andere streken het geval is, een aparte vogelbe scherming swacht op te richten. Ieder die enig gevoel heeft voor behoud van natuurschoon in het algemeen en behoud van de vogelstand in het bij zond er-, mag de ini tiatiefnemers wel recht dankbaar zijn dat zij niet ge schroomd hebben toch, ondanks de moeilijkheden, door te zetten.om htm prijzenswaardig plan te verwezenlijken, De moeilijkheden zijn ook nu nóg ni.et overwonnen, moei lijkheden die een eerste begin steeds-kenmerken en die wel steeds, zij het gewijzigd, zuil en "'blijven bestaan bij een organisatie met een doel als dé ,o.nze. Want helaas zijn we in onze streek nog niet zover dat er een alge mene geest leeft om te beschermen. Er heerst nog veel misverstand omtrent het nut en schade van vogels en over het genoegen dat ze een mens geven kunnen.' Onze Onze vogelbeschermingswacht is geen onderafdeling van de Ned. Ver., maar treedt zelfstandig op, al is be grijpelijkerwijs het contact met genoemde vereniging zeer nauw, omdat beide eenzelfde doel nastreven, zij het de een landelijk de ander gewestelijk. Het doel van onze vereniging is? HET BEHOUD EN ZO MOGELIJK UITBREIDING VAN BE VOGEL STAND. Bit vooral in ons gewest Zeeuws—Vlaanderen.Om practische redenen is de vogelwacht verdeeld in een afdeling Oost en een afdeling West. Twee zelfstandige maar nauw samenwerkende wachten. Be middelen die ons ten dienste staan zijn? a) het maken van propaganda in de ruimste zin des woords ter verbreiding van de vogelbeschermingsgedach te. Men kan hierover in deze mededeling meer lezen o. a. enige plannen welke het bestuur ten uitvoer wenst te brengen. b) toe te zien en controle uit te oefenen op de hand having van de wettelijke bepalingen, zoals die zijn vastgelegd in de Vogelwet en de Jachtwet. Maar meer dan dit zullen we doen. Niet enkel een toezicht maar vooral contact met onderwijs- en politiemensen cm de jeugd en ook de volwassenen op te voeden tot natuur beschermers. Besondanks zullen er steeds elementen blijven die de natuur schade trachten toe te brengen. Baar aan helpt geen opvoeden maar hiertegen moet handelend opgetre den worden. We weten ons in deze verzekerd van de hulp van de overgrote meerderheid van het personeel der politie en tevens zullen enkele onzer leden een op leiding volgen tot Controleur-Vogelwet. c) bemoeiingen bij Overheid, Corporaties en Particu lieren tot het vorkrijgen van steun voor haar streven. Ook hi erover in deze |b edjgj? eling meer. d) Alle wettige middelen welke voor het doel der vereniging bevorderlijk zijn. Laten wij ons inspannen om gezamenlijk het doel te bereiken? behouden wat we hebben en eventueel bijwin- nen wat we nu nog missen. Lid zijn wil niet zeggen dat U er op uit moet trekken om waarnemingen te doen of overtreders te bekeuren. Er is een gedeelte dat er op uit trekt om onze vo gelrijkdom te registreren, enz., een ander gedeelte dat hiermee sympathiseert doch niet in staat is hier aan persoonlijk mede te werken en daarom met een fi- nantiële bijdrqge het werk mogelijk maakt. Als ieder doet wat hij kan, weten we dat we het doel dat we voor ogen hebben ook zullen bereiken. Wij menen in deze mededeling een beroep op de leden te mogen doen om onze vereniging zo groot en sterk mogelijk te maken. Men kan dit doen door familie, vrienden en kennissen attent te maken op het bestaan van de vogelwacht, hen op de noodzaak ervan te wijzen en hen eventueel als lid op te geven. Minimum-contributie 1,50 per jaar.

de Steltkluut | 1957 | | pagina 2