20 De werkplaats De koffieplaats De vergaderzaal weer terug bij zijn eerste liefde, de aardappels. De aardappel handel en het rooien ging door dus verhuurde Oosterbaan de hallen aan de frites fabrieken van Lamb Weston. De vader van Ico werkte in die tijd voor de Feijter in de opslaghallen en Ico ging al op jonge leeftijd met zijn vader mee en deed er allerlei klusjes wanneer de aardappels in de maand september weer naar de opslag kwamen. Toen Oosterbaan de hallen overnam kon de vader van Ico ook bij Oosterbaan in dienst komen en ging hij gewoon door in de aardappels. Ico ging na de lagere school naar de LTS in Oostburg. Daarna kon hij via het leerlingstelsel als monteur bij Oosterbaan beginnen. Na een opleiding als vrachtwagenchauffeur kreeg hij een vaste aanstelling en kon in de werkplaats aan de slag. Maar nadat hij twee jaar in de garage had gewerkt werd deze verkocht. (Oosterbaan kocht vrachtwagens inclusief een onderhoudscontract). Ico kon daarna in de aardappelloods gaan werken. Toen werkte hij daar samen met zijn vader. Toen zijn vader in 2015 met pensioen ging kreeg Ico de kans om de job van zijn vader over te nemen. Ondertussen had Oosterbaan zijn transportbedrijf verkocht en werd het gebouw van eigenaar Oosterbaan Real Estate, een vastgoedbedrijf. Dit bedrijf was in 2018 al begonnen met het realiseren van de self-storage units in een deel van de gebouwen. Opslagruimte bieden als je kortere of langere tijd opbergruimte nodig hebt, variërend van 1 m3 tot 45 m3. Toen kwam er in 2019 een nog groter project. De huur voor de aardappelloodsen werd door Lamb Weston opgezegd. Oosterbaan Real Estate wilde dit iconische gebouw, waar ook nog zoveel familietraditie instak, zelf gaan ontwikkelen en zo is Het Ruim begonnen. Er werd hard gewerkt met renoveren en verbouwen. Nu zijn er 40 kleine en grote loodsen variërend van 40 m2 tot 600 m2 die alle verhuurd zijn. De grote units zijn meestal bedrijfsruimtes en de kleinere zijn zowel privé als bedrijfsmatig in gebruik. Er werken ondernemers met personeel of zzp’ers die het als opslagruimte gebruiken. De 7 kantoorruimtes zijn ook alle in gebruik en de grote vergaderzaal mogen de huurders gewoon gebruiken. Dat is nog eens service. Dan komt Ico steeds meer bij zijn werkzaamheden want hij levert vaak allerlei diensten aan de huurders. Zoals postpakketten aannemen of leveringen laden of lossen. Tijdens het gesprek komt er inderdaad een chauffeur vragen of hij kan lossen. Ico zegt toe dat hij er aan komt met een vorkheftruck. Als hij 15 minuten later terugkomt zegt hij dat het een levering van de firma Vervaet uit Biervliet was. En wat blijkt nu tot mijn verbazing, Ico heeft ook nog tijd om tussen de bedrijven door onderdelen van bietenrooiers en mestspreiders in elkaar te zetten, in de eigen werkplaats van Het Ruim. Nu alle ruimtes verhuurd zijn is hij toch veel onderweg in het gebouw en het terrein er rond. Met een vloeroppervlak van 10.000 m2 en een

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 22