14 ONS ZEELAND SPORT-IMPRESSIES. Voetballend Zeeland. Het is een verblijdend teeken en voor den weergever der sport-impressies eene aanmoediging, dat de nieuwe rubriek „het doet". Althans van verschillende zijden moch ten wij bewijzen van waardeering ontvangen in den vorm van mededeelingen en aanwijzingen, waaruit bleek, dat er interesse bestaat voor de sportieve geestesproducten die wij tot nog toe aan het papier van „Ons Zeeland" heb ben toevertrouwd. Zooals reeds uit het jongste „Schavotje der Lezers" bleek, drong één onzer abonné's aan op eene ruimere be handeling van het wel en wee der Zeeuwsche voetbal clubs. De Redactie is zoo liberaal geweest, de wenschen van dien abonné niet onmiddellijk onder de guillotine om hals te brengen, doch de mogelijkheid open te laten, dat aan het verzoek de aandacht wordt besteed, die het ver dient. Het bewuste verzoek heeft als 't ware ons voor nemen gekruist om de momenteele positie der Zeeuwsche clubs aan een nadere beschouwing te onderwerpen en zoo willen we dan thans beginnen aan dat voornemen gevolg te geven door allereerst het vergrootglas te richten op de prestaties onzer Zeeuwsche tweede klassers in het Zuidelijk competitieverband en te wijzen >p mogelijk heden, die de finale rangorde kunnen beheerschen. De 2e klasse Afdeeling A bestaat uit tien vereenigingen, die, alphabetisch gerangschikt, luisteren naar de volgende namen Alliance (Roosendaal), Breda (Breda), Bredania (Breda), Dongen (Dongen), D.O.S.K.O. (Bergen op Zoom), G.U. D.O.K. (Tilburg), Middelburg (Middelburg), R.B.C. (Roo sendaal), Vlissingen (Vlissingen) en Zeelandia (Middel burg). Uit onderstaanden stand, bijgehouden tot en met de wedstrijden van Zondag 1.1., blijkt de momenteele rang orde, welke aldus luidt Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem Vlissingen 7 6 0 1 12 25 8 1.71 D.O.S.K.O. 6 4 119 14—9 1.50 Zeelandia 9 5 2 2 12 3023 1.33 Alliance 6 2 3 1 7 17 10 1.16 Middelburg 8 3 3 2 9 14 11 1.12 Dongen 6 2 2 2 6 18 11 1. Bredania 7 3 1 3 7 13—16 1.— Breda 5 2 0 3 4 10-20 0.80 R B. C. 9 2 1 6 5 14-24 055 G.U.D.O.K. 9 0 1 8 1 13—36 0.11 Volgens dezen stand bevinden de drie Zeeuwsche ver eenigingen zich in de bovenste helft van het tiental. Bij groepeering naar het aantal behaalde winstpunten komen zelfs Vlissingen en Zeelandia respectievelijk no. 1 en 2 en Middelburg no. 4 te staan, doch o.i. schuilt in laatstbe doelde groepeering, die nochtans door enkele sport- en dagbladen wordt voorgestaan, eene onjuistheid, omdat het aantal gespeelde wedstrijden een niet onbelangrijk woordje meespreekt en het gemiddelde een juisteren maatstaf aan legt bij de beoordeeling der onderlinge krachtsverhouding. Het is toch niet te ontkennen, dat een elftal, dat zes wed strijden speelde, hiervan vijf won en één gelijk speelde, alzoo 11 winstpunten veroverde, hooger behoort te worden aangeslagen dan een ploeg, die twaalf maal speelde, zes maal won en zes maal verloor, ergo 12 punten incasseerde. Bovenaangegeven stand moge alzoo het meest juiste beeld geven der verworven positie. Zooals we reeds eerder betoogden, is het werkelijk ver blijdend te zien, dat een Zeeuwsche vereeniging, n.l. „Vlissingen", aan de spits gaat en vrijwel op den voet gevolgd wordt door de beide zustervereenigingen, die het den Vlissingers nog aardig warm kunnen maken. Om dit nader