mir wc Ü1IU 41 14 ONS ZEELAND ui JAPON No, 194. Wel een zeer apart model eener japon voor het tusschen-seizoen Als stof is kasha zeer geschikt. Neem haar in een tint „bleu", dan zijt gij geheel in de mode. De japon is tweedeelig, dus een aparte blouse en rok. De laatste heeft in de zij-gedeelten van het voorpand eenig plisée. De blouse ontleent haar belangrijkheid aan de merkwaardige hals afsluiting, een soort halve kraag-sjaal, die over den rechterschouder geslagen wordt. MANTELCOSTUUM No. 195. Nergens ziet men zooveel het mantel- costuum dragen als in Engeland. Het geldt als de meest-correcte straat- kleeding en wordt verder bij allerlei sportieve demonstraties gedragen. Wij geven hier een uitnemend model van zoo'n sportieve tailleur, élégant in al z'n eenvoud. Hij is gemaakt van „gazelda", een weefsel, dat doet denken aan gazelle-leer, niettemin in een tint „bleu pastel". De rok heeft slechts een split van voren en aan den mantel zien we als bijzonderheid ceintuurtjes om taille en mouwen. Men drage een witte of bijpassend blauwe blouse bij dezen tailleur. ZILVER-SCHOONMAAK. Op de Nenijto te Rotterdam staat in een der stands van de Britsche afdeeling een man, die in wat erg gebroken Hol- landsch een klein blank metalen plaat zoo ongeveer ter grootte van een hand, aanprijst als een soort wonder middel om vooral goud en zilver z'n oorspronkelijke fraaie glans terug te geven. Wij spraken een zeer betrouwbare huisvrouw die het ding in gebruik heeft en er verrukt over is. Men legt het plaatje slechts in een geëmailleerde kom waarin heet water met een paar scheppen zeeppoeder, legt dan het te reinigen zilverwerk, lepels, vorken, hals- en horlogekettingen of andere sie raden op het plaatje en. men ziét het vuil er aftrekken. Uit kettingen wordt ook het vuil aan den binnenkant der schakels grondig verwijderd. Inderdaad een practische uitvinding. KOMKOMMER-SALADE. Kies groene komkommers, schil ze en snijdt ze in dunne schijfjes. Zet deze ruimschoots in het zout en laat ze daar minstens 6 uur in, voor ze te gebruiken. Uit laten lekken en in een linnen doek uitpersen om ze zooveel mogelijk van water te ontdoen. Ten slotte kruiden met peper, olie, azijn en peterselie etc. GEBAKKEN TOMATEN. Snijdt de tomaten in tweeën en daarna in dwars, neem elk stuk in de handholte en verwijder zoo de pitten. Doe een weinig olie of boter op den bodem van een braadschotel en rangschik de stukjes tomaat in rijen. Bestrooien met zout en peper en leg hier en daar een stukje boter. De schotel wordt nu in een goed verhitten oven geschoven tot de tomaten gaar zijn. SALADE-SCHOTEL. Rangschik goed schoongemaakte en van de harde deelen ontdane saladeblaadjes (kropsla) op een langen schotel. Vervolgens legt men hierop een rand van komkommerschijfjes, vooraf geprepareerd met zout, peper en azijn dan een rand van kleine stukjes aardappel, vooraf gehaald door een mengsel azijn en olie en bestrooid met gehakte peterselie. Gekookte bieten, met peper en zout en azijn, vormen den volgenden rand, terwijl het middengedeelte wordt gevuld met koude spercieboontj es, zoo uit het blik. Tusschen de verschillende randen of in 't midden op de boontjes wordt een mayonnaise saus gelegd. Bij het opdienen kan olie en azijn bijgevoegd worden en naar verkiezing soja.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14