V ereenigingsnieuws 8 ONS ZEELAND Arnhem. Geen berichten ontvangen. Groningen. Zeeuwsche vereeniging. Voorzitter: J. A. Mulock Houwer. Nijmegen. Vereeniging „Zeelandia". Voorzitter: H. de Kat, Broerstraat 31 Amsterdam. Vereeniging ZeelandiaVoorzitter: W. J. Nobels: Penningmeester: T. J. Ph. Papeveld; Secretaris: J. Claassen, Javastraat 60 I. 's-Gravenhage. Vereeniging „Zeelandia". Voorzitter: A. K. Vogel; Penningmeester: A. H. J. Ritter; Secretaris: H. Ver- strate, Hoogezand 21. Het bestuur van de Vereeniging „Zeelandia" vervult hierbij den treurigen plicht, U mededeeling te doen van het overlijden van zijn medelid, den heer M. DE BRIIYNE, op 5 Februari 1926, na een kortstondig, doch hevig lijden. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 9 Fe bruari op Oud Eik en Duinen. Vertrek van Rijswijksche weg 145 te half twee. Namens de vereeniging zal een palmtak op het graf worden gelegd, terwijl eenige bestuursleden de vereeni ging zullen vertegenwoordigen bij de begrafenis. HET BESTUUR. Deze circulaire is verzonden aan de leden. Zeelandia. 's-Gravenhage, 8 Februari 1926. Mededeelingen aan leden, donateurs en adsp. leden. Door de vereeniging Limburgsche Vriendenkring zal op Donderdag 11 Februari a.s. te 8 uur n.m. in Pulchri Studio, Lange Voorhout 15, een liefdadigheidsvoorstel ling worden gegeven ten bate van het algemeen waters noodcomité. Aan dezen avond werken mede: Mevr. Aleida Roelofsen, Mevr. J. E. G. E. Ehrhardt, de Vereeniging „Zeelandia" en de Ambtenaren Muziek- vereeniging. Toegangsbewijzen voor dezen avond ad. 1.per persoon zijn verkrijgbaar voor de leden onzer vereeni ging bij de heeren: Vogel, Franklinstraat 69, Ritter, N. Molstraat 26, Caljouw, Columbusstraat 287, Corljé, Her derslaan 87, en, indien nog beschikbaar, des avonds aan de zaal. Het bestuur vestigt gaarne de aandacht op dezen avond en beveelt het koopen van kaarten ten zeerste aan, opdat ook dit pogen moge medewerken om den nood te lenigen. Voor de Zeeuwen, die uit eigen ervaring weten, wat „hulp" bij watersnood beteekent, zal eene opwekking zeker overbodig heeten. De Haagsche afdeeling van het Alg. Ned. Verbond zal op 23 Februari a.s. in de Groote Kerk een kunst avond geven, gewijd aan koorzang, solozang en cello- en orgelspel. Tot dezen avond kunnen de leden van „Zeelandia" toegang bekomen met één huisgenoot voor 0.25 per persoon. Aanvrage tot het bekomen van kaarten moet (voor zoover de aanvrage nog niet op 1.1. Vrijdagavond geschiedde) geschieden vóór 12 Februari a.s. schriftelijk bij den secretaris, den heer Verstrate, Hoogezand 21. HET BESTUUR. Limburgsche Vriendenkring, De Limburgsche Vriendenkring heeft in de groote zaal van Pulchri Studio aan het Lange Voorhout een lief dadigheidsvoorstelling gegeven ten bate van de slacht offers van den watersnood. Medewerking verleenden mevrouw Aleida Roelofsen, mevrouw J. E. G. E. Ehr hardt, de vereeniging „Zelandia" en de Ambtenaren- muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap". De belangstelling liet wel wat te wenschen over, vooral wanneer men nagaat, dat het hier een zoo goed doel gold en dat niets was nagelaten, om een keurig programma te verkrijgen. De heer E. Winnen wees er in zijn openingswoord op, dat onmiddellijk na het bekend worden van de ramp de Limburgsche Vriendenkring plannen had beraamd tot vorming van een voorloopig comité. Van den bu 'ge- meester vernam men evenwel later, dat er een algemeen comité zou komen en dat vanwege het Roode Kruis een groote collecte zou worden gehouden. Direct heeft de Limburgsche Vriendenkring daarop zijn diensten aange boden, doch zelf was men daarmee nog niet tevreden. Daarom had men dezen liefdadigherdsavond georgani seerd. Het programma was, zooals gezegd, uitstekend ver zorgd en droeg een bijzonder karakter door de samen werking van Limburgers en Zeeuwen. En die samen werking vlotte buitengewoon. De heer W. van Rooy droeg met Limburgsch accent eenige vroolijke „Levens schetsen" voor, o.a. „Het blikken soldaatje" en „De schepping van den mensch", terwijl de heer D. de Regt eenige Zeeuwsche liedjes ten gehoore bracht. De Amb- tenaren-muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" oogstte vooral met de vertolking van „Letzter Frühling" van Grieg, veel succes. Mej. M. v. Dormolen bleek door ziekte verhinderd te zijn haar medewerking te verleenen, doch daarvoor werd men ruimschoots schadeloos gesteld door het op treden van den heer G. T. Cloppenburg, die met veel gevoel, begeleid door mevrouw Ehrhart, een aria uit de opera „Benvenuto Cellini" van Hector Berlioz zong. Mevrouw Ehrhardt zelf zong een aria uit Faust en Romance voor Santuzza uit Cavaleria Rusticana, terwijl mevrouw Roelofsen „De moardeneester" voordroeg. Beide dames kregen fraaie bloemen. Ook na de pauze was er ruimschoots gelegenheid tot vermaak en tot het genieten van muziek. Het was een mooie avond. Haarlem. Voorzitter: J. C. Heyblom; Penningmeester: B. J. van Laere; Secretaris: A. van Krieken, Spaansche Vaart straat 86, Schoten. Daar er door verschillende leden meermalen op aan gedrongen is om gezellige bijeenkomsten te houden, bijeenkomsten, waar een ieder in de gelegenheid worde gesteld om meer met elkaar in aanraking te komen, heeft het bestuur van bovenvermelde afdeeling gemeend een societeit-avondje te organiseeren. Zoo werd per convocatiebiljet bekend gemaakt, dat op 4 Febr. 1926 een gezellige bijeenkomst gehouden zou worden, waar gekruisjast, gesjoelbakt en per biljart op

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 10