'n KOU of GRIEP VARIA Wat TT voor onze meisfes UIT DE KEUKEN VAN DE DISTRIBUTIE 27 687. Meisjesjurk van geruite stof, korte mouw, hals met kraagje, de voor baan van den rok heeft plooien. Ver krijgbaar in bovenwijdte 72-76. 688. Geruite jurk met lange mou wen, voorbaan met plissé verwerkt, bies met strik, in de taille bevindt zich een ceintuur. Verkrijgbaar in boven wijdte 72-76. 690. Jurkje van geruite stof, bolero model, plooien in voor- en achterbaan. Verkrijgbaar in bovenwijdte 60-64. 695. Jurk van geruite stof met schouder- en rugstuk, hals met sjaalkraag, korte mouw, glad rokje. Verkrijgbaar in bovenwijdte 76-80. Benoodigde stof: 2 x de lengte van de jurken en mantels, 1 40 cm breed. Teekeningen Ann Wagenaar Van alie in deze rubriek af gebeelde genummerde C08- tuum8, die ontleend zijn aan het modealbum „Winterweel- de", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 521/s ets. voor complets, 37 ets. voor mantels en japonnen en 21 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. By bestelling vooral opgeven 't gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschie den bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of In postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" Nassatiplein 1, Haarlem waarbij 5 ets. extra voor toe zending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. We hebben het reeds gehad over het beheeren van de distributie bescheiden, en gewaarschuwd: Past op uw bonnen. Maar, ondanks de vele, welgemeende waarschuwingen, ver minderde het aantal verliesgevallen niet. Integendeel. Daarom was het Centraal Distributie kantoor wel genoodzaakt een diep ingrijpenden maatregel te treffen, nl. deze, dat thans bij verlies, of in andere gevallen van slordig beheer, waardoor distributiebescheiden verloren gaan, geen vergoeding meer zal plaatshebben. Wanneer u dus een of andere kaart verliest, kunt u zich een tocht naar het distributiekantoor gerust besparen, want dergelijke aangiften worden niet meer in behandeling genomen. U zult het in zulke gevallen zonder de verloren gegane kaarten moeten stellen. Bovendien is nog bepaald, dat men strafbaar is bij zorgeloos beheer. Tot nu toe gold de bepaling, dat het uitreiken van distributiekaarten aan personen onder de vijftien jaar niet was toegestaan. Het is echter nood zakelijk gebleken deze leeftijdsgrens te verhoogen. Ook hier zijn natuurlijk weer practijken ingeslopen, die moeten worden tegengegaan, in het belang van het publiek zelf. De leeftijdsgrens is thans vastgesteld op achttien jaar. Het kwam soms voor, dat men, bij de uitreiking van distributiebonkaarten, meende niet te hebben ontvangen, waar men recht op had. Men ging dan reclameeren op het distributiekantoor. Uitdrukkelijk is nog eens voorge schreven, dat dergelijke reclames, die na het in ontvangst nemen van de be scheiden binnenkomen, niet in behande ling mogen worden genomen. Het is dus wel zaak, dat men terdege oplet, wat men in de uitreiklokalen ontvangt. Is er iets niet in orde, wacht dan niet, maar reclameert voor u het lokaal verlaten heeft. In zulk een geval kan het natuurlijk nog onderzocht worden. Wacht u dus niet met het nazien, totdat u thuis bent gekomen. Het is uw eigen belang. Opnieuw wordt aan den handel in bonnen een slag toegebracht. Eerst door de omruiling van de oude boter en vetkaarten, en nu door den inschrij vingsplicht bij uw handelaar in brand stoffen. Gelijk reeds in de pers werd gepubliceerd, moet iedereen zich wenden tot zijn brandstoffenhandelaar om inge schreven te worden. Deze handelaar zal dan op de distributiestamkaart, welke voorzien is van het „Hoofd"- stempel, zijn codenummer plaatsen. Dit heeft ten gevolge, dat men niet meer bjj een anderen handelaar terecht kan. Ook aan de handelaren zijn ver plichtingen opgelegd. Indien bijvoor beeld door een cliënt meer bonnen worden aangeboden dan waarop deze recht heeft, dient de handelaar zich in verbinding te stellen met den cfistri- butiedienst, die dan de zaak wel verder zal onderzoeken. Als datum voor een en ander was gesteld 10 November jl. De meesten uwer zullen het dan ook inmiddels wel in orde hebben laten maken, maar ten overvloede wil ik er hier nog eens aan herinneren, daar aan u, indien u aan deze verplichting niet hebt voldaan, geen brandstoffen meer mogen worden .geleverd. Heeft u het nog niet gedaan, laat het dan zoo spoedig mogelijk doen. Het bespaart u veel moeilijkheden. INTIMUS WEES VERSTANDIG „AKKERTJES" voorko men het doorzetten van een kou of griep, die U onder de leden voelt. Wacht d us niet m De Nederhndsche Pijnstiller

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 27