VehkcJk MET WEINIG GELD... MIJNHEER POORTER AAN DEN HAAK GESLAGEN 2 en weinig moeite BEPROEFDE HUISMIDDELTJES SLOT VAN BLZ. 5 ff A handhaaft zijn kwaliteits- BESCHUIT KOEK BISCUIT BONBONS SUIKERWERK X 21 Mei Beste Nellie, Hij wil me een armband geven met een saffier en een diamant zijn eigen steen en den mijnen - en ik heb erg veel zin dien aan te nemen, want je weet, dat ik bepaald barbaarsoh ben in mijn voorliefde voor juweelen, maar ik geloof, dat het verstandiger is te weigeren. Misschien geeft hij me dan een ring en een ring maakt op de vriendinnen nog meer indruk dan een armband. Ik moet hem zoover zien te krijgen, dat hij me een ring geeft. Er zijn al menschen, die me vragen of ik verloofd ben, en je weet hoe het daarmee is je wilt heelemaal niet ver loofd zijn, maar je vindt het toch ook niet prettig aan iedereen te moeten vertellen, dat je het niet bent. Het ziet er naar uit, alsof een man niet kan besluiten en ik heb het nu in mijn hoofd gezet, dat Eddy wél zal besluiten. Ik weet nog steeds niet wat hij ver dient en zijn neus heeft nog steeds een bult, maar ik ben nu vierentwintig en ik word elke minuut een minuut ouder. Moe der doet me allerlei vervelende vragen over „dien mijnheer Poorter" en zooiets prikkelt me altijd tot activiteit. Ik vraag me af of ik het leuk vind verloofd te zijn. Dien zomer, toen ik eerst verloofd was met Fred en later 'met Wim, leek het aanvankelijk erg leuk, maar het be gon na een poosje gruwelijk te ver velen. Verlovingen zijn lang niet altijd ge zellig en steeds als je je juist gebonden hebt aan den eenén man, komt er een ander waar je zoo graag mee had willen flirten. Zoo ging het ook met Fred en Wim, weet je nog wel? Tot nu toe is alles ook zoo vreeselijk vlug gegaan, maar ik moet nu wat remmen, lijkt me. Wat denk jij? Je hebt zelf wel eens zooiets aan de. hand gehad. Je Tine. XI 25 Mei Liefste Eddy, 0, Eddy, is dat op zijn zachtst uitge drukt niet een beetje onverwacht? Je overvalt me gewoon en ik weet nauwe lijks hoe ik je moet antwoorden. Mis schien hebben andere mannen me ook wel eens zooiets gezegd, maar het is zoo heel anders nu nu jij het zegt! Hoe kon ik vermoeden, toen je me nog maar een maand geleden vroeg of je me op mocht komen zoeken, dat dit zou gebeuren! Ik ben blij, dat je me schreef en me niet persoonlijk vroeg, zooals je aan vankelijk van plan was. Daardoor heb ik gelegenheid na te denken en je wel overwogen te antwoorden. Denk niet, dat je salaris van vijftienduizend gul den per jaar eenig gewicht in de schaal legt, hoewel het heel tactvol en ver standig was er even op te zinspelen. Ik heb den geheelen nacht nagedacht met je brief in mijn hand bij wijze van raadgever, want weet je, tot je je vraag stelde,was ik nog niet zeker van mezelf. Maar nu besef ik, dat we voor elkaar be stemd zijn, we houden beiden van gedich - ten en ook in andere dingen hebben we precies denzelfden smaak en opvattingen en dus, hoe plotseling je aanzoek ook komt, zeg ik van ganscher harte „ja". Vind je het prettig als ik mezelf noem Jouw Tine? XII 25 Mei Lieve Nelly, Feliciteer me. Ik heb hem aan den haak geslagen en word nu mevrouw Poorter-Hoymer. De snelheid, waarmee hij hapte, overtrof alle verwachtingen. Ik weet niet of het mijn nieuwe jurk was, die het hem lapte of dat ik niet meteen dien armband accepteerde. Maar hoe dat ook zij, hij bood zichzelf aan in plaats van den armband en ik deed mijn best niet te laten blijken, hoe graag ik hem wilde hebben. Hij werd nog vertrouwelijk en vertelde me dat hij vijftienduizend per jaar verdien de. Stel je eens