeeld met het organiseren van de Zeeuwse Belofte? Ton: 'Ja, dat zal Cor moeten doen dan, het is nu zijn verantwoordelijkheid. Natuurlijk hoeft hij het niet alleen te doen..'.Dat wordt nog een onrustige zomer voor popconsulent Cor de Jonge: Zijn 'gewone' werk, zoals de begeleiding bij de totstandkoming van het Popplatform, een congres organiserend en de dagelijkse zaken zijn al meer dan een baan en dan nu ook nog alles gaan doen wat de SPZ eerst deed: Noot en de Zeeuwse Belofte! Hebben jullie al een oproep en/of inschrijf formulier gezien?? Ik heb Cor aangeboden om deze NOOT' daarvoor te gebruiken, maar ik kreeg geen reaktie. Claudia Roodenburg, de voormalig sekretaresse van de SPZ: 'Ik werd pas nog gebeld door de mensen van Kalashnikov over hoe het staat met de Zeeuwse Belofte, ik heb ze maar naar Cor gestuurd. Het is echt jammer dat hij niet in maart gebeld heeft want onze draaiboeken lagen klaar! Nu komt de zomer er aan en heb ik andere plannen zoals het Southpark festival waar ik aan mee organiseer. Ik heb sterk het gevoel dat Con mij niet zo graag mag want als ik bij Scoop kom dan loopt hij me straal voorbij...'. De vraag is: trekt onze popconsulent niet teveel werk naar zich toe? Het was natuurlijk beter geweest als de vrijwilligers van de f SPZ nog een tijdje 'aan' waren gebleven. Dan hadden die de kerntaken (Zeeuwse Belofte, NOOT, de Popprijzen) op de rails kunnen houden en dan had hij zijn handen vrij kunnen houden voor zijn werk. Het is onvoorstelbaar dat één man dat alleen kan, wil en mag doen! Ton van de Repe: 'Ik ga er eigenlijk toch van uit dat dat dat Popplatform voor de zomer geïnstalleerd wordt. Zoals afgesproken. Maar inderdaad, je kan dan natuurlijk niet verwachten dat dat in een eerste vergadering al beslissingen gaat nemen over Noot en de uitreiking van de Popprijzen. Die mensen moeten eerst nog eens een paar keer kennismaken.' 2005 een verloren jaar Mij rest nog de vrijwilligers van de Nootredactie te bedanken voor de leuke tijd en de inspirerende avonden: Kees van der Heijden, Mark de Smit, Mercedes Wal rave, Micha Beckers,] Peter Scheefhals, Sander Nobbe en Sjors Kuyt. Ik zie jullie wel weer bij een concert ergens! 9 april 2005, Bert van Leerdam Ie NOlT-redactle zal la ontwikkelingen de kamende maanden kritisch blijven volgen en de bevindingen publiceren ep de website wwwjropmuzlekzeelaniLal. Sinds de iamaketta's hun CD 'Biet-ie AkumaalPPP' verin jaar hebben uitgebracht is de populariteit van deze Teraeuzense band explosief gegroeid. Tijdens de Zeeuwse Popprijzen 2004 word de CD uitge roepen tot'Beste Zeeuwse CD van 2004'. langzaam begint men ook buiten Zeeuws-Vlaanderen deze band te ontdek ken. Ondanks de drukke werkzaamheden van de leden, weet Ik heimwee Maik (Michael harte) en Donnie Benja- minsz te strikken voor een Interview. Sjors Kuyt Het achterste gedeelte van de woonkamer van Maik staat vol met muziekinstrumenten en -versterkers. Uit een tas steekt een trompet. Even later komt Donnie ook binnen en kunnen we beginnen. Maik is voornamelijk aan het woord, terwijl Donnie vaak bevestigend knikt op de achtergrond. Jullie Cd is uitgeroepen tot Beste Zeeuwse CD, wat vinden jullie daarvan. Maik: 'Nou, eigenlijk vind ik de naam Beste verkeerd gekozen. Er komen een heleboel goede Zeeuwse CD's uit. Ik zat onlangs bijvoorbeeld die CD van Forcefeed te beluisteren, die vond ik heel goed. Ik zou het liever zien dat het een aanmoedigingsprijs was of zoiets. Met 'Beste' heb je echt zo'n idee dat het een wedstrijd is, net als bij sport. Kijk, Donnie is bijvoorbeeld het beste in 100 meter gitaarspelen...' Je noemt jezelf Heimwee Maik, waar komt dat vandaan? Maik: 'Toen ik studeerde in Amsterdam had ik een huisgenoot die ook uit Terneuzen kwam. We trokken het eerste jaar braaf elke week met onze zak vuile was naar