VAN HET BESTUUR ren op 31 mei 1882. Het gezin woonde in 1875 op het adres Keizersgracht 223. Padmos kreeg de gegevens over het gezin Bohl-Tachi van John Hamaker te Apeldoorn. Tenslotte graag nog uw aandacht voor nieuws uit de kring van de redactieleden. De Stad en Lande- redactie moet met lede ogen aanzien dat collega Anja Romijn-de Raat deze maand het gezelschap verlaat waarin zij veertien jaar heeft gewerkt. Anja, een doortastende oud-leerkracht uit het basison derwijs vooral bekend door haar journalistieke werk voor huis-aan-huisblad Ons Eiland, spande zich elke keer weer in om een lezenswaardig num mer te maken dat binnen het redactionele budget en op tijd bij de leden kon aankomen; vooral in de vier jaar als eindredacteur. Op haar instigatie werd in november 1993 met de rubriek 'Een ontmoe ting met begonnen, die zes jaar later door Carolien de Vrieze onder de titel "Praet" werd overgenomen. Zij maakte de verschijning van meer dan veertig nummers mee. De redactie - Betty Blikman-Ruiterkamp, Joris Boddaert, Sander den Haan en Jan Verduijn den Boer - gaat haar missen. De opvolger is de genoemde 27-jarige maatschap pijhistoricus Jeroen Padmos uit Zierikzee. Jeroen heeft dit jaar (cum laude!) zijn Masterexamen afgelegd aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Vanaf september 2003 tot april van dit jaar was hij werkzaam als student-assistent. Op grond van de uitgebreide onderzoeken die hij tijdens zijn studie heeft verricht, mag hij op zeker twee deelgebieden van de Zeeuwse geschiedenis als deskundige wor den beschouwd. Als onderzoeker en coauteur hielp hij bij de totstandkoming van de meerdelige publicatie Lillo en Liefkenshoek (Brussel 2006), van de ook op Schouwen-Duiveland niet onbekende Rotterdamse hoogleraar dr. Han Leune. Even leek het erop, dat onze hartekreet inzake de huisjes aan de Zierikzeese Maarstraat op het gemeentehuis gehoord was: de mededeling kwam, dat er in september met (ja waarmee? sloop of renovatie? precies weten we dat nog steeds niet!) begonnen zou worden. Nu is er nog niets te zien van enige activiteit. Nee, dan de bouwers aan de Grachtweg! De bouwvergunning is verleend en op eigen risico kan men dus beginnen, of er nu nog bezwaar schriften onderweg zijn of niet. Voor ons gevoel een vreemde gang van zaken, maar in de bouw normaal, zegt men. De Bond Heemschut maakt zich sterk voor het behoud van de voorgevel van de voormalige calicot- weverij (het vroegere UW-gebouw) aan het Kerkhof. Ook de Vereniging Stad en Lande is in deze kwes tie gesprekspartner van Zeeuwland. Verder gaat het bestuur op 7 november met andere belanghebbenden in gesprek over het 'Cultuurplein': de 'opwaardering' van het gebied rond de Nieuwe Kerk tot een gebied waar van alles op cultureel gebied te doen moet zijn in de toekomst. We zullen zien! Anja Romijn-de Raat, voormalig eindredacteur en gewoon redactielid van dit tijdschrift, verlaat na jarenlange trouwe dienst de redactie. Hartelijk dank voor zoveel jaren trouwe en gedreven inzet! Een waardige vervanger in de persoon van historicus Jeroen Padmos te Zierikzee is gevonden. De Najaarsvergadering vindt dit jaar op 24 november plaats in Ouwerkerk. Na het huishoudelijk deel volgt eerst de uitreiking van het jaarboek 2006, na de pauze is er de lezing getiteld 'Veldwachters op Schouwen-Duiveland' door dr. A. L. Kort uit 's-Heer Hendrikskinderen. Dat belooft dus weer een leuke avond te worden! Hans Erbrink 2

Stad en lande | 2006 | | pagina 4