3torin 23 HSB105 2C22 Theodor azj r.ó A VWO en vele van mijn oud-leerlingen in Havo 5 en Atheneum 6 gelezen) daar gewoond heeft. Het is altijd en nu zeker na zo lange tijd een emotioneel gebeuren om het bord Zuidzande te zien opduiken vanaf de Bruhhendiek. Even goed naar het huis van oma kijken aan de Oostburg- sestraat, even verder het huis van opa aan de andere kant van de straat. Even bij een oude buur langs in de Sluis- sestraat, even ons huis zien, even stop pen bij het kerkhof en de graven van ouders en voorouders langs. Zoveel herinneringen, zoveel beelden en films in mijn hoofd en hart, in mijn oude vervaalde fotoalbums en op mijn smart phone. Wat een rijkdom aan ervaringen, goede en minder goede, maar allemaal nodig om een leven rijk te maken. Daarna fietsen huren. Het zoete leven kan beginnen. De dorpen langs op de fiets; de kinderen halen herinnerin gen op, onze vrienden krijgen nieuwe ervaringen en vallen helemaal voor het vriendelijke geboorteland waar ik nooit vreemd zal zijn. Heerlijk om de Nederlandse familie en vrienden weer te zien, heerlijk om een bolus te eten en friet met mayonaise. Lekker Belgs Dat ik Covid zou krijgen was niet in de plannen inbegrepen. dat mijn man het ook zou krijgen evenmin. We kwamen redelijk geradbraakt thuis en lagen een paar weken lang plat de zomervakantie in Noorwegen af te maken. Maar Covid of niet, we zijn heerlijk in ons vlakke landje, het landje van Krzaand geweest en als ik het niet mis heb, worden er al weer plannen gemaakt voor een nieuw bezoek. Of dat dan voor of na de echte laatste schooldag zal zijn is nog niet besloten, en hoe dat dan aan zal voelen is ongewis, maar terug gaan we! Altied. Zwuowizewuo. Altied un Zjiws-Vlaomse. Marja Bril (Hamar, 22 oktober 2022) De molen van Cadzand duikt op, we rijden de Mariastraat in en slaan het Koolswegje in. Ons riante huis kijkt uit over de o, zo geliefde vlakke polders, de duinen; de lage luchten hangen zwaar of licht over het graan en het waait. We worden begroet door de vriendelijke eigenares, die een nichtje is van mijn lieve vriendin. Ons kent ons. Me praotn plat zjiws. bier in Brugge, goed Bourgondisch eten hier en daar. REUNiStENUERENiGiNG ZWiNCCLLEGE A 1 Ai A*i I

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 25