-4- een dorre stoffige verzameling van opgezette dieren bijeen te brengen, Mochten enkele leden in het bezit zijn van geprepareerde exemplaren en hiervan enige tijd afstand willen doen voor het in te richten diora-k ma, dan za 1 dit zeer zeker op prijs worden gesteld. (De heer Kouwen tel Renesse, Tel, 01116-375 of de secretaris, Tel. 01115-414, ontvangen gaarne bericht hiervan) Behalve dit duinlandschap in zakformaat, zal aantrekkelijk fotomate- riaal geexposeerd worden. Al deze foto's zijn door leden van de Vogel wacht gemaakt Met enkele andere verenigingen, zoals de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels, de Bond van Natuurbeschermingswachten en Na tuurmonumenten, zal kontakt worden gezocht. Omdat er wellicht onder de talrijke leden van de Vogelwacht zijn die bovenstaand werk meer bij de hand hebben gehad, zal de secretaris graag suggesties van hen ontvangen. e REIZEN EN JAGEN IN AERIKA In de avond van 9 januari j.l. hield de heer Dr. J.P.O.Huese In hote "Het Y/apen van Burgh" een lezing over zijn reizen èn jagen in donker A- frika. Dr. Huese vertoonde daarbij gekleurdediapositieven en enige kle renfilms Deze avond was georganiseerd door het Nutsdepartement Haamstede-Burg in samenwerking met de Vogelwacht. Deze samenwerking en ook mede het feit dat Dr. Huese voor de Zeeuwen geen onbekende is (hij wae vroeger chirurg te Goes en een verwoed robbenjager) zal wel de oorzaak geweest zijn, dat de zeèL tot de. laatste plaats met belangstellenden was bezet. De voorzitter van het Nut opende deze avond 'met een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder richtte hij woorden van welkom tot Dr. Hues e en diens echtgenote. Aan de hand van een kaart van Afrika toonde Dr. Huese'de aanwezigen de gebieden, die hij in dat werelddeel had bezocht. Na een bezoek aan Erans Equatoriaal Afrika bezocht het echtpaar vervolgens de Grote Mere in Centraal Afrika en Transvaal. Op beeldige wijze vertelde Dr. Huese van zijn belevenissen met de bevolking en de jacht op groot wild. Hierbij ging het niet zozeer om het schieten van grote dieren. De grootl ste sport is het besluipen van hét wild, waarbij grote omzichtigheid d moet worden betracht, omdat een jachtpartij in Afrika niet van gevaar, ontbloot is. De kleurendia's en films die Dr. Huese na de pauze liet zien, gaven een indruk van de grootsheid der natuur in Afrika en de vele soorten wilde dieren, die het land bevolken. Bijzonder mooi waren de opnamen van de oceaankusien van- Zuid-Afrika en Kaapstad, De films waren van uitstekende kwaliteit, maar jammer was het, dat het commentaar daarop achter in de zaal slecht hoorbaar was. VYellicht kan in de toekomst worden beschikt over een geluid versterkingsinstal latie. Nadat Dr. Huese de aanwezigen nog enige films uit Canada (Niagara- watervallen) en een wedstrijd tussen cowboijs in Amerika had vertoond, sloot te omstreeks 10.30 uur de secretaris van de Vogelwacht deze mooi avond DE MEREL Prins Merel noemt de' dichter Werumeus Buning deze vogel, Waaraan hij een ballade wijdt. En vorstelijk Is het uiterlijk van deze vogel: een zwart-lakens pak, waarbij de oranjegele snavel prachtig afsteekt. Even vorstelijk is de zang, die al vroeg in het voorjaar inzet en heet lang voortduurt, op z'n minst tot Sint Jacob, dat is in het laatst van juli. Maar het allerplezierigste aan deze vogel is wel, dat hij zich zm vertrouwelijk bij de mens heeft aangesloten. Tot in het hartje van de sil den broeden merels en daar bouwen se hun nesten vaak op de wonderlijks! plaatsen. Een tuinder klaagde eens zijn nood, dat hij geen enkel stuk .gereedschl meer kon gebruiken. Op de hark dietegen de schuur stond had een merel paar zijn nest gebouwd en tussen 'de bonen'stokken broedden roodborstjes1 en winterkoninkjes. (vervolg op pagina 6.

Sterna | 1958 | | pagina 4