schermde "zangers".Verder waren er nog 2 "bezet door winterko ninkjes en 2 door gekraagde roodstaartjes.Voorwaar een prach tig resultaat dat op veel plaatsen navolging verdient en ook vaak beloond wordt. Uit dit geval blijkt wel dat op deze wijze de vogelstand op een bepaalde plaats- kan worden opgevoerd.De meeste mezen brengen in één seizoen zeker 15 jongen groot jen rekent U dan maar eens verder! Voor het seizoen 1958 is ook het aantal kastjes nog uitgebreid. K. - H. VERSLAG van de penningmeester over 1956 en 1957» RECAPITULATIE 1956 ontvangsten uitgaven Gift van de Bed.Ver.tot Kosten oprich.veren. 8,50 Bescherm.van Vogels 25,-- ■Drukwerk en porto. 25,50 Voordeel op verkoop vogelkaarten 10,-- Contributie leden 101,80 batig saldo 102,80 136,80 136,80 ontvangsten RECAPITULATIE 1957 uitgaven Batig saldo 1956 102,80 Voordeel op kaarten en Contributie verk.vogel- nestkast j es leden 13,50 1 5660 272,90 Propag.avond te Hulst, Tern.Hoek,KI.zande/ 131,47 Meded.blad 1 en 2 39,50 Circ. aan scholen 3,-- Bescherm. BI.Weitje 19,95 Contr.Bed.Ver5,-- Diverse uitgaven 42,46 Portokosten 23,48 batig saldo 8,04 272,90 Mag ik de leden die hun contributie over 1958 nog niet vol deden verzoeken dit te doen door storting op mijn postreke ning? (zie achterzijde). Uw lidmaatschapskaart wordt U dan toegezonden. Het bespaart ons werk en kosten. Mogen wij er op rekenen? Bij voorbaat onze dank. Sch. - H. xxxxxxxxxxxx Korte MEDEDELIBGEN van de secretaris. De nestkastjes zijn er weer en we mogen er wel aan toevoegen ze zijn er nog. De verkoop gaat prima. Voor het geringe be drag van 150 per stuk zijn ze bij de bestuursleden verkrijg baar. Veel dank hebben we voor ons bestuurslid dhr.Koster te Hulst voor zijn belangeloze medewerking bij de vervaardiging der kasten. Eveneens aan alle leden en niet-leden die er reeds een of meer afnamen en daardoor weer geholpen hebben om de vogelstand uit te breiden. En ook aan mej.van Kampen te Groenendijk die zo bereidwillig was een groot kwantum te helpen vervoeren naar de bestemde plaatsen. «fc» Voor de leden die niet op de jaarvergadering aanwezig ge weest zijn, laten we hier enkele besproken puntjes volgen; Het gehele voorlopig bestuur werd bij acclamatie herkozen en uitgebreid met twee leden. Op de vraag van de voorzitter of1 er voordrachten uit de vergadering waren, verlangde niemand het woord. Daarna droeg het bestuur de volgende heren voor? dhr.Koster te Hulst en dhr.Wondergem te Hoek. Beiden werden zonder stemming als bestuursleden benoemd. Evenals het voor lopig bestuur namen beide nieuwe bestuursleden de benoeming aan. De samenstelling van het definitieve bestuur vindt U achterin. De vaststelling van statuten en reglement worden aan het bestuur overgelaten. Ha de pauze genoten alle aanwezigen - 34 in getal - van de prachtige voordracht met sublieme lichtbeelden van dr W. G. Suetens uit Brugge, een van onze Belgische leden en ornitho loog van betekenis. We hopen nog meer van Uw onderhoudende causerieen en kundige lichtbeelden te mogen genieten, dr Suetens! Wij beschikken thans over een aantal diapositieven (gekleurd en zwart/wit) welke wij hebben aangeschaft om deze,met uitleg te kunnen vertonen op verenigingsavonden e.d. ter versprei ding van de vogelbeschermingsgedachte Mocht U een avondje weten dat ter opluistering aangevuld kan worden met een uurtje propaganda voor onze vogelwacht, maakt U dan eens een afspraak met ons? Het kan zowel voor ouderen dienen als voor de jeugd.

de Steltkluut | 1958 | | pagina 3