16 ONS ZEELAND aanbesteed. Voor de massa werd ingeschreven door P. F. Voet en J. de Waal te Hontenisse voor 25.000. Oud-V ossemeer. Alhier is beroepen Ds. A. Wijn gaarden (Geref. Kerk), thans te Baarland. Vlissingen. De openbare concerten in de muziek tenten aan den Boulevard Evertsen en in het Bellamypark te geven, zijn gesteld op 30 April, 30 Mei, 9, 13, 16, 20 en 30 Juni, 7, 14, 18, 21, 25 Juli, 1, 8, 11, 18, 22, 31 Augus tus en 5 en 8 September. Bij ongunstig weder zullen ook de strandconcerten in de tent in het Bellamypark worden gegeven. Door den heer J. A. Berger (raadslid) is een brochure uitgegeven, getiteld ,,'t Nieuwe Ziekenhuis te Vlissingen". De Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk gaf in het Concertgebouw een welgeslaagde uitvoering van het tooneelspel „Een Herder" van den Vlaamschen schrijver Jan Bruylants. De afdeeling Vlis singen stelde in de alg. vergadering van de Schippersver- eeniging „Schuttevaer", gehouden te Zwartsluis, voor, te verzoeken opruiming der wrakken van den Franschen lich ter in de Wielingen en dat van de „Westland" nabij Zoute- lande. De Vereeniging „Algemeen Nederl. Verbond", afd. Vlissingen, heeft in een bijeenkomst in de Oude Vriend schap een interessante lezing aangehoord van den heer P. Mous, over Amsterdam, de hoofdstad, waarvan een schitte rende serie lichtbeelden werden vertoond. De Voorzitter, de heer C. A. van Woelderen, dankte den spreker. De heer A. J. Vader, in leven 3e officier aan boord van het s.s. „Silvanus", is bij de aanvaring op de rivier de Missisippi op noodlottige wijze om het leven gekomen. In de gehouden vergadering van aandeelhouders der Kon, Mij. „De Schelde" werd het jaarverslag uitgebracht en o.a. herinnerd aan de herdenking van het 50-jarig be staan op 8 October 1925; gememoreerd het overlijden van de heeren Jos. v. Raalte en C. K. C. Wibaut; dat zijn af geleverd de Kruiser „Java" en het motor-mailschip „Indra- poera" en nog verschillende schepen onderhanden zijn, o. a. een motor-mail-passagierschip voor de Rott. Lloyd de ,Sibajak", een onderzeeboot, een torpedojager, een mo tor-vracht- en passagierschip voor de Kon. Paketv. Mij. en de in Januari opgedragen bouw van een motor-vrachtschip voor de Rott. Lloyd. Aan arbeidsloon werd uitbetaald ƒ2.344.509.56, tegen 2.450.500.99 in 1924. Verder geeft het verslag een reeks van cijfers, die, hoe interessant op zichzelf, niet in deze beknopte weergave kunnen worden opgenomen. Het dividend werd vastgesteld op 8 pet. Op 30 April hééft een schitterende uitvoering plaats gehad van de Vlissingsche Orkestvereeniging in 't Grand Hotel „Britannia Op 29 April werd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam een plechtige herdenking gehouden van den 250en sterfdag van den grooten zeeheld Michiel Adriaans- zoon de Ruijter. H, M. de Koningin, Z. K, H. Prins Hendrik en zeer veel civiele- en militaire autoriteiten waren daarbij tegenwoordig. Na de herdenkingsrede, welke werd uitge sproken door Professor Dr. P. J. Blok uit Leiden, is door H. M. de Koningin op het praalgraf van den zeeheld een krans gelegd. Met vele anderen, werd door den Burge meester van Vlissingen, den heer Van Woelderen, een krans namens die gemeente, èn één namens de „de Ruijter- school" neergelegd. De heer J. F. Sterzenbach, 50 jaar achtereen werkzaam op de Kon. Mij. „De Schelde", afd. Werktuigbouwkunde, is met dit gouden jubileum op grootsche wijze gehuldigd, niet alleen door de Directie, maar ook bijzonderlijk door