DE SCHELDE-ZENDER ONS ZEELAND 7 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat de inwoners van Goes in den nacht van Zon dag op Maandag door de brandklok werden geluid. Een garage, waarin 7 auto's, 5 motorrijwielen en 35 trapfietsen verbleven, brandde geheel uit. dat nabij de Oranje-zon" bij het baden iemand verdronk, die werkzaam was aan de waterleiding. dat gedurende Augusus 187.924 Ierseksche oes ters van domicilie veranderden. dat de brug van Tholen 15 Oct. a.s. voor het verkeer zal worden opengesteld. -dat zoowel de Koningin als de Koningin-Moeder een bijdrage schonken voor het in Goes in te richten museum voor Zuid-Beveland. dat alle huismoeders in Schore dezer dagen een zegewensch over de bakkers hebben uitgesproken. De broodprijs kwam van 20 op 18 cent per 8 ons. dat in een der Zeeuwsche bladen een corres pondent schreef „Alhier is een raadsvergadering ge houden onder leiding van den burgemeester, waarin 10 leden tegenwoordig waren". Ik ga dien burgervader eens zien. dat een Middelburgsche firma 11 werknemers ontsloeg wegens slapte in het bedrijf, als gevolg van het weigeren om te werken aan „besmette" opdrachten van de „Schelde". dat Zuid-Beveland onveilig is gemaakt door een aantal zwervende zigeuners, die 's avonds in hun kamp luidruchtige feesten aanrichtten van de resultaten hun ner verdachte dagtaken. dat de vorige week in Domburg het 15.000e bad genomen werd. Het hoogste aantal baden tot nu toe gedurende een seizoen genomen bedroeg 13.551 in 1926. Als het warm is doet de mensch al wat om ter been te blijven. dat uit de goederenloods van het Middelburgsche station 6500 eieren zonder achterlating van adres ver dwenen, De politie onderzoekt wie abnormale voorkeur voor eitjes heeft. dat Zondag j.l. te Hengstdijk overleden is de wed. Betje Asselman, de oudste vrouw van Neder land. 1 Nov. a.s. zou zij 106 jaar geworden zijn, dat in Heinkenszand bij een varken vlekziekte geconstateerd is. Men vreest dat andere knorrepotten het voorbeeld zullen volgen. dat een Middelburgsche oom en een dito neef elkaar in de woning van den eerste te lijf gingen. Er werd vrij veel huisraad gedemonteerd alvorens de po litie ter plaatse was. dat een aantal leden van de Goesche zwemclub Sas" slaagde voor het examen van den bond voor het redden van drenkelingen, We hopen, dat de Goe sche ouders deze mededeeling niet ter kennis van hun spruiten zullen brengen. dat te Vlissingen op 72-jarigen leeftijd overleed de heer F. van der Velde, die tal van jaren directeur van de „Vlissingsche Courant" was. dat op de Middelburgsche gemeentebegrooting 1929 een bedrag ad 40.000 voor werkverschaffing en steunverleening voorkomt. dat de vergadering van de waterleidingmaat schappij voor Schouwen en Duiveland de vergunnings voorwaarden, zooals die door Ged. Staten van Zeeland zijn ingezonden, aanvaard heeft. dat er twee muzikale jubilea herdacht werden in ons gewest. De heer C. Flipse was 25 jaren directeur van de harmonie Apollo" aldaar, de heer F. Mann- hardt 40 jaren lid van „Euphonia" te Goes. dat uit een arbeiderswoning te Eede op een mid dag een aantal gouden en zilveren sieraden werden ontvreemd. dat een 13-jarige knaap te Middelburg, die op een sleeperswagen was geklommen, onder de wielen geraakte. Zijn beide beenen werden versplinterd. dat nabij Walsoorden een Belgisch jacht strand de. Het jacht was ontvreemd. Een der daders kon tijdens een rustigen slaap gearresteerd worden, dat te Kapelle, op initiatief van de landbouwver- eeniging, een huishoudcursus (voor meisjes] is op gericht. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu De stedeling heeft er een handje van zich een tikje superieur te gevoelen zoodra hij in aanraking komt met iemand die zijn boterham in den landbouw ver dient. Dat is dwaas, heel erg dom, want de landbouwer is de kurk waarop wij drijven. Zonder den landbouwer konden wij, stedelingen, ons inpekelen. Bovendien zijn uit den landbouw en uit alles wat er mede verband houdt, steeds groote dingen voortgekomen en nog heden ten dage is het niet anders. De nieuwste Maandag bracht het jongste bewijs. U heeft natuurlijk dien dag evenals ik, in het lijfblad ge lezen, dat er bij Muiden Zondag zooiets als een vriend schappelijke slag is geleverd tusschen een aantal auto mobilisten en den baas van den tol van Muiden. De laatste wilde geld en de eersten waren de meening toegedaan dat het heden ten dage geen zin meer heeft om middeleeuwsche cijns te heffen van den benzine ridder die door het rijk etc. toch al zoo plat geperst wordt als een leeg sardine-blikje door een stoomtram locomotief. „We zullen tegen de tolheffing protestee ren," besloten een aantal auto-eigenaren, en wel der mate, dat de tolbaas machteloos zal staan. Aldus ge schiedde. Ze kwamen voor den tolboom rijden en deden alsof ze de vragende hand van den tolgaarder niet opmerkten. De vraag om cijns werd beantwoord met de stellige verzekering dat men het vertikte. „Dan gaat de boom niet op," besloot de man van den tol.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7