te kunnen overzien, laten we allereerst een lijstje volgen van de wedstrijden, die de Zeeuwsche 2e klassers nog voor den boeg hebben, n.l. Vlissingen. Thuis te spelen tegen Middelburg, Breda, Alliance, Zeelandia en D.O.S.K.O. Uit te spelen tegen Bredania, Dongen, G.U.D.O.K., Alliance en D.O.S.K.O. Zeelandia. Thuis te spelen tegen Bredania, Dongen, Middelburg en Alliance. Uit te spelen tegen Breda, Vlissingen, Al liance, D.O.S.K.O. en R.B.C. Middelburg. Thuis te spelen tegen Dongen, Breda, G.U.D.O.K. en D.O.S.K.O. Uit te spelen tegen Bredania, Breda, G.U. D.O.K, Vlissingen, Zeelandia en R.B.C. Er resten dus nog 13 wedstrijden op Zeeuwschen bodem en overigens valt het zwaarste werk nog buiten Walche ren te verrichten, want onze jongens moeten niet denken dat zij tot nog toe de moeilijkste klippen omzeild hebben. Vlissingen heeft ongetwijfeld nog het zwaarste program ma af te werken. Hare naaste concurrente is het Bergsche D.O.S.K.O. Indien de Bergenaars nog eens struikelen bin nenkort, dan wordt de positie van Vlissingen aanzienlijk beter, omdat zij dan een zoodanigen voorsprong verkrijgt, dat het verliezen van een enkelen wedstrijd haar niet van de eerste plaats doet tuimelen. Maar als we weten, dat Vlissingen nog tweemaal D.O.S.K.O. moet ontmoeten en thuis slechts met 21 èn van Bredania èn van Dongen kon winnen, en voorts dat ook 't Roosendaalsche Alliance nog niet met de Vlissingers in contact is geweest, dan zal 't optimisme wel watgetemperd worden. Een groot voordeel voor Vlissingen is, dat zij hare positie in eigen hand heeft en niet afhankelijk is van de verrichtingen van derden, zoodat hare kansen op het behoud der eerste plaats niet noemenswaardig verzwakken indien zij Breda, Alliance en D.O.S.K.O. éénmaal van de beide malen, dat zij die clubs nog moeten bekampen, wint. Anders is .het gesteld met Zeelandia en Middelburg, wier positie voor 90 pet. afhangt juist van de prestaties jegens Vlissingen. Willen de Middelburgsche clubs het Vlissingsche zusje „wippen", dan moeten allereerst de nog te spelen wed strijden VlissingenMiddelburg en VlissingenZeelandia in Middelburgsche overwinningen eindigen. Geschiedt dit niet, dan staat vrijwel vast, dat Vlissingen van hare pro- vinciegenooten geen zware concurrentie meer heeft te duchten en zij er zich op heeft in te stellen, de Brabant- sche kampioensadspiranten, met name D.O.S.K.O., Alli ance en Dongen, den baas te blijven. Er kan dus nog heel wat gebeuren, temeer waar Vlissingen driemaal slechts met één doelpunt meerderheid wist te winnen en juist tegen Middelburg haar eenige nederlaag kreeg te slikken. Waar voetbal overigens een kansspel is, waarin de geluks factor een prominente rol speelt, dan zal het den lezer duidelijk zijn, dat eerstens Zeeland een belangrijk woord nog zal meespreken alvorens de definitieve rangorde is bepaald, maar ook, dat onze drie Zeeuwsche clubs zich niet mogen blind staren op de oogenblikkelijke positie, maar zich ernstig er rekenschap van hebben te geven, dat waar we aanstonds de tweede helft van het seizoen in gaan, de zwaarste partij in het voetbal-oratorium nog moet worden geblazen. In elk geval is er een soliede basis, die zelfvertrouwen heeft gekweekt. Moge dit ver diende zelfvertrouwen voor de toekomst op voet van oor-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14