ONS ZEELAND 13 wateringskanaal d-oor den Anna Vosdijkschen dijk voor het uitloozen van het binnenwater in den Breedenvliet- polder. Vernieuwing en verbreeding van den Reijgergat- schen heul of duiker door den polder Breedenvliet en Anna Vosdijk. De rekening is vastgesteld in ontvang f 22.738.92', in uitgaaf f 19.572.31, begrooting op f 19.880.15"' Van de hierna genoemde Waterschappen Algemeene Wa tering, Oudelande en Anna Vosdijk, Suzanna (binnenbe- heer), Breedenvliet, Maria en Pluimpot, werden eveneens de rekeningen goedgekeurd. SINT LAURENS. In de gehouden raadszitting werd gesproken over: de nieuwe jaarwedde regeling; de ver harding en steenlevering van den Hondegemsweg; 't jaar verslag; rekening Burg. Armbestuur; verharden van den Golsteinschenweg tot aan den Fruitberg; vastgesteld een verordening op de heffing en invordering eener wegen belasting; wijzigingen werden aangebracht in de begroo tingen over 1925 en 1926, goedgekeurd ontwerp van wet op de grenswijziging met de Gemeente Vrouwepolder (de Fruitberg) ingaande 1 Mei 1927; aangenomen de beschik baarstelling inkomsten van het Legaat van den Ambachts heer Van Citters en dit te bestemmen voor verbetering van 't onderwijs in de nuttige handwerken. SINT MAARTENSDIJK. De heer J. Tazelaar, arts alhier, is gepromoveerd aan de Universiteit te Amster dam, tot doctor in de geneeskunde op dissertatie „Erfe lijkheid en besmettelijkheid bij Tuberculose"; naar aan leiding van deze promotie bereiden de ingezetenen „hun doctor" een waardige ontvangst. TERNEUZEN. Door de afgevaardigden der Gemeen ten, die tot aansluiting besloten, is op 1 Juni, alhier, op gericht de Zeeuwsoh-Vlaamsche Waterleiding Maatschappij voor geheel Zeeuwsch Vlaanderen. VEERE. Ds. G. J. Weyland hoopt 20 Juni a.s. zijn 40-jarigen arbeid te herdenken als predikant der Ned. Herv. Kerk. VLISSINGEN. In de gehouden vergadering van Aan deelhouders der N.V. Stoomtram Walcheren is het jaar verslag uitgebracht; gememoreerd werd het overlijden van den voorzitter van Commissarissen, den heer Jos. van Raalte; de einduitkomst der exploitatie over 1925 gaf nog geen batig saldo; het personeel bestond uit 36 ambte naren en beambten; locomotieven aantal 5 en het wagen park uit 39 personen- en goederen wagens benevens 3 vrachtauto's; het pensioenfonds is gestegen tot f 45794.79r'; het vernieuwingsfonds voor weg en werken tot f 131.561.82; het fonds rollend materieel tot f49.643.80r'; het buitenge woon vernieuwingsfonds tot f 3354.71; van de goedkoope eendaagsche retourbiljetten in Juli en Augustus uitge geven, werd veel gebruik gemaakt; vervoerd werden ruim 10 millioen K.G. bieten (vorig jaar 14 millioen); bruto ont vangsten f95.101.45, waarvan aan passagiers f43.822.27 (vorig jaar f 40.983.26), aan goederenvervoer f 51.279.18"', (vorig jaar f 53.339.86') per (dag K. M. f 9 56 (vorig jaar f9.66"'). Tot hoofd der openbare U. L. O. school is benoemd de heer J. Waverijn van Tholen. De heer D. A. P. de Zeeuw herdacht 1 Juni zijn 25-jarig jubileum aan de Vlissingsche Courant (waarvan Z. Ed. de redactie voert), onder groote belangstelling der firma, uitgeefster der Courant, van het personeel en particulieren. Drs. D. H. Prins, leeraar alhier, is benoemd tot leeraar aan het Lyceum te Den Haag. Bezoek van den Deenschen kruiser „Heymdal", officieele ontvangst dier officieren ten Stadhuize, autotocht door Walcheren, lunch Badpaviljoen te Domburg, diner te Middelburg, soiree-dansant Hotel „Britannia" lunch