Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' 14 ONS ZEELAND cursus te houden, nog verschillende besprekingen werden gehouden. PROVINCIAAL. De Prov. Zeeuwsche Schoonheids- en Archeologische Commissie, stelde in hare gehouden vergadering adviezen vast: aan het Gemeentebestuur van Goes, inzake bouwplannen en bouw van een R. K. Zie kenhuis; aan het Gemeentebestuur van 's -Graven- po 1 d e r, voor het te bouwen raadhuis; een verzoek te richten tot den Ingenieur der Domeinen in Zeeland, bij de beplantingen in de duinen van Schouwen, rekening te willen houden met de door den heer J. A. Hubregtse ver richt wordende nasporingen in den bodem, naar de oudste bewoners mededeeling geschiedde over de molens in O. Z. Vlaanderen en op Walcheren; tot correspondent werd benoemd Ds. Ruysch van Dugteren te Axel. De reizende bibliotheken voor het platteland, kunnen weder om worden aangevraagd vóór 1 Juli. „Zeeland's Proef tuin" bood aan professor Sprenger te Wageningen een gift van f 4000, ter voltooiing eener inrichting voor proeven, bij lage temperatuur, met fruit en groenten. Voor de zomerzitting der Prov. Staten van Zeeland zijn de na volgende voorstellen van Ged. Staten verschenen: voor het herstel van het raadhuis te Veere een bijdrage te ver- leenen van f 2500; goed te keuren, verschillende wijzigin gen in het reglement van de schoolonderwijzers weduwen- beurs in Zeeland; besprekingen over de artt. 8, 9, 10, 11 en 12 van de drinkwaterverordening; te heffen opcen ten op de hoofdsom der rijksbelastingen, 50 bij de grond en personeele belasting en 20 bij de vermogens en inkom sten belasting; antwoord op de gestelde vragen inzake de zuigelingen sterfte; en op 't ingebruik geven van openbare scholen door de gemeentebesturen, -Ged. Staten heb ben besloten tot het aangaan eener geldleening groot f 2.500.000, noodig voor de electrificatie van de Beve- landen en de Noordgroep. MET QOGD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco 19 Juni. AARDENBURG. In de vergadering van Ingelanden van den Aardenburgschen Havenpolder is het dijkgeschot verhoogd van f3.30 op f4.— per H.A.; als afgevaardigde naar de vergadering van het Waterschap ,,der Sluis aan de Wielingen" werd gekozen de heer L. Versprille. De kermis, die door een Raadsbesluit vorig jaar genomen, reeds was teruggebracht tot een duur van 6 op 3 dagen, heeft niet veel meer te beteekenen; de drukte van vroe gere jaren bestaat niet meer en alles wijst op een lang zamerhand verkwijnen. ARNEMUIDEN. In de Raadsvergadering zijn bespre kingen gehouden over: bijdrage aan de Bijz. School en aan het Gymnasium; opruimen van de mestvaalt; overdracht van grond; vaststelling verhoudingscijfer ink. bel. 1926/27 op 2 (vorig jaar 1.8); demping van een sloot en rioleering; bestrating en rioleeringskosten; geldleening; bouw van een steiger; over de nieuwe salarisregeling; bedelarij irt de ge meente; steenpuin; bestrating en schilderwerken. AXEL. 24 en 25 Juni wordt de landbouwtentoonstel ling gehouden en waar o.a. een zeer belangrijke inzending zal zijn. van A. N. W. B., Toeristen voor Nederland. In de gehouden raadszitting geschiedde mededeeling, dat het Gemeentebestuur van Terneuzen aan de Gemeente Axel concessie had verleend tot levering van gas voor verwar ming en kookdoeleinden; gedachtenwisseling had plaats over de nieuwe jaarwedde; het vaststellen van het ver- menigvuldigingscijfer op 1 en de Electrificatie der ge meente besproken. BAARLAND. Ds. A. van Wijngaarden alhier, is be roepen te Bunschoten en bedankte voor het beroep naar Emmen. BRESKENS. Een 20-tal dames, leden der Vereeniging van Huisvrouwen, afd. Middelburg, brachten dezer dagen een bezoek aan de bekende fabriek der Naamlooze Ven nootschap ,,Van Melle's Confectionnery Works", waar de bereiding van alle fabrikaten werd bezichtigd. De dames waren verrukt over de vriendelijke ontvangst en over de zaakkundige toelichting. BRUINISSE. Onder zeer groote belangstelling had de begrafenis plaats der beide slachtoffers van de ramp op de Zuiderzee. Ds. Waardenburg sprak een treffende lijk rede, de Burgemeester, de heer S. Hage, vertolkte het medegevoel der geheele burgerij en dankte namens de familie voor de groote belangstelling. Een comité is ge vormd, met het doel gelden in te zamelen, tot leniging van den nood der nabestaanden. GOES. De heer J. J. de Bruijne alhier, is benoemd tot Secretaris-Ontvanger der gemeente Noordwelle (S.) Aan 't Goesche Sas is in een kastje aangebracht bij de zwemvakken, waarin een reddingslijn met gordel gebor gen, aangeboden door de afdeeling West- en Zuid-Beve land van het Nederl. Roode Kruis. Tijdens de Nijver heidstentoonstelling (Nijtengo III), waarvan de duur is be paald op 18 tot 26 Juli, zal op 25 Juni een ringrijderij voor paren in Zuid-Bevelandsch costuum en gezeten in tilbury's, gehouden worden. Den zilveren wisselbeker, aangeboden door H. M. de Koningin, is de prijs; tevens ook ringrijderij te paard en stoeltje rijden, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. De Delftsche Inge nieurs, die tijdens hun bezoek aan Walcheren en Zuid- Beveland, ook een tocht waren aangeboden per Provin ciale boot, op de Westerschelde, hebben aan, boord ken nis genomen van een keur verzameling kaarten, aan gevende den toestand van „stroomen en verzandingen" in die Schelde, uit vroegere en latere jaren. De Bond van Zuid-Bevelandsche paardenfokkers, vergaderden 8 Juni in de Prins van Oranje en stelde o.a. de datums voor de keuringen te Heinkenszand, Krabbendijke en Goes, vast, De afdeeling „Goes" van het Centraal Genootschap van kinderherstellings- en vacantie-kolonies, besloot dit jaar 6 kinderen uit te zenden. Bij de aan besteding voor het R. K. Ziekenhuis aan den Kloetingsche weg is door velen ingeschreven, gunning is aangehouden, hoogste inschrijving was f 205.000, laagste van H. Seegers te Nijmegen voor f 164.640. De algemeene ledenver gadering van de Coöp, Beetwortelsuikerfabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom, is 10 dezer in de Prins van Oranje, alhier, gehouden. Het verslag vermeldt dat thans ge plaatst zijn 5625 aandeelen onder 1855 leden; op 3 Maart 1926 bestond deze vereeniging 121/„ jaar, waarvan voor zitter is de heer Jac. Welleman te Krabbendijke. Ver werkt werd in 1925 162.204.980 K.G. bieten, waarvan ver kregen 156.786 zakken ruwe suiker van hoog gehalte en 77.949 zakken geraffineerde suiker. Binnenkort kan het Bestuur der Fruitvereeniging de uitbreiding der vei lingsgebouwen met een nieuwe groote loods in gebruik

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1926 | | pagina 14