Engeland's Zuidkust Met de Stoomvaart=Maatschij. „Zeeland" Stoomvaart=Maatschappij „Zeeland" ONS ZEELAND naar Badplaats Vlissingen Grand Hotel „BRITANNIA" aldaar in exploitatiebij de Stoomv.-Mij. „Zeeland" 4 Zeer goedkoope retourbiljetten inclusief volledig pension met geldigheid van 3 tot 15 dagen, naar Folkestone, Eastbourne, Brighton, Bourne mouth,het eiland Wight (Ryde,Shanklin enVentnor) en Tunbridge Wells Een alleraardigste onderbreking op een reis daarheen vorm t een bezoek aan de en het smaakvol ingerichte en geheel nieuw en modern gerestaureerde Wendt U voor uitvoerige inlichtingen en gratis geïllustreerde brochure tot de reisbureaux of rechtstreeks tot de te Vlissingen Telefoon 96 reeds velen tengevolge van het feit dat het sinds lang van zee is afgesloten, Vlissingen tot woonplaats hebben gekozen het visscherijbedrijf uit met zijn antieke hoogaartsen, die er nog precies eender uitzien als eenige eeuwen geleden. Hoe gevaarlijk dit bedrijf is, heeft ons wederom de ramp van 18 Juli 1924 geleerd, waarbij 4 hoogaartsen vergingen en 15 menschenlevens te betreuren vielen. Een kleurrijk beeld vormt de gezellige vischmarkt, waar de Arnemuidensche vischvrouwen de versche, juist gevangen visch, garnalen, enz. in hun eigenaardig zangerig dialect te koop aanbieden. Vlissingen is Loodsstation van Nederlandsche en Belgische loodsen. De schepen wisselen nabij den bou levard zee- tegen rivierloods op dusdanig korten af- '<L 1 Standbeeld M. A. de Ruyter. stand, dat men haast met het bloote oog de opvarenden zou kunnen herkennen. Verder den boulevard op ziet men het standbeeld van den in leven onverschrokken zeeloods „Naerebout" redder van tal van menschenlevens, Eenige honderden meters hier vandaan verheft zich de „De Ruijterschool", welhaast de grootste zeevaartschool van Nederland. Tal van jongeileden uit alle oorden van ons land ge nieten hier een uitstekende opleiding tot stuurman of machinist ter Koopvaardij. Vlissingen is buitengewoan gunstig gelegen om naar elders uitstapjes te maken, zoowel per trein, tram, auto, fiets of te water om te genieten van hetgeen Zeeland aan natuurschoon en nationale kleederdrachten biedt. In één dag kan men aardige tochtjes maken door Wal cheren, Zuid-Beveland, Zeeuwsch-Vlaanderen, of langs de Belgische kust. Komt men dan 's avonds van een vermoeienden dag terug en rust men voor zijn hotel in een gemakkelijken stoel uit, dan wordt opnieuw het oog geboeid door den schitteernden aanblik der lichteffecten, van maan en zee tesamen. Bij dezen aanblik vergeet men alle vermoeid heid. men springt op en gaat een wandeling langs het strand maken om van dit wondere schouwspel te ge nieten. Heeft men dan bovendien nog het geluk, dat de zee phosphoriseert, dan waant men zich in een sprookjes land. Verder kan men met geringe onkosten een uitstapje maken naar het Zuiden van Engeland met de stoom schepen der in het binnen- en buitenland bekende Stoomvaartmaatschappij „Zeeland", die de veilige route door de Wielingen volgen. Het in- en uitloopen dezer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 6