Berichten van de ZMf Dinsdag 30 mei Colijnsplaat Ledenvergadering ZMf over biobased economy We komen ook op plekken zonder postcode. Dankzij u. POSTCODE Biobased economy Agenda 19.00 uur 19.30 uur 20.30 uur 20.45 uur 21.00 uur 22.00 uur INATIONALEI LOTERIJ De Algemene Ledenvergadering van de ZMf vindt plaats op dinsdag 30 mei 2017 om 19.30 uur in het Agrarische Innovatie- en Kenniscentrum Rusthoeve, Noord- langeweg 42 4486PR, in Colijnsplaat. Het themadeel van deze vergadering gaat over de biobased economy. Door de Provincie Zeeland wordt de biobased economy gezien als een belangrijk speerpunt naar een meer duurzame economie. In de biobased economy worden 'eindige' fossiele grondstoffen vervangen door 'hernieuwbare' biologi sche grondstoffen. Een economie die dus 'biomassa' toepast voor de productie van materialen, chemicaliën, brandstoffen en energie. Bij 'proefboerderij' Rusthoeve worden in de BioBased Innovations Garden (BIGR) in Colijnsplaat ruim 50 gewassen als goudsbloemen, vlas, hennep en vezelgewas sida geteeld, getest en verwerkt. De overeenkomst is dat ze allemaal op termijn kunnen worden toegepast in de biobased economy, bijvoorbeeld als bioplastics, cosmetica- producten of als isolatiemateriaal. Meer weten? Kom dan naar de bijeen komst. Medewerkers van Rusthoeve zullen u tijdens een rondleiding door de tuin meenemen in de wereld van biobased economy. advertentie Aanmelden via www.zmf.nl, info@zmf.nl of tel. 0118 - 654 180. N.B. De Rusthoeve is in de avonduren lastig bereikbaar met openbaar vervoer (lijn 132, halte Colijnsplaat Zeelandbrug). Neemt contact met ons op als dit voor u een reden zou zijn om niet naar onze vergadering te komen. We doen graag moeite om uit te zoeken of carpoolen vanaf een NS-station een optie is. De Natuur- en Milieufederaties zetten zich in voor een duurzame en gezonde wereld. Samen met mensen, bedrijven en overheden willen zij het verschil maken met schone energie, mooie natuur en gezond voedsel. De Natuur- en Milieufederaties ontvingen sinds 1996 een bijdrage van 39,6 miljoen van de Nationale Postcode Loterij. Speel bewust Deelnemers van de Postcode Loterij: bedankt! Dankzij u kunnen wij de Natuur- en Milieufederaties en 94 andere organisaties financieel ondersteunen. En dankzij u groeide dit Nederlandse loterij-initiatief uit tot de grootste fondsenwerver ter wereld - er werd al ruim 7 miljard aan goede doelen geschonken. Samen voor een betere wereld: postcodeloterij.nl Inloop met koffie en thee Introductie project Biobased Garden, gevolgd door een rond leiding in de tuin Verkenning gezamenlijke kansen voor samenwerking Pauze Start huishoudelijk deel van de vergadering Einde wantij mei 2017 f 27

Wantij | 2017 | | pagina 27