^^gp6&zo&R By <fe ONS ZEELAND 13 i (Slot). coprp ghï b i.e. ecx 6 Copenhagen Beter broodeloos dan radeloos denkt Adamson. den dorst tot metgezel en herhaalde pogingen om dien kwijt te raken, hadden slechts weinig resultaat. 9 Sept. Mevrouw Wezelkramp is op visite ge weest met twee hondjes. Bijzonder lief, noemde Lies- beth ze, maar dit was vóórdat ze een gat in de over gordijnen gebeten hadden daarna ben ik gaan wan delen. Op de kade een scène gezien om nooit te ver geten, Een polderjongen had hooggaande ruzie met een burger jongenheer, 't Hoogtepunt van het drama was 't moment waarop de polderjongen zijn waterlaars uittrok en zijn voornemen te kennen gaf om zijn tegen stander daarmede op zijn melkmuil te slaan. Gelukkig kwam er toen een ambtenaar van de Warenwet, die dit met een bekeuring verhinderde. 10 Sept. Kruidenierscongres in Schuttershof. Ru moerige vergaderingen. Zware protesten tegen de toe nemende vermechaniseering van het bedrijf, waardoor de eigenwaarde der neringdoenden zienderoogen daalt. Vroeger lagen overal de winkeliers veel gewicht in de schaal, maar tegenwoordig, met die snelwegers, kwam daar een eind aan. In een motie aangedrongen op een staatscommissie. 11 Sept. Op de soos letterkundige herfstlezing door griffier Dorias. Met veel gevoel droeg dit ver dienstelijk lid een fragment voor uit Hendrik Poes liefs meesterwerk „De wrekende vuistslag". We za gen den armen Petrus Pukman zoo voor ons staan en we leefden geheel mee met zijn vele rampen. Hoe ver heugden we ons niet toen hij eindelijk als stadsaan- plakker brood kon winnen voor zijn gezin, maar ach hoe schrijnde het ook, toen de stakker direct daarop ontslagen werd, omdat hij de waarschuwing „Past op voor de zakkenrollers," tegen een bankinstelling be vestigd had, 't Was zeer mooi Dolf en Bruinoogje hadden ergen honger, en waren dus verrukt over het voorstel van de page om eerst eens lekker te eten. Spoedig waren ze nu in de eetzaal de tafel was reeds gedekt, een keur van spijzen was opgediend en Dolf en Blauwoogje konden zich niet herinneren ooit zooveel van dat heerlijke eten bij elkaar gezien te heb ben. Een een fruit dat er op de schaal lag, het leek wel of een heele winkel leeggekocht was, appels, peren, perziken, druiven, bananen, alles en alles kon je daar vinden. Vervolg op bladz. 15

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 13