Familiedag Steltkluut 28 september Wat hadden we een mooie dag uitgekozen! Al weken prachtig weer en ook op zaterdag 28 september stond het zonnetje aan een stralend blauwe lucht. Dat beloofde een mooie dag te worden met een grote variatie aan activiteiten. Met een groepje van 20 vertrok Alex voor de patrijzenexcursie richting de reservaatakkers, het biotoop waar de patrijzen zich goed thuis voelen. Bij terugkeer was er koffie en hele mooie en lekkere patrijzenkoekjes, gebakken door Jos Kroes met meel van de Zeeuwse Witte. Jos en Lucile waren er ook met informatie over biologisch tuinieren en de Vereniging voor Ecologische Leef- en Teelwijze (VELT). Mensen die meer willen weten over biologisch tuinieren kunnen mailen naar lucile@live.nl Om 12.00 uur waren alle kramen ingericht. Vertegenwoordigd waren de Steltkluut, het Zeeuwse Landschap en informatie over Het Steenpad, een route rond St. Jansteen die deels door het waterwingebied loopt. Op deze route staan 8 grote keien (denk aan Obelix) met een ijzeren ring met een tekst eromheen. Naar verwachting wordt deze route officieel geopend in het voorjaar. Bij het kraam met informatie was op een filmpje te zien hoe de vrijwilligers de ringen om de stenen plaatsten. Dat was echt precisiewerk! Tegen 13.00 uur vertrok een klein groepje voor een korte excursie door het bos. Zij kwamen daar al de huifkar tegen waarin zo'n 10 bezoekers op weg waren naar de reser vaatakkers. De akker werd gereed gemaakt door een trekker waarna Alex met vrijwilligers het land met de hand inzaaiden. Het was mooi om te zien hoe één van hen afwisselend met de linker- en de rechterhand zaaide. Daarna gingen de trekpaarden het zaad omwerken. Enkele bezoekers stonden er met heimwee naar te kijken. Op de akkers wordt onder andere Zeeuwse Witte en spelt gezaaid, dat later verwerkt kan worden in meel voor brood en koekjes. Het meel is op zondag middag te koop in de molen van Hulst. Ondertussen was het in en om de tent druk geworden. 8 enthousiaste mensen stonden klaar om te vertrekken naar de fotohut in het bos bij Clinge.Timo Jansen ontving hen op de parkeerplaats aan de Molenstraat, alleen d waarna ze samen door het bos en via een droge sloot naar de boshut liepen, die zo onopvallend ligt dat geen van de bezoekers de hut vanaf 20 meter kon zien. Een mini- expositie liet zien wat er zoal met de fotolens te vangen is. Ook kregen de bezoekers uitleg Fien Bussens over de werkwijze en apparatuur. Doordat het best wel rumoerig was, lieten de vogels zich niet voor de lens zien. Heb je interesse? timojansen@zeelandnet.nl. Zie ook https:// www.facebook.com/natuur.pareltjes. In het bos was Lucien met vrijwilligers begonnen met het terugsnoeien van vogelkers. Rond 15.00 uur begon de speurtocht voor de jeugd. Een leuk groepje van 8 kinderen ging met Anja op zoek naar interessante vondsten. Eén van de kinderen vond een 6 centimeter grote rups. Hij ging samen met Joop Reijnders ook de volwassenen van smulden. Ze waren echt heerlijk! De huifkar was ondertussen met de laatste mensen van de akkers teruggekomen en stilletjes werd het minder druk in de tent. de rups determineren. De Jopen hadden een vlinderval gezeten bomen ingesmeerd met een goedje waar nachtvlinders op af komen. Het resultaat ervan werd door de mannen op naam gebracht. Een flinke klus! Met zijn drieën hebben de heren, Eddy was intussen ook gekomen, zitten puzzelen op een kool- bandspanner. Voor de kleintjes met papa's en mama's was er een kabouterpad rond de tent uitgezet. Er waren wel wat kaboutertjes die hieraan meededen. Maar het aller-leukste kwam pannenkoeken bakken van dat lekkere meel! Anja en Johanna bakten nnenkoek na de andere, die niet goed smaakte, maar waar Om 20.00 uur startte er nog een avondex cursie waar zo'n 14 mensen aan deelnamen. Het was een zeer geslaagde dag. Bij de akkers zijn zeker 85 mensen geweest en in de tent zo'n 200 bezoekers. Dit resultaat kon alleen bereikt worden door de inzet van alle vrij willigers, op-en afbouwers van tent en de mensen die bereid waren met een kraampje te komen staan. Allemaal bedankt! TJ1 Pt in

de Steltkluut | 2013 | | pagina 4