ZUv CM WIND DE VREMDE MENEER. 't imfxioei ied&teen KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK in keurige uitvoering tegen billijken prijs Lange St Pieterstr. F 33 //TtTly 4 ONS ZEELAND dat in de Scheldestad het 50.000ste zeebad is genomen. Deze historische plechtigheid vond Zater dag j.l. plaats. dat de eieren-snoeper die uit de loods der spoor wegen te Middelburg 650 eieren ontvreemdde, door de politie is achterhaald. Hij had domicilie te St. Laurens. dat de Gereformeerden te Aardenburg thans een eigen kerk hebben. Voorheen moesten ze naar Oost burg voor de uitoefening van' hun godsdienst-plichten. dat de aanleg van een deel van den nieuwen ver keersweg Noord-BrabantZeeland, en wel in den Rei gerspolder, voor 139.600 gegund is. dat de campagne in verschillende Zeeuwsch- Vlaamsche suikerfabrieken dit jaar slechts 6 weken zal duren. dat de opening der nieuwe brug van Tholen met eenige feestelijkheden zal gepaard gaan. Het bestuur van de school der Oud-Geref. kerk heeft bericht, dat de kinderen dier school niet mogen medewerken aan de feesten en ook niet de te verstrekken gedenkplaat mogen ontvangen. Arme kleintjes dat in Augustus 1929 te Clinge, het centrum der Zeeuwsche klompenindustrie, een klompenbeurs gehouden zal worden. dat is opgericht de afdeeling Souburg van de rij- wielpadvereeniging Walcheren", dat op den Prins Hendrikweg te Vlissingen een vrachtauto, bevracht met werklieden, omsloeg. Verschillende oprijdenden bekwamen min of meer ern stige kneuzingen. dat minister Lambooy Donderdag en Vrijdag in Zeeland vertoefde, waar hij de manoeuvres der ma rine bijwoonde. dat het Vlissingsche politie-bureau van centrale verwarming zal worden voorzien. De kosten van dit anti-koude apparaat bedragen 3400- dat de kunstkring ,,Het Zuiden" wederom eenige concerten in de Scheldestad organiseert. -dat de bloempjesdag ten bate der t.b.c.-bestrij ding dit jaar te Sas van Gent 100.28 opbracht. dat de leden van den raad van Aagtekerke voortaan voor iedere door hen bijgewoonde raadsver gadering ƒ1.zullen ontvangen. dat binnenkort te Sas van Gent een Fransch onderwijzer zal worden benoemd teneinde de kinderen van de daar ter plaatse wonende Fransche employe's les te geven, dat de jacht dit jaar in onze provincie lang niet zal tegenvallen. Er is veel wild. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol Zulk een voorjaer, zulk een zeumer, Dat ad Joapik nooit edocht Z'n bedrief ad in gin jaeren Zóveel spiekers op'ebrocht Terve, geeste, 't kon nie beter, Erten, veel, en eerste klas, Dan d'r bie en dat was 't mooiste, Dat 'et oal zó priezig was. Gansch de kluit, 'n kapitaaltje, Ad ie op de bank ebrocht En voe drie keer duuzend gulden N°g 'n goed papiertje ekocht. Toen gieng 't wee terug de stad uut Mie de tilbrie naer 'et land, En 't wuuf most waefels bakken Naer d'n ouwen boerentrant. „Och, meneer", zei Joapik grijzend, „Alles staet al op den boek, Dat wil zeggen, voe 'n vierde En die and're drie bin zoek Kiek, dat mag 'k noe graag vertellen, An 'n vremde uut de stad, Mer, meneer, mag 'k noe ok weten Mee wien eb 'k de eer gehad Ie ad nergens zoo gelachen As dien keer toen in de stad, Waar ie dertig cent voe de erten Bie contract bedongen had Want die erteboer, m'n jongen, Die zag beurtliengs geel en zwart, Dertig centen most ie dokken, Nog gin twintig was de mart. Zó was Joapik an 't vertellen, Toen ie net te schaften zat, An 'n wandelend meneertje, Zeker 'n kantoorvent uut de stad. 'Et meneertje most braaf lachen „Maar," zoo zei ie, „goeie man, Wat een sommen aan belasting Jij dan wel betalen kan „Och," zei toen 't klein meneertje, „Dat wil 'k je zeggen, beste man, Ik ben hier juist kommies geworden 'k Kom binnenkort wel bij je an FERDI. 12 Sept. Liep hedenmorgen majoor Hetemelk tegen 't lijf. Nog nimmer zooveel heldenmoed op één gelaat gelijk gelezen, „Wat is er aan de hand vroeg ik. „Heb je dat dan niet gehoord, man," bulderde hij. „Een vijandelijke macht heeft Zeeuwsch-Vlaanderen en Brabant bezet en tracht nu vasten voet op de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 4