Toeluisteren en het filwerk "bekijken van dhr.H.Wille te Gent (b.). Met verlof uit de Belg. Congo in zijn vader land "brengt hij nog al eens een Toe zoek aan ons Zeeuws— Vlaanderen om er de vogelstand te'hestuderen. Hij hood aan een propaganda-avond te verzorgen met zijn in de Congo opgenomen gekleurde natuurfilms. Wat hehhen de aanwezigen die avond genoten! langs deze weg willen wij hem nogmaals hartelijk danken. Enkele nieuwe leden kon den wij weer inschrijven.De: bijeenkomst was behoorlijk be zocht. Onder meer waren ook aanwezig de burgemeesters van Zaamslag en Hoek en ons erelid Mr T.Xebret. Voorts werd. gecorrespondeerd met verschillende in stanties, circulair es over "wintervoedering van vogels" en "het sparen van vogelnesten" opgemaakt en verzonden aan alle lagere scholen in 0.Z.V1. ter voorlezing voor de schooljeugd, terwijl U over andere activiteiten nog kunt lezen in andere artikeltjes. - Voor de komende winter staan op het program; propa ganda-avond en te Hoek in November, in December Vogel- Y/aarde of Hontenisse. Na nieuwjaar een jaarvergadering met in het huishoudelijk gedeelte verkiezing van een definitief bestuur. Deze vergadering kan wellicht v/or den opgeluisterd met een lezing aangeboden door een Belgische vogelvriend.Nadere mededelingen hopen wij tij dig te verstrekken. Een en ander eist nog al wat orga nisatie en voorbereiding. Mogen v/ij aan het eind van dit overzicht nog eens een beroep doen op onze leden mede te v/erken aan het sterk maken van onze vereniging door ook nieuwe leden te winnen? Onder Uw familie of kennissen zijn er v/ellicht te interesseren voor ons werk. De minimum contributie bedraagt 1,50 per jaar3 dit bedragje kan haast voor niemand een belemmering zijn om toe te treden en onze vereniging kan er veel mee doen. Afgesproken? v "HIT BLIHtE WEITJE" - ONS EERSTE BESCHERMDE GEBIED. Voor velen een onbekend begrip, voor vogelliefhebbers een plaats waar elk jaargetijde iets moois te zien valt Het i's eèn laag gelegen, gedeeltelijk ondergelopen, weide te Hoek in de Oud-westenrijckpoldergrenzend asm de Binnendijk. Door de ligging aan de weg over die dijk een ideale plaats om waarnemingen te doen. In winter, voor- en najaar vinden veel trekvogels er een voedsel- en rustplaats, terwijl andere vogels er in de voorzomer hun broedplaats zoeken. Mijn eerste aantekeningen over wat daar te zien valt dateren van December 1956. Op 12 Dec. b.v. zagen v/e daar vanaf de dijk een 20-tal watersnippen,minstens 200 smienten,ongeveer 60 wilde eenden en enkele bergeenden. In het vroege voorjaar kunnen-de "soortenjagers" er hun hart ophalen. Ik noteerde in mijn dagboek op 15 Maart 1957 naast de gebruikelijke troepjes spreeuwen enkele merels, 2 zwarte kraaien, 1 roek, 5 witte kwik staarten, 2 houtduiven, 2 zilvermeeuwen, 20 kapmeeuwen, .4 stormmeeuj :i8 kivieten, '6 tureluurs, 4 kluten, 2 grutto's, 2 bontbekplevier en, 2 watersnippen, 3 paar wilde eenden, 1 pr. wintertalingen en 4 pr.smienten. Deze alle waargenomen zonder het ter rein te betreden, maar .gewapend met de verrekijker; voor waarnemingen als deze een onmisbaar instrument. In de loop van het jaar tot half Juni (nadien geen waarnemingen aldaar meer genoteerd) konden v/ij onze soortenlijst nog aanvullen met kemphaan, schol ekster, groenpootruiter, slobeend, oeverloper, kleine plevier, - zwarte ruiter, waterhoen, visdiefje en Losruiter. En Jan werden nog maar hoofd zakelijk v/atervo gels geno te er d Daar het 011s bek-nd was dat dit plekje vaak door ei er zoekers en Ho jkse schooljeugd werd en bezocht, wat uiteraard de rust in de broedtijd niet bevorderde, wer den pogingen in het werk gesreld hieraan paal en perk il u

de Steltkluut | 1957 | | pagina 2