DE SCHELDE-ZENDER 6 ONS ZEELAND Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat in Goes al twee keer in korten tijd een uitvoering 'door een beroeps-tooneelgezelschap bij ge brek aan belangstelling geen voortgang vond. Alle respect voor de artisten, die den moed hebben in de hoofdplaats van Zuid-Beveland een gokje te maken. dat bij de Schipbrug te Vlissingen een nieuwe kraan van 35 ton, welke aangevoerd werd op een zol derschuit, het droge met het natte verwisselde. dat in dezelfde stad giften worden ingezameld ten einde een fonds bijeen te brengen voor verwarming der Groote Kerk. De Koningin-Moeder deed den pre dikant der kerk reeds een gave toekomen. dat de zangvereeniging „Excelsior" te Ierseke ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan een zang uitvoering presteerde. dat in Oud-Vossemeer een varken den man, die het naar het biefstuk-laboratorium wilde vervoeren, een vinger afbeet, 't Is bijna bij de varkens af. dat een Axelsch knaapje de goede raadgeving, volgens welke men niet op rijdende karren moet klau teren, in den wind sloeg en een been brak. dat in Westdorpe een vrachtauto op een mis- tigen avond een salto-mortale van den dijk maakte. Het voertuig slaagde er niet in den bestuurder te ver wonden. dat onder Axel een terrein, groot 60 H.A. is aangekocht door een Brusselsche maatschappij. Op het terrein zal een fabriek gesticht worden, waarin men zich zal onledig houden met het wasschen en sorteeren van kolen, het fabriceeren van bijproducten, scheikundige producten en het exploiteeren van steen kolenmijnen. dat de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Zierikzee wil trachten in het 's Gravensteen aldaar een museum te vestigen. Het eerste werk zal zijn een rekest te richten tot den ge meenteraad om in bruikleen af te staan ten bate van het te stichten museum al datgene wat zich thans be vindt op de oudheidkamer in het Stadhuis. dat op het vliegveld onder Souburg een post vliegtuig van de lijn Londen-Amsterdam een nood landing maakte. Het kon spoedig zijn weg vervolgen. dat de inwoners van Hengstdijk een eenvoudig monument willen aanbrengen op het graf van Bet je Asselman-de Wit, die door haar zeer hoogen ouder dom den naam van het dorp nogal eens in de krant deed komen. dat in Aardenburg weer eens een aanklacht in gediend is. Thans door een wethouder tegen den ge meente-secretaris. Wanneer wordt men het spelletje daar eindelijk beu dat een onzer bladen in de afgeloopen week onder de rubriek „Kunsten en Wetenschappen" de ge boorte van twee knaapjes meldde. Als de babies er maar niet hoovaardig door worden. dat een 11-jarige jongen uit Vlissingen, die een reprimande had gekregen, de ouderlijke woning ver liet en de wijde wereld introk. Gelukkig posteerde de Goesche politie zich tusschen den ondernemenden rei ziger en de onbekende toekomst. dat de bietencampagne in Kamperland heel wat bedrijvigheid veroorzaakt. De vorige week Dinsdag passeerden 1300 voertuigen den toegang tot de haven. dat het gerechtshof te Den Haag het vonnis be vestigde van de Rechtbank te Middelburg, waarbij zijn vrijgesproken H. v. M„ opzichter der gemeente gas fabriek te Middelburg en E. P. v. O., oud-directeur der gemeentelijke gasfabriek te Wemeldinge. Aan hen werd ten laste gelegd, dat zij z.g. steekpenningen zou den hebben aangenomen van de N.V. Ned. Gasmeter- fabriek v.h. George Wilton, wetende dat dit in strijd is met hun plicht. dat te Sas van Gent dezer dagen de 3000ste inwoner arriveerde. dat in Goes de restauratie van de Steenenbrug gereed gekomen is. De toegang tot de binnenstad is daardoor aanmerkelijk verbeterd. - dat bij de behandeling van de Middelburgsche gemeente-begroo'ting een opwekkender geluid is ver nomen dan het vorige jaar. dat er in onze hoofdstad minder werkloozen zijn dan het vorige jaar. Dit dankt men voor een gedeelte aan Philips, die nogal menschen naar Eindhoven lokt. dat we in een der Zeeuwsche bladen de adver tentie lazen „Te koop wegens verandering groote 6- jarige hit". Zou de hit in een olifant veranderd zijn dat de politie op Walcheren 40 processen-ver baal opmaakte tegen de deelnemers aan den kam pioenswedstrijd van de Kon. Ned. Motorwielrijders- vereeniging. Een aanmoediging voor de vereeniging om nog eens in Zeeland een wedstrijd te organiseeren. dat te 's Heer Arendskerke in den ouderdom van 62 jaren overleed de heer H. van Iwaarden, in leven gemeente-geneesheer. dat de Ned. Herv. gemeente te Baarland zich na een 7-jarige vacature weer een eigen predikant heeft aangeschaft. dat uit het buffet op het voetbalterrein achter de meelfabriek in Middelburg sifaretten en chocolade verdwenen, zonder dat er geld in het laad je kwam als tegenprestatie. dat bij het station Kruiningen Zondag een koe zelfmoord pleegde, Het wapen, waarmede het dier zijn doel bereikte, was een sneltrein. dat in Middelburg alle bloempjes der Nooit- meer-oorlog-federatie uitverkocht zijn. Onze hoofdste delingen hebben we altijd wel van vreedzame bedoe lingen verdacht. dat de schoolkinderen te Stavenisse volgens het verslag van de jongste gemeenteraadsvergadering „in het vrije kwartiertje niet meer als een bande- looze troep over straat mogen loopen". Een wandelin getje, onder toezicht van het personeel, is evenwel ge oorloofd. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6