1/eJtdeft (Ji dit nunimjpJt. Van het bestuur van NLGO NL GO Attentie: de deadline voor aanlevering van kopij voor de eerstvolgende Sterna is bepaald op i juli! aanleveren via sterna@nvsd.nl Windmolens en de zeearend De moeder aller avifauna's Bestuur NLGO Geelsnavelduiker Aankondiging Ed Buijsman Schouwse lepelaars 16 19 20 Vogelvuurwerk Jaarvergadering NLGO Vlinderwerkgroep NLGO 28 Gedicht 33 Waarnemingen 34 De Beer in beeld 36 In deze Sterno staat de agenda van onze jaarvergadering Drie nieuwe werkgroepen stellen zich voor. Uitgebreide ver slagen van alle werkgroepen zijn via de website te lezen. De werkgroep Strand en Zee heeft een druk jaar gehad en heeft ervoor gezorgd dat het certificaat Het Groene Strand is verleend. Dit wordt echter jaarlijks opnieuw vastgesteld. Ook dit najaar gaan we weer het strand met vrijwilligers schoonmaken samen met Natuurmonumenten. De data zijn 24 september,22 oktober, 19 november en 17 december. Korte cursus Voorlichting over het strand, de natuur met de planten, vogels, dieren en schelpen en ook de steeds aanwezige vervuiling zijn de aandachtspunten van deze werkgroep. Om die reden is er een korte cursus gepland om de kennis te vergroten. De cursus bestaat uit drie avonden en twee excursies in juni. Ook is er het idee om een aantal keer met onze educatiekar op het strand te gaan staan met een groep en informatie te geven over alle aspecten van het strand. Om een goed verhaal te kunnen vertellen komt deze "korte cursus' ter instructie. Wil je meedoen? Het Kenniscentrum Zandwallen is een werkgroep van NLGO die als doel heeft de kwaliteit van het zandwallengebied en de daarin aanwezige schurvelingen en zandwallen te beschermen en mogelijk zelfs te verbeteren. Het Kenniscen trum adviseert eigenaren van zandwallen en de gemeente over onderhoud en eventuele restauratie van de zandwallen op de kop van het eiland. Het centrum is op 8 maart van start gegaan met de introductie van een brochure die samen met de gemeente is ontwikkeld en uitgegeven. Deze folder is huis-aan-huis verspreid in Ouddorp en omgeving. Het doel is om iedereen bewust te maken van het unieke van dit landschap. Zie voor meer informatie de website onder het kopje "werkgroepen'. Ook de zandwallenfolder kunt u hier bekijken. Werkgroep Omgevingswet U heeft mogelijk al iets gehoord over de nieuwe Omgevings wet die over Nederland wordt uitgestort. Deze wet beoogt per gemeente alle bestemmingsplannen en verordeningen te bundelen in één lokaal Omgevingsplan. De gemeente heeft daarbij een zekere vrijheid in de manier waarop ze die wet gaat toepassen. De uitwerking vergt een enorme operatie en vraagt veel van gemeentes én natuurorganisaties. Voor natuur en landschap komen er zowel kansen als be dreigingen uit voort. Wij moeten daarom scherp volgen hoe de wet wordt toe gepast voor Goeree-Overflakkee, de vinger aan de pols houden en liever nog meedenken en mee-inrichten! NLGO wil met de gemeente Goeree-Overflakkee optrekken om die wet zo natuur- en landschapsvriendelijk als maar mogelijk is ingevoerd te krijgen. Daarom is er een nieuwe werkgroep binnen de vereni ging opgericht: de Werkgroep Omgevingswet. Het idee is dat deze werkgroep twee onderwerpen gaat beheren: Ten eerste actief meedenken en sturen bij de inrichting van de Omgevingswet door gemeente en provincie. Ten tweede I continu bewaken van de omgevingsvisies en -plannen in de gemeente en die toetsen aan de doelstellingen van NLGO. In de komende jaren via de nu gebruikelijke procedures, maar steeds meer via de omgevingswetsystematiek. Dat betekent dat de Werkgroep Omgevingswet eerst naast de bestaande Werkgroep Planologie en Bezwaarschriften komt te staan om zich ten volle te concentreren op de ont wikkelingen rond de nieuwe Omgevingswet. In een later stadium zien wij de taken van de Werkgroep Planologie en Bezwaarschriften en de Werkgroep Omge vingswet samenkomen. Meer informatie over de Omgevingswet vindt u op de site https://www.samenvooronzeleefomgeving.nl Goeree-Overflakkee 5

Sterna | 2022 | | pagina 3