BANK VOOR ZEELAND Alle Bank- en Effectenzaken GOES 16 ONS ZEELAND „Vooruit, schiet op," herinnerde hem zijn nachte lijke bezoeker. Klaas gaf hem een paar gulden. De dief keek er naar, stond toen van het bed, waarop hij was gaan zitten, op. „Wel te rusten," wenschte hij en begon zich achter uit, uit het venster te werken. Toen hij op de eerste sport van de ladder stond, noodigde hij uit „Zeg maar gerust Krelis, zoo heet ik, zie je Nou dan, wel te rusten en tot morgen." In den hooiberg naast de boerderij maakte Krelis het zich gemakkelijk en sliep in het warme hooi tot den morgen. Nadat hij zich aan de pomp gewasschen had, ging hij naar den dorpsbarbier. Het was vol in de kerk bij de huwelijksinzegening van de blozende Diene en den braven Klaas. Na afloop van de inzegening werd het bruidspaar door den dominé en de bekenden hartelijk geluk ge- wenscht, Juist toen boer en boerin Beukers het bruidspaar geluk wenschte, drong een man tusschen de menschen door en greep de hand van Klaas. „Bruigom," zei hij, en over zijn netjes geschoren ge zicht rolden de tranen, „bruigom, hruid, heel veel geluk." „Boer Beukers, vrouw Beukers, m'n complementen." Klaas stond met z'n mond vol tanden en Diene keek verschrikt. „Ik ben Krelis, een ouwe, bekende van Klaas, ik heb 'm 'ns een dienst bewezen, hij is dat zeker ver geten, nou, nou des te beter," ratelde Krelis en keek van den één naar den ander. „Ja, ja," zei Klaas, „dat is Krelis." „Nou," vond boer Beukers, „dan mot Krelis ook maar een stukkie mee komen eten, hoe meer zielen, hoe meer vreugd." Hierna begaf het heele gezelschap zich op weg naar de boerderij. Achteraan liep een man met een hooge zijden pet op. Hij wreef zich in de handen en mompelde „Hoe is ie, dat is de vijfde bruiloft van deze week. Dat trucje zal ik meer gebruiken, op die manier kom ik met eere aan den kost." VRIJDAG, DE DERTIENDE door J, P. B a 1 j Glimlachend, daar hij het veege lijf nog juist op de tram had kunnen bergen, vóór de piasbui losbrak, keek George van der Veer naar de zich haastig kantoor- waarts spoedende voetgangers, de spurtende slagers jongens op de fiets en de modderverspreidende auto's en vrachtwagens in het drukke stadsgewoel. Zoo goed en zoo kwaad het ging, worstelde hij zijn arm van tus schen de opgepakte menigte op het voorbalcon en wierp een blik op zijn polshorloge. Half negen, dan had hij nog tijd genoeg om zich tijdig bij den heer van To renburg te presenteeren, die, naar hij hoopte, zijn nieuwe chef zou worden. Op zijn keurig geschreven sollicitatie, vergezeld van een aantal prachtige diplo ma's en getuigschriften, had hij een formuliertje thuis gekregen met het verzoek zich Vrijdag 13 Augustus om 9 uur te willen aanmelden, teneinde persoonlijk kennis te kunnen maken. George van der Veer kleedde zich altijd uiterst cor rect, zijn kleeding was altijd naar de nieuwste mode, zijn dassen „dernier cri", zijn sokken van de beste kwaliteit en zeer smaakvol, kortom, op zijn kleeding was niets aan te merken. Was dit onderdeel van zijn toilet tiptop in orde, zijn schoenen waren zijn glorie Het was altijd een lust om die te zien. De meest chique modellen waren maar juist goed genoeg voor hem en Vervolg op bladz. 18 Kantoor Groote Markt 21 Telefoon 74 (2 lijnen) De bekende stoere toren van St. Anna ter Muiden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16