VIJFTIG JAAR BOULEVARD den. Nu zijn er nog enkele over, maar de open veranda's zijn allemaal door raam- partijen afgesloten omdat de zeelucht soms, al te luidruchtig is. Op het strand een hon derdtal badkoetsen, die met paarden in zee werden getrokken. Zo kon de badgast rustig baden, beschermd tegen de onbe scheiden blikken van de wandelaars, die wel eens wat meer wilden zien dan hun zondagse stukje vlees. Vanuit de oude stad werd de Badhuisweg aangelegd. De Paul Krugerstraat zorgde voor de verbinding met het spoorwegstati on en de veerdienst op Engeland. Er kwam een electrische- en een stoomtram verbinding. Het geel houten trapje was een aanfluiting en daarom werd aeze in 1907 vervangen door de monumentale Leeuwentrap als opgang naar de Vlissingse Acropolis met zijn zonnetempels. Bovenaan de trap kwam een muziektent, "Muziektempel" genoemd. De wandelaars vanaf de Boulevard Bankert konden dit Zeebad Vlissingen bereiken over het smalle dijkje rond de afwateringssluis, het z.g. Haventje van Meyer. Van lieverlede werden de duinen geëgali seerd en bestraat. Langs de duinvoet kwam een galerij met strandwinkels en een terras voor verfrissingen die je met een bre de trap kon bereiken. Door de oorlog en de stormvloedramp van 1953 is daar niets van overgebleven. Het zeebad Vlissingen kreeg in 1932 als sluitstuk het Wooldhuis, de residentie van burgemeester Van Woelderen, met als uitloop het Nollebos. Dit was ingeplant op de vuilnisbelt in de fortgracht van Fort de Nolle. Om wat mon dain vertier te krijgen werd het Wandelhoofd gebouwd. Op 30 mei 1936 werd de "Pier" geopend; niemand die het woord Wandelhoofd over de lip pen kon krijgen. Op dit stuk Boulevard werd alle vertier geconcentreerd. Danspaviljoens, terrassen met strijkjes, een zwevende dansvloer en een expositieruim te van Kunstkring Het Zuiden. En op mooie zomeravonden was het een heel gezellige drukte. Het verhaal begint en eindigt in 1939. De ontwikkeling van de laatste vijftig jaar heeft u gedeeltelijk zelf kunnen volgen. Door de uniforme aankleding van de tegenwoordi ge Boulevards is het verschil tussen de drie aelen nauwelijks te zien, maar voor wie goed oplet valt er nog veel te ontdekken. Gauw weer eens een Boulevardje pikken! Boulevard Evertsen. Grand hotel Britannia in de duinen met badstrand en badkoetsen. Foto ca. 1890. Foto particuliere collectie.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 4