zijn chefs, kameraden, en door de leerlingen der fabrieksschool. De eerste reis heen en weer naar Indië, van het groote motor-mailschip „Indra- poera", gebouwd op de werf van de Kon. Mij. de Schelde, heeft buitengewone voldoening gegeven. De gezagvoerder, kapitein W. J. Boon, deelt mede, dat het een ware triomf tocht is geworden. Ook in Indië was men vol bijzondere belangstelling. De Gouverneur-Generaal en 600 gasten hebben aan boord van uit Batavia een tocht gemaakt. Dr. W. S. Unger, uit Middelburg, heeft een belangrijke le zing met lichtbeelden gehouden over „Brugge" voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. CORRESPONDENTIE. (Beantwoording van brieven enz. geschiedt in deze rubriek, tenzij postzegel voor ant woord is ingesloten). dhr. N, te W. en anderen. De gevraagde reclame- gidsen van de „Zeeland" zijn aan uw adres verzonden, dhr. B. te V. Uw schrijven doorgezonden aan den auteur van het bewuste artikel. Antwoord zult u dus van die zijde wel geworden. Mr. v. R. te 's Gr. Hartelijk dank voor uwe inte ressante zending; hoop u later te berichten. dhr. v. W. te V, De gevraagde nummers van „Ons Zeeland" kan ik u spoedig doen geworden. De opgave abonnement op „Ons Zeeland" van den heer E. te W. heb ik aan den Uitgever gezonden. dhr. S. te V. Uw schrijven ontvangen; mijn dank voor uw vriendelijke uitnoodiging; zal u spoedig berichten. dhr. P. te M. Afdoende mededeelingen kan ik u nog niet geven. Van de mooie gidsen Stoomvaart Mij. „Zeeland" te Vlissingen, waarover ik schreef in „Ons Zeeland" no. 12, heb ik nog enkele exemplaren gratis af te geven. Zij die deze wenschen te ontvangen, zenden mij spoedig hun aanvraag. dhr. S. te R. en anderen. Opgave van pensions kan ik u nog niet verstrekken. Ik vermoed dat de pension houders in Zeeland druk doende zijn, hun lustverblijven in orde te maken, waardoor zij geen tijd hebben „Ons Zee land" te lezen en daardoor het „voornaamste", hun adres sen op te geven, nalaten. Wie wil mij opgave doen van groentehandelaren in de groote steden, die bereid zijn in hun zaken „Zeekraal" te verkoopen? Als gevolg op mijn artikel „Zeekraal" in „Ons Zeeland" no. 11, is mij een aanbieding geworden. Het komt er thans op aan, dat in iedere stad één of meer adressen zijn, waar de Zeeuwen hun smakelijke groente kunnen koopen. Er is mij ook gevraagd, waar wij „Onze Zeeuwsche Kersen" zullen koopen! Winkeliers die zich daarmede willen belasten, geven mij hun adressen op, opdat de Zeeuwen de vruchten van eigen bodem weten te vinden en te koopen. Aan het verzoek een excursie op touw te zetten, teneinde in de mooie omstreken van „Haarlem" de schoone zang van den „Nachtegaal" te hooren, kan ik alleen gevolg geven, wanneer zich een voldoend aantal liefhebbers daar voor aanmelden. Voor bespoediging in de afdoening en besparing van porto's is aan te bevelen, dat alle berichten, deze rubriek betreffende, rechtstreeks gezonden worden aan den Vereenigings-Redacteur: M. P. Cornelisse, Colter- manstraat 14 rood, Haarlem. „de Ruijter-medaille", geslagen bij de N.V, Ateliers voor edelsmeed- en penningkunst voorheen Kon. Begeer, is in brons en zilver verkrijgbaar bij het Hoofdbestuur der Kon. Nederl. Vereeniging „Onze Vloot". Voorzijde: borst beeld „de Ruijter". Keerzijde: „Daar de Heeren Staten hunne vlag betrouwen, zal ik mijn leven wagen". Netto opbrengst van het Marine-Steunfonds der Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot",

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 16