van genoodigden aan boord van den „Heymdal". De verplaatsing der matrozenopleiding van Gorinchem naar hier, voorloopig opgeschort. De gemeenteraad weidde hare zitting in hoofdzaak aan be sprekingen over de Ziekenhuis-questie, het nieuwe plan is ten slotte aangenomen met 109 stemmen; aangeno men werd een voorstel tot wijziging politieverordening in zake winkelsluiting. WAARDE. De Ingelanden vergadering van het Wa terschap Waarde, stelde de rekening vast in ontvang op f 12.862.09"', uitgaaf f 10.873.355, de begrooting in ontvang en uitgaaf op f 13.048,51 en besloot den Achterweg over een lengte van 425 Meter te veranderen in een klinker weg met een breedte van 4 meter, het vrijkomende ver hardingsmateriaal wordt gebezigd voor de uitwegen der landerijen, het dijkgeschot bleef f 8 per H.A. WEMELDINGE. De jaarlijksche rundveekeuring is op 28 Mei gehouden in den boomgaard van den heer L. Dominicus, inzenders waren M. Meulenberg, H. Noord- hoek, G. Timmermans, P. v. Overbeeke, J. de Bourgraaf, P. Lindenbergh, L. Dominicus, W. Dekker en M. Linden bergh. Ds. Waardenburg, beroepen predikant bij de Christ. Evang. Gemeente, alhier, deed 6 Juni zijn intree-rede. WESTKAPELLE. Het bestuur van de vereeniging van de kantklosserij „Het Molenwiekje", is geconstitueerd, als voorzitter treed op Ds. W. Reus, secr. Mevr. Engelbregt- Snel, penningm. Mevr. Wolderingh v. idi. HoopAndré de la Porte, als directrice der vereeniging Mevrouw Schutte- Puttein uit Hoorn. Het doel is: bevorderen en uitbreiden van het kantklossen en afzetgebied te zoeken van ge maakte kantwerken, binnenkort hoopt men een openbare vergadering te houden. In de vergadering afdeeling Westkapelle van de „Rijwielpad Vereeniging Walcheren", is het definitief bestuur gekozen, de afdeeling telt thans ongeveer 100 leden. WOLPHAARTSDIJK. Het fraaie oude boerenhuis „De Beyster" aan den straatweg naar het veer, is verdwenen, gesloopt, wegens te hooge kosten voor het onderhoud. WISSEKERKE. De jaarlijksche vergadering van na volgende, bij name genoemde polders, zijn gehouden: de rekeningen en begrootingen goedgekeurd; Cal. Jacoba- polder, Waterschap Heer Jansz. e.a., Willempolder, Wa terschap Willem e.a., Heer Janszpolder, Wissekerkepol- der, Cal. Vlietepolder. IJZENDIJKE. 17 Juni wordt een aanbesteding gehou den van herstellingswerken aan het kerkgebouw met toren en consistoriekamer, architect J. A. van Baal te Oostburg. ZIERIKZEE. In de vergadering van aandeelhouders der Naamlooze Vennootschap Waterleiding Maatschappij Schouwen-Duiveland, zijn statuten wijzigingen behandeld en werden verschillende besprekingen gevoerd. De heer A. J. v. Riel, leeraar aan de R. H. B. S. alhier, is door B. en W. van 's-Gravenhage aanbevolen voor benoe ming van tijdelijk leeraar in de aardrijkskunde aan de H. B. S. met 5-jarigen cursus aldaar. ZOUTELANDE. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer, voorzitter de heer G. Bergs- ma, vergaderde 3 dezer, alhier; uit het jaarverslag ver melden wij, dat het ledenaantal bedroeg 86 en dat 569 personen in Zoutelande hadden gelogeerd, aftredende be stuursleden werden herkozen en dit jaar zal weêr een ring- rijderij worden gehouden, De landbouwvereeniging hield haar gewone jaarvergadering, stelde de rekening vast ontvang f 29493.49, uitgaaf f 29540.08, het bestuurslid dhr. G. de Visser werd herkozen, pogingen zullen aangewend worden, in den komenden winter, weêr een landbouw-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 13