huis. We luisterden altijd naar van die oude gare blues, met namen als Homesick James. Daar is die naam Heimwee Maik vandaan gekomen.' Hoe zijn jullie ooit begonnen? Maik: 'Donnie en ik kennen elkaar al heel lang. Al vanaf ons twaalfde zijn we vrienden of zo. Ik voetbalde eigenlijk altijd en Donnie begon wat met een gitaar te spelen. Er kwam dan vaak een gast langs met z'n gitaar, die niet gestemd stond en Donnie stemde die altijd en op den duur begon hij er ook op te spelen. In het begin speelde ik dan voetbal, maar op den duur begon ik liedjes te verzinnen. Eigenlijk waren we gewoon hang-jongeren, avant la lettre.' Is dat ook waarom je in het Zeeuws-Vlaams zingt? Maik: 'Ook toen al riepen we naar elkaar Lama Ketta en Joehoe, die van mie past in die van joe! Je weet wel, van die puberale dingen. We zaten dan vaak 's avonds buiten en als ik wat verzonnen had en het riep of zong, had Donnie er meteen al muziek bij. Het is ook leuk om dat soort dingen te roepen als er mensen zijn die het niet verstaan, je weet wel, van die dingen als Da mok ok he en zo.' Spelen jullie al lang zo als in de huidige bezetting? Maik: 'Nou, ja, dat is pas veel later gekomen. Het was ook eigenlijk niet de bedoeling. Donnie speelde al in een bandje. Het begon eigenlijk als grap zeg maar. Het was ergens in 1996 of 1997. Mijn zus kreeg een tweeling en we wilden een bandje op nemen. Die bestonden toen nog. We hadden al wat ideetjes, dus we stapten Porgy en Bess binnen en we hebben toen gewoon gevraagd 'Kan er misschien iemand bas spelen en drummen?' Toine Metselaar zei, 'Nou dan drum ik wel' en Jean Paul Harreman wilde ook mee doen. Mensen hadden gehoord dat we een bandje gingen opnemen en toen het eenmaal zover was zat ook het complete plein bij Porky en Bess binnen. Vervolgens werden we een maand later gevraagd te spelen in een café. Die jongens die zeiden: 'Het schijnt nogal erg leuk te zijn met jullie.' We hadden toen snel tien nummers in elkaar gezet. Dat was natuurlijk erg kort, maar dat compenseerden we dan door een loterij te houden.' Donnie: 'Of we speelden gewoon twee keer dezelfde set' Jullie zijn dus puur door mond op mond reclame bekend geworden? Maik: 'Ja, nou, dat liep toen zo'n vaart allemaal nog niet. We hebben een paar keer in 't Bierwinkelje opgetreden. Dat was heel klein, Toine drumde altijd op de WC pot.' Speelden jullie dan in een bierwinkeltje? Donnie: 'Nee, dat was een cafeetje dat zo heet. Dat zit hier op de markt. Ik denk dat we daar een keer of vijf hebben opgetreden.' Waren jullie dan een terugkerend thema van dat café? Maik: 'Nee, maar zij waren in het begin de enige die ons vroegen. Ik denk dat we toen nog een jaar of ander half, twee, overal hebben opgetreden, ledereen was druk met muziek bezig en we beschouwden dit als grap zeg maar. In Terneuzen kan je eigenlijk altijd wel optreden. Je loopt bijvoorbeeld Porky en Bess of Kalashnikov binnen en je vraagt of het podium vrij is, want je wilt spelen, nou dan kan je meestal wel terecht. Daarna hebben we jaren niks meer gedaan, als Lamakettas zijnde. Ik ging studeren in Amsterdam in 1997. Donnie en Jean Paul richten 'Jive for your Life' op, samen met Friso van Wijck. In 2002 wilden we een reünie doen. Een vriend van me bracht een boek uit waar wij als personages voorkomen en ter gelegenheid daarvan vroeg hij ons om te spelen. Donnie vroeg Friso ook om mee te doen, Toine ging gitaar spelen.' Oefenden jullie dan hier thuis (wijzend op de instrumenten die in de kamer staan)? Maik: 'Nou, dat hebben we, toen ik hier kwam wonen welgeteld één keer, met z'n tweeën geprobeerd en dan wel voor een minuut of 10. Ik had een oude versterker op de kop getikt en we speelden zomaar wat gitaar, toen de deurbel ging en de buurvrouw aan de deur stond.' noot 4 noot Iamaketta's

Noot | 2005 | | pagina 3