DEN DEKKER SLAGWERK DEN DEKKER MUZIEK e e iy s popovppipg wij zijn open di-do 09—18u vr 09-21 u za 09-17u musiceren mex een uixkering <5 3 Speciaaizaa* *oor slagwerk Tevens uw adres vooi Blaasinslrumenten Keyooards Gitaren Versterkers en oiadmunek Biezehngsestraat 24. 4421 BS Kapelle Postbus 85. 4420 AC Kapelle - Telefoon 01102-41000 41842 64 Helaas zijn (te) veel musici/artiesten geheel of gedeeltelijk werkloos en afhankelijk van een uitkering. Om ervoor te zorgen, dat ondermeer de prestaties van musici - ondanks de werkloosheidssituatie - op een bepaald niveau behouden kunnen blijven, werd in 1982 door de Tweede Kamer een motie aangenomen om het werken met behoud van uitkering in de sector podiumkunsten mogelijk te maken. In 1984 is voor podiumkunstenaars een aparte regeling in de vorm van een minis teriële circulaire getroffen. De Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (RwW) is onder andere een uitkering waarvan helaas veel muzikanten en artiesten afhan kelijk zijn. Deze uitkering wordt verstrekt aan degenen die ten gevolge van werkloosheid niet of onvoldoende kunnen voorzien in de kosten van hun bestaan en voor wie geen andere wettelijke regeling in verband met hun werkloosheid (meer) van toepassing is. De RWW geldt niet alleen voor werkloze werknemers, maar ook voor degenen die zouden moeten leven van werk in een dienstbetrekking, maar nooit in dienst betrekking werkzaam zijn geweest (zoals ex- zelfstandigen en schoolverlaters vanaf 18 jaar die nog geen werk hebben kunnen vinden). Voorts moet de aan vrager voor een RWW-uitkering ten tijde van de aanvraag onvrijwillig werkloos zijn en als werkzoekende (musicus) bij het arbeidsbureau ingeschreven staan. Werken, in dit geval musiceren, met een uitkering werd vroeger onverenigbaar geacht. Immers, met (onbetaald) werk is de betrokken musicus niet (meer) be schikbaar voor de arbeidsmarkt. Zoals hierboven vermeld is, is voor podiumkunstenaars gelukkig een specifieke regeling voor werken met behoud van uitkering getroffen. Langdurig werkloze musici en artiesten mogen zonder toestemming van de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) repeteren en/of oefenen in het belang van het in stand houden van de arbeidsgeschiktheid en mogen onbetaalde activiteiten verichten in de ge bruikelijke arbeidsuren als deze activiteiten in het economisch verkeer niet beroepsmatig of bedrijfsmatig worden uitgevoerd. Hiervoor is geen toestemming vereist van de GSD. Echter: werkzaamheden voor een (niet winstbeogende) kunstinstelling moeten wel bij GSD gemeld worden. Deze activiteiten worden dan beoordeeld door een toetsingscommissie. Ook activiteiten in zogenaamde werklozenprojecten in de kunstsector moeten worden getoetst. Indien de musicus uit het musiceren in komsten ontvangt, wordt in de regel 75% van die netto inkomsten op de RWW uitkering in mindering gebracht. Deze aftrek geldt overigens maar voor een periode van ten hoogste twee jaar en is gebonden aan een inkomsten-maximum. Voor musici en artiesten biedt echter veelal het oprichten van een rechts persoon (zoals een vereniging of stichting) een oplossing om toch op te treden. Let wel: de door de rechtspersoon verworven inkomsten mogen dan niet ten goede komen van de bandleden, maar moeten in bezit van de rechtspersoon blijven.

Popinfoboek | 1989 | | pagina 33