voor, Nellie, vijftien duizend per jaar! Bontmantels, theater en een autoje krijgt op je verjaardag een dinertje van me en dan mag je Lansing meebrengen ten minste als dat nog altijd de man is, waarmee je enz. enz. Ik vergeet heele maal, dat hij een bult op zijn neus heeft, als ik aan die vijftienduizend gul den denk. Ik vertelde hem, dat zijn aan zoek zoo onverwacht kwam, ofschoon ik op den eersten dag, waarop hij zijn voet iu huis zette, en dat was eind April, mij voornam hem voor den zomer zoover te brengen, dat hij me vroeg. Nu, liefje, schrijf me gauw een felici tatiebriefje, want dat verdien ik wel, nu ik mijn spel zoo goed gespeeld heb. Ik vermoed, dat hij me gauw zal vragen een ring uit te zoeken. Laat je gezegd zijn, dat ik er eentje uitzoek naar mijn smaak en dat ik niet op den prijs zal kijken. Je Tine. XIII 25 Mei, 's avonds Liefste Nellie, 0, Nellie, het is uit! Wat heb ik ge daan, dat ik zoo'n straf verdien? Van morgen heb ik hem geschreven, dat ik zijn aanzoek accepteerde en in mijn opwinding heb ik de brieven in de ver keerde enveloppen gedaan! Hij heef) dien, welke voor jou bestemd was, met'n boodschappenjongen terug laten sturen, zonder eenigen commentaar, maar in een ander pakje zat mijn portret! Het is dus uit! Hoe vreeselijk en dat nog wel, terwijl ik al mijn vriendinnen op de hoogte had gebracht en juist met mijn uitzet wilde beginnen. Vijftienduizend gulden per jaar zoo maar buiten mijn bereik gesleept. Ik geloof, dat ik het niet overleef. Van zulke dingen herstel je je niet zoo gauw als je vierentwintig bent in plaats van negentien. Je wanhopige Catherina. Met dit receptje maakt U een kwart liter prima hoestsiroop Met dit receptje maakt U 100 gr. uitstekenderheumatiek-olie Geen enkel mid del brengt spoedi ger verlichting in gevallen van ver koudheid, hoest, enz., dan dit een voudige recept. Koopt bij Uw apotheker of drogist een 30 grams- fleschje Vervus (dubbel geconcen treerd) dat tegen den vastgestelden prijs van 76 cent verkocht wordt. Vermengt het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, liet. resultaat is een groote flesch met de doelmatigste medicijn, zoo aange naam van smaak, dat zelfs de kinderen het graag lusten. Deze Vervussiroop doet onmiddellijk de verkoudheid op houden. De verstopte neus wordt ge reinigd, de ademhaling vergemakke lijkt en het hoesten houdt op. Dosis: Kinderen van 3-8 jaar: 1 theelepel van 8-12 jaar: 1 dessertlepel; vol wassenen: 1 eetlepel. Steeds na de maaltijden, Vergeet niet vandaag nog 30 gram Vervus bij Uw apotheker of drogist te halen. Om Uw rheuma- tiek-pijnen te ver drijven is er niets beters dandit mid deltje. Koopt 85gram ter pentijn of brand spiritus en 15 gram geconcentreerde Rkeumagic-olie. Elke apotheker of drogist kan U beide leveren. Een 15 grams-fleschje Rheu- magic-olie (geconcentreerd) kost U maar 66 cent, dus met de terpentijn of brandspiritus bent II voor ongeveer drie kwartjes klaar. Vermengt deze twee bestanddeelen thuis in een schoone flesch door goed te schudden. Uw eigen rheumatiekmiddeltje is dan gereed. Het brengt onmiddellijk ver lichting, omdat de Rheumagir-olie een combinatie is van 5 krachtige pijndoodende bestanddeelen. Dit mid deltje is wel een proef waard, als U al lang aan rheumatiek lijdt. Haal vandaag nog 85 gram terpentijn of brandspiritus en 15 gram Rheumagic- olie (geconcentreerd) in huis. BEWAART DEZE RECEPTJES! Ze komen U goed te pas nu de wintermaanden voor de deur staan ....en word nu mevrouw Poorter- Hoymer. ng de 48794

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 19