18 pepier 10 Foto omslag Van de redactie Varen met de 'kloetschute' 4 Vliegveld Haamstede, opkomst en ondergang 7 Aanvulling artikel geschenkwoningen 9 Uut de pepieren 10 Hoe het was en wat het is geworden 12 Excursie naar Brussel 14 'Wie bin dat noe?' 16 Van het bestuur 17 Met de Spoorboot mee 18 Over de auteurs 22 Lezersonderzoek Stad Lande 23 Foto: Ben Seelt (Provincie Zeeland) Met de Spoorboot mee Dit nummer staat voor het grootste deel in het teken van transport en verkeer op Schouwen-Duiveland door de eeuwen heen. Het is niet verwonderlijk dat de meeste artikelen verband houden met transport en verkeer over water. Schouwen-Duiveland is natuurlijk heel lang een eiland geweest, maar verkeer over de weg was ook alleen mogelijk als de toestand van de wegen dat toeliet. En dat wat vaak niet het geval. De ontsluiting van het eiland met een brug en dammen heeft voor een groot deel bepaald hoe grote delen van Schouwen-Duiveland er nu uitzien. Kijkt en leest u zelf. Veel plezier. (PN) crf-.Q r\ Sir €k Tijdschrift van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland ISSN 0166-8757 Het volgende nummer verschijnt op 1 oktober 2018 Sluitingsdatum kopij 1 september 2018. Tekst en foto's aanleveren bij redactie@stad-en-lande.nl Redactie: Ineke van den Broek - Peter Noordermeer - Regina Op de Beek - Jeroen Padmos Vormgeving: Marian van Alphen Vliegveld Haamstede, opkomst en ondergang Innering aan de PZC-Lezersreis van 3 t/m 5 april 2003 naar Brem M&vcn T 'Wie bin dat noe?'

Stad en lande | 2018 | | pagina 2