ïarker Duofold Onderzoek wiens Vulpen lekt! Verstandige Zeeuwen Parker Duofold Zal Uw pen deze proef doorstaan De Parker Duolold lekt nooit! ™GébrWhkers zei de ke- Die is tegen het {ooienstelsel, zei er een, en meesmuilend keerden ze terug. Alberto ging, het hoofd wat gebogen, achter de lijk koets. Hij wist niet goed wat hij met z'n handen moest doen,ze vouwen 1in z'n zakken steken 't was zoo bitter koud. Ten laatste liet hij ze maar in onbeholpen slapheid omlaag bengelen. Het paard ging traag vooruit, telkens uitglippend op de gladde asphaltstraat. De koets ging nu de Rue de Rennes in, die met haar grijze, gelijkvormige huizen een gevan genisstraat leek. Hier en daar brandde in den mor genmist een doezelige electrische lamp, een enkel feller rood seinlicht gloeide voor een metro-station. De trams uit de voorsteden reden ratelend aan, de ruitjes van de eerste verdieping dik beslagen, en op den imperiaal, mannen en vrouwen dicht aaneenge- kleumd. Ter zijde van den Gare Montparnasse sloeg de rijder een zijstraat in, een dier buitenwijkstraten, die met kleine herbergen met terrasjes, waarop bloed armoedige, verdorde planten in gebroken vazen en verroeste blikken, aan buiten herinneren. De sneeuw lag hier blank en mollig. Hé, Alberto hoorde hij roepen, waar ga je heen Hij herkende in den krantenverkooper, die de mor geneditie ventte, een anderen Italiaan. Naar 't kerkhof.... 't is een landgenoot, hij met een aanduidende hoofdbeweging naar koets. Kom, ga ook mee. Wie is het Een kameraad van de zetterij, een arme rellongontsteking in tien dagen was het ge daan Geen familie Ja, vrouw en kinderen in 't Zuiden. 't is hier geen klimaat voor ons. je werkt 't bloed on der je nagels uit en je crepeert als een slaaf. Een vale morgenzon gleed met zilveren schijn over de besneeuwde boomen en lage daken. 't Is koud, meende de nieuw aangekomene zullen we even een chopine nemen 't Paard gaat toch zoo langzaam, we halen hem dadelijk weer in. Goed, zei Alberto. Ze betraden een der lokalen en zetten zich heel achter in omdat het daar warmer was. Alberto rolde een cigaret. En wanneer ga je terug Ik weet het nog niet, zei Alberto, 'k verdien niet kwaad, maar als 't kan, 't volgend jaar voor den winter.... verdienen is een heel ding, maar als je je huid er bij inschiet zooals die ander, dan gaan je stuivers inplaats van naar huis naar 't hospitaal. Z'n heele maandgeld is aan extra voeding besteed gewor den; 'k weet niet, hoe 'k 't aan zijn vrouw moet schrij ven. Nog een liter patroon, riep de ander. En zacht, alsof hij in zich zelf sprak, ging Alberto voort 'k Heb ook nog een horloge van 'm en een portefeuille met papieren, en z'n trouwring.... 'k weet niet hoe'k er mêe aan moet. Hij ledigde z'n glas in enkele teugen. Naar den consul brengen, raadde de ander. Geloof je, dat die er raad mêe weet Natuurlijk. En zelfbewust door zijn meerdere kennis, ging hij voort Daar hebben ze een valies. 'k weet niet hoe ze 't precies noemen, dat op en nêer reist, en waarmee ze voorwerpen van waarde brengen van 't eene land naar 't andere. En vreugdig, nu hij voor het lastige geval een op lossing had gevonden, riep Alberto Patroon twee vermouth Toen, om de vertering gelijk te maken, bood de ander ook nog twee vermouth aan, waarna ze op weg gingen om de lijkkoets in te halen. Neem zelf de volgende proef met een glee water Ledig Uw Pe rker O e oteld. Schroef de dop goed vast er druk het vul- knopje neer Geen en kel <ucht blaasje kan ontsnappen wanneer de dop goed vastge schroefd zit Dit be wijst dat de Parker Duofold niet lekt Pro beer hetzelfde eene met Iedere andere pen. DE "sleeve cap" van de Parker Duofold sluit de pen herme tisch af. vooropgezet dat deze goed vastgeschroefd ts Waar geen lucht ontsnapt kan geen inkt lek ken. Het klimaat oefent geen in vloed uit op de Parker Duofold, omdat er geen opening is op zij van den houder, waardoor lucht zou binnendringen, die het rubber ïnktreservoix spoedig verteert. Bovendien schrijft de Parker Duo fold onmiddellijk, zoodra de punt 't papier raakt U behoeft niet met de vulpen te drukken De 14 ka raats gouden pen met Iridium punt wordt vooi 25 jarig gebruik gegarandeerd Bet op den naam 'Geo. S. Parker— Duofold" Baat U geen namaak- pennen in de hand stoppen. Duofold Senior FL 20. Duofold lunior Fl 15.— Duofold Special Fl. 18.50 Ladv Duofold Fl. 15.— lM3d IpOiOjftll paMHVdl Zes verschillende puntbreedten en vijf verschillende kleuren combina- farket Duojoia fotlooderbassen bij Uuujoia pennen. Lady Duofold Fl. io.~ Duofold Junior FL u. Big Brother Bxtra'Groote Fl 12.50 \i^imüerdam -Ven Haag/Rgtiadam In voorraad o.a. bij: te Axel: Fa. A. P. ESSELBRUGGE; te Breskens: Fa. J. C. LE BLEU: te Goes: W. VAN AKEN A.Jzn., St. Adriaanstr.te Hulst: Fa. A. L. PLEUNIS BUYSSE, Bontehondstr.; te Ierseke: Fa. J. J. v. d. PEIJL te Middelburg: Fa.GEBR. HILDERNISSE, Fa. R. M. SMITS; te Terneuzen: Fa. P. J. v. d. SANDE, Noordstr. en te Zierikzee: Fa. H. G. KROM, Havenpl., P. J. OCHTMAN Rzn., Lange Nobelstr., S. OCHTMAN Zn., Appelmarkt, W. DE VRIES, Melkmarkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17