Middelburg Tentoonstellingsstad. Een Padvindersfeest. 6 ONS ZEELAND met den heer mr. H. J. Dijckmeester het geval is geweest. Door die bepaling moest thans de heer dr. D. Schoute den voorzittershamer neerleggen, 5 jaar door hem met groote vaardigheid gehanteerd en werd de heer mr. G. J. Sprenger zijn opvolger voor de komende 5 jafige periode gekozen. De secretaris, de heer mr. A. Meerkamp van Emb- den zag zich herkozen en zal zeker voort blijven gaan de belangen van het genootschap op de hem eigen secure wijze te behartigen. Moge deze vermeldingen er toe bijdragen, dat de belangstelling der Zeeuwen voor dit middelpunt van historische herinneringen steeds blijft toenemen. Middelburg krijgt de laatste jaren een goeden naam op het gebied van tentoonstellingen organiseeren, en dit op verschillend gebied, waarbij wij dan nog niet doelen op de tentoonstellingen op kunstgebied, die zoo wel in het Kunstmuseum als ,,Inde Steenrotse" met korte tusschenpoozen plaats vinden. Ook 1926 staat voor Middelburg weer in het teeken der tentoonstellingen en dan willen wij in volgorde noemen eerst de vierde Tentoonstelling voor Handel en Nijverheid, die in de zalen van het Schuttershof wordt gehouden van 6 tot en met 15 Mei a.s., aan welke tentoonstelling verschillende attracties (om niet te vergeten o.a. een groote dansvloer) zullen worden verbonden. Het ligt niet op onzen weg nu reeds te vertellen wat er komt, maar wij hoorden namen van exposeerende firma's noemen, die doen verwachten, dat hier de kwaliteit, de mindere kwantiteit van stands zeker zal te niet doen. Een tweede tentoonstelling zal dit jaar oude her inneringen in het geheugen terugroepen. Een zeer sym pathiek idee heeft het bestuur der 60-jarige vereeni- ging „Uit het VolkVoor het Volk" gehad door het doen herleven van haar afdeeling „Floralia". Dat dit goed gezien is blijkt wel uit het groote aantal (1284) stekjes, dat verleden week werd aangevraagd. Deze stekjes zullen opgekweekt tot mooie planten, in het najaar worden tentoongesteld naast die welke de kin deren der School- en Werktuinen zullen kweeken en tevens worden dan groenten, fruit en bloemen uit de tuintjes van de leden der vereeniging voor Volkstuinen „Kweeklust" geexposeerd. Op deze wijze zullen wij weer krijgen wat de volksmond noemde „het Blomme tjes-concert", maar de liefde der natuur zal er door worden aangewakkerd. Een edel streven zeker. En dit ede'e streven moet zeker ook worden toegekend aan het doel der derde tentoonstelling, die Middelburg dit jaar binnen haar vesten zal houden, namelijk de Huis- vlijt-tentoonstelling, waarvoor een commissie „Uit het VolkVoor het Volk" en de afdeeling van den Volks bond tegen drankmisbruik, zich spant. Deze tentoon stelling belooft ook heel wat te worden, want het is bekend hoeveel beoefenaarsters en beoefenaars van huisvlijt er te Middelburg en in de omgeving zijn, hoeveel van de eerste zich toeleggen op het vervaar digen van fraaie handwerken. De amateur-fotografen zullen op deze tentoonstelling ook gelegenheid krijgen hunne foto's aan deskundige beoordeeling te onder werpen. Men ziet, er staat Middelburg weer heel wat te wachten en wij hoopen in woord en beeld op deze tentoonstellingen te zijner tijd terug te komen. Er zullen onder onze lezers zeker voor- en tegen standers zijn van de Padvinderij en al willen wij gaarne toegeven, dat er zoo als aan alles, ook daaraan nog wel bezwaartjes zullen kleven, als die tegenstan ders zich hadden gevoegd bij de honderden, die Zater dag den Schouwburg te Middelburg van onder tot boven vulden, dan zouden zij zeker reeds op den weg der bekeering zijn gekomen. Want zij hadden dan medegemaakt het feest ter herdenking van het vijf tienjarig bestaan der Middelburgsche Padvindersver- eeniging en zij zouden dan gehoord hebben de woor den van den voorzitter, den heer E. Berdenis van Berlekom, die als het doel noemde van de jongens te maken flinke jonge mannen, die sterk staan in den strijd om het bestaan. Zij zouden reeds bij het eerste nummer, het groot saluut, hebben waargenomen hoe de jongens reeds als welpen orde en regel wordt ge leerd. Hoe zij door een goed toegepaste discipline in de kampen en op de gezamenlijke tochten en oefenin gen opgroeien tot jongens waar spirit in zit, die wat beloven voor de toekomst. En dit kwam ook uit in de volgende nummers van het afwisselend programma, bij het schermen, bij de keurige orde oefeningen op mu ziek van bekende melodiën, en welk een kracht het leven in de vrije natuur aankweekt demonstreerden een drietal jongens, die voor vele beroeps-athleten niet onder behoefden te doen. Maar de padvinderij geeft een ontwikkeling, die veelzijdig is en zoo ging het programma over van ath- letiek naar het muzikaal en vocaal terrein, waarvan de verzorging was toevertrouwd aan de padvinders-Jazz band, die bestaat uit een aantal jongelui, die blijk geven het ver in de muziek te hebben gebracht, en van wie enkele ook over zeer goede stemmen bleken te be schikken, toen zij enkele Nederlandsche liederen deden hooren, maar ook Engelsche, geleerd in de kampen, die gemeenschappelijk met Engelsche scout boys werden betrokken. Zooals bekend mag worden verondersteld, is de pad vinderij sedert lang niet meer alleen iets voor onze jongens, ook de opgroeiende leden van het zwakke geslacht beoefenen haar als meisjes-gezellen en dat ook zij daarbij onder goede leiding heel wat weten te pres-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 6