evenwel nog een rampjaar als in 1918 doorstaan. Na het einde van de Eerste Wereldoorlog, kwam de grondstoffenhandel weer op gang en al snel draaide de produc tie van de brouwerij op volle toeren. De bieromzet nam zelfs zodanig toe, dat in 1921 werd besloten tot een gehele verbou wing (en vergroting) van het brouwhuis, omdat de oude inrichting aan haar maxi mum capaciteit was gekomen. In het brouwhuis werden twaalf electromotoren geplaatst, variërend van 1,63 tot 11 pk. Verder werden er in de brouwerij nog eens negen bijgeplaatst, waaronder één van 50 en één van 60 pk.41 De Meiboom was een zeer moderne, middelgrote brouwerij ge worden. Op de foto prijkt het nieuwe brouwhuis in vol ornaat, inclusief de be drijfsauto's en bierkarren! In de loop van de jaren twintig steeg de omzet jaarlijks, wat vooral te danken was aan de vestiging van nieuwe agentschap pen buiten de provincie. Alleen voor het Vlissingse debiet was 1927 een minder jaar, als gevolg van de stakingen aan scheeps werf De Schelde.42 Aan het eind van de ja ren twintig telde de brouwerij 30 werkne mers.43 Pas in 1930 daalde de bieromzet enigszins, wat werd geweten aan de vrij koele zomer van dat jaar.44 Tien jaar na de laatste grote verbouwing was de brouwerij weer toe aan een moder nisering. In 1931 werd een vergunning ver leend voor het plaatsen van een tweede grote stoomketel en de inrichting van een bottelarij, welke bestond uit een flessen- spoelmachine, een flessenvulmachine, een etiketteermachine, een kroonkurkenmachi- ne en een pasteuriseerinrichting.45 Dit was voor die tijd zeer modern! De economische crisis had echter als gevolg dat de toevoer van grondstoffen steeds moeilijker verliep en bovendien begon het bierverbruik be hoorlijk te dalen. In de Vlissingse gemeen teverslagen van 1931, 1932 en 1933 werd De Meiboom niet meer genoemd. In het verslag van 1934 schreef men: 'De kleine industrieën te Vlissingen voeren een nood lijdend bestaan; de zeer oude bier brouwerij "de Meiboom" liquideerde'. Dudok van Heel jr. vertrok daarna naar Den Haag, alwaar hij adjunct-directeur werd van Café-restaurant 'De Karseboom' op het Bellamypark, met op de zijgevel reclame van bierbrouwerij De Meiboom, ca. 1930. (Prentbriefkaartencollectie Gemeentearchief Vlissingen 14 Den Spiegel

Den Spiegel | 2002 | | pagina 16