Bij de Penningmeester is een serie vogelkaar ten naar aquarellen van Rein Stuurman verkrijgbaar h f 1,per 6 stuks. De opbrengst is gedeeltelijk voor de Red.Ver. "en gedeeltelijk voor onze Vogelwacht. Leden die de vogels wensen te helpen door het ver lenen van nestgelegenheid, kunnen dit doen door het ophangen van nestkasten. Werktekeningen voor het zelf vervaardigen ervan (een handige knutselaar heeft het zo klaar) zijn bij de bestuursleden kosteloos verkrijg baar. Ook adressen van leveranciers van complete nest kasten zijn aan te vragen. Het aantal leden van onze nog jonge vereniging be draagt thans 70. Raast meerdere tijdschriften die er op vogelgebied verschijnen, zowel in Rederland als in België, zouden wij de leden mcgen wijzen op het 2-maande lijk se blad nWIEK ER SREB" (per jaar 3?dat veel interessante gegevens bevat over vogels en hun gewoonten. Indien er veel aanvragen voor een abonnement zouden komen, bestaat de kans een collectief abonnement te nonen, waardoor we het blad gereduceerd zouden kunnen krijgen. Enkele voorlopige plannen die het bestuur ten. uit voer zal trachten te brengen zijn o.m. - het uitgeven van onregelmatig verschijnende medede lingen zoals deze, met het doel contact te onderhou den tussen bestuur en leden en leden onderling en het doen van mededelingen. Eventuele inzendingen zoals waarnemingen, voorstellen e.d. zijn steeds welkom. - het beleggen van contact- en propaganda-avonden,be staande uit een korte lezing en een of meerdere films. Doels contact, bekendheid geven buiten eigen kring, vooral ook aan politie- en onderwijsmensen. Het zullen tevens ledenwerfacties zijn. - als de vereniging de kans zou krijgen een werkelijk belangrijk vogelgebiedje in ons gewest aan te kopen of te pachten op lange termijn, zal zij niet aarzelen dit te doen om het als vogel- en natuurreservaat in te richten. - met scholen waar handenarbeid onderwezen wordt en met ambachtscholen zal overleg gepleegd worden of de mogelijkheid bestaat, de leerlingen als proef stukje een nestkastje te laten maken. De kasten zullen dan opgehangen worden in de schooltuinen of bij de leer lingen thuis. Indien er geen geschikte plaats voor te vinden is zal het bestuur de zorg daarvoor op zich nemen. De nestkasten kunnen dan aan het bestuur over gegeven worden. Tevens zal er bij verzocht worden jaarlijks een opgave ts doen van broe^gevallen in de kasten. - allen die op hun terrein, erf of tuin gelegenheid hebben een beplanting aan te leggen met het oogmerk hierdoor nestgelegenheid aan vogels te verschaffen, kunnen zich om kosteloze inlichtingen wenden of een plannetje hiervoor aanvragen bij onze vice-voorzitter (adres ond^eraan), welke bosbouwkundig ambtenaar is bij het Staatsbosbeheer. Mógen wij onze leden verzoeken hun bijdrage voor 1957 te willen overmaken aan onze penningmeester? (adres zie achteraan) Dit bespaart hém werk en U kosten. Bij voorbaat onze dank. Het geeft ons gelegenheid de opgenomen taak voort te zetten. WAARNEMERS GEVRAAGD Wij willen trachten spoedig over te gaan tot daadwer kelijke bescherming van bepaalde vogelsoorten. Hiertoe

de Steltkluut | 1957 | | pagina 3