uut de pepieren iülü Inhoudsopgave Foto omslag Van de redactie Bergen van belang Mottekastelen op Schouwen-Duiveland Herinneringen aan de weder opbouw van Schouwen-Duiveland na de ramp Mottekastelen op Schouwen- Duiveland Het jaar van Johan van Veen Internationale hulpverlening in 1953 en 1954 Een stukje Stoofweg in Nieuwerkerk OMME IN VROMME Van de bestuurstafel Herinneringen aan de weder opbouw van Schouwen-Duiveland na de ramp Uut de pepieren Hennepteelt in Dreischor In memoriam Joop van Loo Wie bin dat noe? Verslag ledenvergadering Jubileumprogramma 80 jaar Stad en Lande Een stukje Stoofweg in Nieuwerkerk De motte aan de Heuvelsweg, zoals die er nu bij ligt. (foto: Peter Noordermeer) We schenken in dit maartnummer weer ruim aandacht aan de Ramp. We wijzen u graag op het artikel over de 'motte' bij de Heuvelsweg bij Kerkwerve, misschien voor velen van u, in elk geval voor mij, nooit meer geweest dan een toevallige berg grond met een plas water ervoor. Maar hij stamt uit een traditie die duizend jaar of langer teruggaat. Zelfs op het beroemde Tapijt van Bayeux (plm 1068) staat een motte afgebeeld. De vereniging heeft een stabiel ledental, maar enige groei is wel gewenst. Vandaar een ledenwerfactie met kans op een boekenbon (zie pagina 19). Het volgende nummer heeft hetzelfde als de Open Monumentendag 2019: 'plekken van plezier'. We moedigen onze auteurs aan op dat thema in de pen te klimmen. Zelf zorgt de redactie uiteraard ook voor de nodige bijdragen, maar dat neemt niet weg dat we op artikelen van leden/lezers erg zijn gesteld. (PN) ^1. Tijdschrift van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland ISSN 0166-8757 Het volgende nummer verschijnt op 1 juni 2019 Sluitingsdatum kopij 1 mei 2019. Tekst en foto's aanleveren bij redactie@stad-en-lande.nl Redactie: Ineke van den Broek - Peter Noordermeer - Regina Op de Beek - Jeroen Padmos Vormgeving: Marian van Alphen

Stad en lande | 2019 | | pagina 2