M ijnkeer Po orter aan den haak geslagen Een briefwisseling door Rie Verheijen hem wel acceptabel, behalve zijn neus dan, die is veel te groot en halverwege heeft hij een grooten bult. Maar zijn haar is leuk. En hij stuurde mij een bundel gedichten van een zekeren Perk, Jacques Perk. Ken jij dien? Heeft het steeds over Mathilde. Maar vreeselijk droog om te lezen. Trouwens, je weet, hoe ik over gedichten denk. Maar overigens is het erg opwindend. Hij heeft heusch gehapt. Vol verwachting je Tine. VII 13 Mei Beste E Ben je er wel zeker van, dat we elkaar nu al kun nen tutoyeeren? Je kunt je niet voorstellen, hoeveel moeite ik er mee heb. Heusch, ik vind Eduard een erg lieven naam, maar mijn tong struikelt gewoon als ik hem moet uitspreken en toen we gisteren naar huis reden, kon ik er niet toe komen je je zin te geven. Maar als je morgen komt, zal ik niet meer zoo vormelijk „mijnheer Poorter" tegen je zeggen. Ik hoef je zeker niet te zeggen hoe ik van dien avond en van het stuk genoten heb. Ik heb je dat toch duidelijk laten merken, is het niet? Een beetje verlegen, maar toch hartelijk groetend, Tine. Hoe wist m, dat ik het meest van rozen houd f VIII 13 Mei Beste Nellie, Ik heb ontdekt, dat ik verlegen kan zijn, als ik wil. Hij heeft me gevraagd hem Eduard te noemen en zijn stem beefde, toen hij het. me vroeg. Ik keek heel zedig en bedeesd omlaag we reden net den Willemsparkweg op en zei aarzelend, dat ik het wilde probeeren en dat nog wel, terwijl ik me voorgenomen had hem binnen een week Eddy te noemen. Die mannen denken, dat ze erg onderne mend, ja zelfs brutaal zijn is het dan te verwon deren, dat wij ze meteen krijgen, waar we ze hebben willen? Hij had zoo'n zin me Catherina te noemen, maar hij durfde niet en dat, terwijl ik er niet het minste bezwaar tegen heb. Die arme Eddy! Ik had hem graag met rust ge laten, maar nu is het te laat en ik heb werkelijk ge noeg van de anderen. Als ik maar wist hoeveel je op zoo'n bank verdient. Ik ben nu vierentwintig en als het me nu niet lukt, wordt het veel lastiger. Je vraagt me wat ik met hem van plan ben. Ik heb nog geen besluit genomen ik zal hem nog een tijdje aan het lijntje moeten houden, tot ik weet wat ik wil. Maar ik houd je op de hoogte, dat beloof ik je. Altijd je Tine. IX 19 Mei Beste Eddy, Je kunt je niet voorstellen, hoe vreemd het me te moede is, je zoo te noemen, maar als je het graag wilt.met alle plezier. Het is een aardige naam en het valt me heusch niet moeilijk. Over dien armband ben ik het nog niet met mezelf eens. Ik heb nooit iets van mijn vrienden willen aannemen, behalve dan boeken, bloemen en bonbons, en ik weet niet of het wel verstandig is van mijn principes af te wijken. Natuurlijk is het iets anders met jou, maar is het werkelijk anders? Ik moet er nog eens over denken. Het is ook zoo'n groot geschenk! Peinzend Je Tine. Hij heeft me gevraagd hem Eduard te noemen. MET DRIE ILLUSTRATIES VAN B. TEN HOVE SLOT OP BLZ. 19 I Amsterdam, 23 April Waarde heer Poorter, Uw bezoek zal me heel veel genoegen doen. Na tuurlijk herinner ik ine heel goed, dat we twee jaar geleden in Scheveningen met elkaar kennis hebben gemaakt. Het lijkt me prettig deze kennismaking te hernieuwen. Ik ben 's Zondagsmiddags altijd thuis. Hoogachtend Catherina Hoyiner. II Amsterdam, 24 April Beste Nellie. Een zekere Poorter Eduard Poorter waar mee ik twee jaar geleden in Sclievenihgen vluchtig kennis heb gemaakt, heeft me pas een brief geschre ven, met het verzoek me te mogen opzoeken. Ik kan me dien man heelemaal niet meer herinneren in dien tijd had ik het zoo druk met Fred en Wim maar ik heb hem geantwoord, dat hij kon komen en wacht de grap nu maar af. Het is hier nogal ver velend tegenwoordig en ik heb werkelijk genoeg van de anderen. Arme mijnheer Poorter. Hij heeft nog geen idee, hoe ik in werkelijkheid ben. Je Tine. III 30 April Waarde heer Poorter, Hoe aardig van u om me die prachtige rozen te laten sturen. Hoe wist u, dat ik het meest van rozen houd? Terwijl ik schrijf, staan ze in een vaas voor me op mijn schrijftafel en haar geur vult de geheele kamer. Mijn nuchter, dl te nuchter. Amsterdamsch huis krijgt zooiets poëtisch, als ik langs uw bloemen er naar kijk. Maar terwijl ik dit schrijf, bedenk ik me, dat ik nog niet eens behoorlijk bedankt heb. Ik dank u duizend maal en verzeker u, dat ik er erg blij mee ben. Wilt u aanstaanden Woensdag niet bij ons komen eten? IJ zou me groot genoegen doen, als u mijn uitnoodiging zou kunnen accepteeren. Hartelijke groeten Catherina Hoyiner. IV 1 Mei Beste Nellie, Die mijnheer Poorter komt al aardig den goeden kant op. Een geweldige bos rozen verleden Zaterdag en Woensdag een dinertje bij ons thuis. Hij is niet onknap, maar hij heeft beslist leuk haar. Hij is aan een bank. Heb je eenig idee wat zulke lui verdienen? Ik had mijn roze crêpe de chine aan en hij zei, dat roze zijn liefste kleur was. Wedden, dat ik hem aan den haak sla? Hij heeft zoo'n bewondering voor me. om dat ik veel van poëzie houd. In haast je Tine. V 4 Mei Waarde heer Poorter, Natuurlijk zal het me veel genoegen doen. Ik zal er voor zorgen om acht uur klaar te zijn. Ik ben u erg dankbaar voor den gedichtenbundel. Zal ik zeggen in afwachting Uw Catherina Hoymer? VI 11 Mei Beste Nellie, Het gaat reusach tig. Hij heeft me verleden week mee genomen naar het theater. Hij bracht een enormen bos vi ooltjes mee en wc zaten fauteuils d'or- chestre. Ik had mijn witte aan met een grooten, witten hoed. Hij is zonder twijfel gevoelig voor kleeren. Ik vind

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 5