uut de pepiere 12 Inhoudsopgave Van de redactie Foto omslag Slimme zakenmannen Een waar gebeurd verhaal De school die niet meer gebouwd kon worden Enkele vondsten over Schouwse kloosters Als het water deert Uut de pepieren De school die niet meer gebouwd kon worden Slimme zakenmannen Presentatie De luchtoorlog boven Zeeland 'Wie bin dat noe?' Lezingencyclus Maand van de Geschiedenis 2018 'Vergankelijk in Zonnemaire' Verkeer en vervoer op Schouwen-Duiveland in 1945 Over de auteurs Verslag ledenvergadering 20 april 2018 Ook schenken we aandacht aan het project 'Vergankelijkheid in Zonnemaire' waarover binnen kort een boekje verschijnt met 25 zaken die in de loop van de tijd zijn verdwenen, van winkeltjes tot bijnamen. De lezingencyclus in het kader van de Maand van de Geschiedenis bevelen we van harte bij u aan. Veel leesplezier met nummer 153. (PN) 1 Voor u ligt nummer 153 van het tijdschrift Stad&Lande met een mix van dingen die zijn bewaard, gebouwen die zijn verdwenen of een nieuwe kans hebben gekregen, en zelfs een artikel over een school die nooit is gebouwd. Het aanbod van kopij was dermate groot, dat we een extra dik nummer hebben gemaakt. Het oude in verval geraakte stoomgemaal van Viane is verbouwd tot een fraai woonhuis (foto: Peter Noordermeer) of Tijdschrift van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland ISSN 0166-8757 Het volgende nummer verschijnt op 1 maart 2019 Sluitingsdatum kopij 1 februari 2019. Tekst en foto's aanleveren bij redactie@stad-en-lande.nl Redactie: Ineke van den Broek - Peter Noordermeer - Regina Op de Beek - Jeroen Padmos Vormgeving: Marian van Alphen Tl/1 De geschiedenis van het gemaal bij Viane Als het water deert

Stad en lande | 2018 | | pagina 2