HERINNERINGEN URN DRIE OUD-UOORZITTERS 33 ÜNB105 2O22 voorzitter zijn het er over eens dat nieuwe leden geworven moeten worden uit het “Zwinreservoir”. De huidige commissies verliezen door natuurlijk verloop steeds meer leden. Sommigen zeggen hun lidmaatschap op wegens hun leeftijd, anderen gaan 'hemelen'. Maar... de behoefte, de aantrekkingskracht van persoonlijk contact zal blijven. Dit ondanks de digitale mogelijkheden. Carlos vertelt dat hij al zo’n twintig jaar 'oud-leerlingenavonden organiseert. Elk jaar komen dan op de 4e vrijdag van november oud-leerlingen met een HBO of universitaire opleiding uit heel Nederland naar school om de huidige leerlingen te vertellen over hun opleiding. Dit is een succes. Ook het elkaar weer zien en met oud-docenten over vroeger praten blijkt zeer aan te slaan. Lau en Carlos: “Het potentieel van nieuwe leden ligt bij de oud-leerlingen van het Zwin College. We moeten ons richten op de 50-plussers, hen moeten we enthousiast maken. Voor een reünie in kleiner verband of voor een reünie in groter verband.” Lau: “We moeten het wiel draaiende houden”. Adrie en ondergetekende constateren een groot enthousiasme bij de oud- voorzitter en ook en vooral bij de nieuwe voorzitter. “Dit stemt ons blij”. Carlos maakt nog wel een zakelijke opmerking: “Laten we niet vergeten dat het leerlingenaantal in West-Zeeuws- Vlaanderen sterk terug loopt!” Een terechte opmerking. Onze laatste vraag: Hoe denk je terug aan je periode als voorzitter? Enkele herinneringen aan mijn periode als voorzitter van de “Reünisten Vereniging Zwin College”. In 2007 werd ik door Jaap Keijmel benaderd of hij mij mocht voordragen als voorzitter van de “Reünistenvereniging Zwin College” voor de periode van twee jaar namens de commissie ULO. De teruggetreden voorzitter, Jan Leenhouts, heeft zich tijdens zijn voorzitterschap op diplomatieke wijze ingezet om alle voormalige scholen een eigen identiteit te geven. Dit hield ook in, dat om de twee jaar elke school een voorzitter zou leveren. Gesteund door het feit dat Wim Bruynooge zich beschikbaar stelde als secretaris heb ik na ampele overweging toegezegd. Bij mijn aanstelling had ik drie doelstellingen voor ogen, die ik tijdens mijn eerste vergadering geagendeerd heb. Het opzetten van een mega-reünie, met de bedoeling nieuwe contacten te leggen en het uitbreiden en verjongen van het ledenbestand. Aansluiting van de voormalige landbouwschool te Schoondijke als geleding bij de “Reünistenvereniging idee. Carlos zal het in de commissies ter sprake brengen. Dit is een positief eind van ons interview. We danken Lau en Carlos voor hun tijd en wensen Carlos veel succes toe met zijn voorzitterschap. Eerder vroegen we drie oud-voorzitters hun herinneringen te beschrijven aan hun periode als voorzitter van de Reünistenvereniging. Hun woorden worden ingeleid door Jan Leenhouts, voorzitter van 2005 tot 2007. “Aan het begin van de bestuursperiode 2005-2007 vond een omvangrijke reorganisatie plaats op reüniegebied. Alle gefuseerde scholen kregen een eigen afdeling met een afdelingscorrespondent en organiseerden zo hun eigen reünie. In het overkoepelend hoofdbestuur was iedere afdeling met twee leden vertegenwoordigd. In het boek “Verloren Scholen” heeft Kees de Bliek op uitmuntende wijze dit historisch document weergegeven.’’ JAN PLEIJTE, voorzitter van 2007 tot 2010 Zwin College”, dit naar aanleiding van het boek de “Verloren scholen” waarvoor Cees de Bliek zich bijzonder heeft ingespannen. Het vernieuwen van het Contactblad. Zowel de lay-out als ook de inhoud zouden kunnen worden aangepast. Het moest een inspirerend blad blijven, interessant om te lezen, om naar uit te zien voor oud-leerlingen en docenten. Een blad met een eigentijdse uitstraling en zoals vanouds een blad met niveau. Het toenmalig bestuur stond niet te trappelen om de voorstellen zonder meer te ondersteunen, maar mede door de steun, het vertrouwen en het enthousiasme van de nieuwe secretaris Wim Bruynooge is het gelukt. De mega-reünie kreeg geen steun van het bestuur. De twee andere voorstellen werden gedoogd en belangstellend gevolgd. Op 12 maart 2008 heb ik in mijn functie als voorzitter, de reünie van het KWL en St. Eloy van de jaren 1986 t/m 1988 bijgewoond. Opgezet door Caro van der Lijcke, Ard Kramer en Patricia Flemm. Een hoge opkomst in de locatie van de Golfclub in Oostburg. De presentatie van het nieuwe Contactblad hebben wij groots aangepakt op 7 december 2009. Het was ook het afscheid van Jaap “Lang geleden is er wel eens het idee geopperd om een mega-reünie te houden. Dit wil zeggen een reünie voor alle oud-leerlingen, dus ook voor niet leden van de Reünistenvereniging, van de voormalige schooltypes. Hoe denken jullie hierover? Beiden zijn het er over eens dat dit wel een goed idee is, een idee om over na te denken. Echtereen mega-reünie betekent ook een mega-organisatie. Pratend komen de heren tot de conclusie dat er ook een eenvoudigere organisatie mogelijk is. Bijvoorbeeld één middag avond voor alle scholen, maar met een leeftijdsindeling: bijvoorbeeld alle 50 t/m 55-jarigen, en zo verder met volgende leeftijdscategorieën. Lau en Carlos vinden het een goed REUNISTENUERENIGING ZWINCOLLEGE

Reünistenblad Zwincollege | 2022 | | pagina 35